• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 626 GE 1997 Sedan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Keyifle, huzurla kullandığım arabama ne yazık ki veda zamanı..

2 yıl önce Temmuz ayında Kayseri'den almıştım. İlk eve dönüş yolunda verdiği güven, direksiyon tepkileri, görüş açıları hala aynı hoşnutluğu yaratmaktaydı. Aldığım günden bu yana eksik tamamlama, iyi parçalar seçme telaşım oldu. Eşimin de kullanabileceği daha yeni jenerasyon bir HB araç ile en azından kendini geliştirene kadar devam etme kararı aldık.

Çok özenilmiş temiz fotoğraflar çekemedim ama güzel göründüklerini düşünüyorum. Mahcubiyet yaşamamak için iyisiyle kötüsüyle bildiğim, gördüğüm olumsuz yanlarını göstermeye çalıştım. Aracın forumda kalmasını ve bu nedenle de şeffaf olmayı istiyorum.

Aracımın konusunu buradaki linkten inceleyebilirsiniz. Bakım parçalarını genel olarak servisten veya iyi bilinen markalardan kullandım. Orjinal hava, yağ filtreleri, blueprint balatalar, liqui moly 5w30 tam sentetik yağ, KYB mavi yağlı amortisör, NGK buji kabloları..

Aracı ilk aldığımda üzerinde 2015te takılmış Lovato LPG kiti vardı. Araç benzinde mi, gazda mı ayırt edemiyorum. Gerçekten performans ve uyumluluğu oldukça başarılıdır.

Bagajında 97 model hiç kullanılmamış yedek lastiği durmaktadır. Aracın üzerinde ise 35000km yol görmüş Yokohama ES32 lastikleri vardır. Farları, sis farları, stop lambaları orjinaldir.

Bildiğim kusurları ise, arkadan çarpma ile tampon değiştiği, sağ ön çamurluk değiştiğidir. Sağ ön ve arka kapılarda sürtmelerden dolayı işlem görmüş olduğu söylenmiştir.

Tavan, bagaj kapağı, kaputun yarısı, sol kapılar ve çamurlukların temiz olduğu boya olmadığı söylenmiştir.

Bu araçlarda kronik problemlerden biri olan, arka kaliper sorunu ise sol arka tarafta vardır. 5000km de bir ayar ve kontrol yaptırdığımdan değiştirme ihtiyacı duymadım.

Klimayı önceki sahibi taktırmış, soğutması başarılıdır.

5000 km kullanımda 0,5 litre yağ eksiltmektedir. 5W30 yağ kullandığım için devir akışı ve sessizliği iyidir. Ben alırken expertiz yaptırmadım, plaka sorgulamadım. Tamamen sürüş odaklı ve ustaların kontrolüne bağlı olarak aracı satın aldım.

Vizesi ve egzoz muayenesi 2020 Aralık ayında sondur.

Araç bakımlarını Özcan Mazda Özel servisi Tosun Usta ve Ozan Usta, ağırlıklı olarak ise Japon Car Servis Dündar ve Cihangir usta yapmıştır.

Forumdan, forum çevresinden almak isteyen arkadaşlara kolaylık tanımaya çalışırım.

Donanım olarak bahsedecek olursak; Sunroof, Sürücü ve yolcu hava yastıkları, 4 Cam otomatik, 4 disk fren, swing özellikli klima, ABS, Elektrikli aynalar, Park sensörü, merkezi kilit mevcuttur. Orjinal anahtarı ve yedek anahtarı mevcuttur.

Alıcısına hayırlı uğurlu olsun..

47123
47124
47125
47126
47129
47127

47128

47130

47131
47132
47133

Marka
Mazda
Model
626
Model Yılı
1997
Yakıt
Benzin&LPG
Vites
Manuel
Kilometre
241500
Kasa Tipi
Sedan
Renk
Bordo
Fiyat
25500
Motor Hacmi
2000

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı satışlar. :) Valla çok şaşırdım konuyu görünce. Daha akşam spor yaylı görünüşüne maşallah demiştim. Alana da satana da hayırlı olur inşallah.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hakkında hayırlısı olsun kardeşim. Rabbim daha iyilerini nasip etsin inşallah.
Balon kasalar da hamdi abinin sattığı beyaz araç ile senin kini tek geçerim.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hakkında hayırlısı olsun kardeşim. Rabbim daha iyilerini nasip etsin inşallah.
Balon kasalar da hamdi abinin sattığı beyaz araç ile senin kini tek geçerim.
Teşekkürler hocam, çok boş insanlarımız var. Ön tampondaki çatlak, arka kapılardaki kusurlar, arka tampondaki boya çatlağı, hepsi park halindeyken olan şeyler. İçim cız ediyor, ben birine bir kusur işlediysem numaramı bırakıyorum ama ne yazık ki aynı şeyi göremedim. Biraz bu sebeplerden ve eşiminde kullanması durumundan dolayı böyle bir karar aldık.

Hayırlı satışlar. :) Valla çok şaşırdım konuyu görünce. Daha akşam spor yaylı görünüşüne maşallah demiştim. Alana da satana da hayırlı olur inşallah.
Spor yay konusunu açmakta geç kaldım :) sende bir dönem eşinle böyle bir düşünceye girmiştin diye hatırlıyorum. Evlenen Mazda satıyor galiba..

Hayırlı satışlar olsun inşallah Baykal... Nasip olan kişi nadir bulunacak bir Ge 626 sahibi olacak ama bundan şimdilik haberi yok. :)
Teşekkürler abi, forumda kalmasını çok istiyorum. Gözümüzün önünde olur. İnşallah güzel bir dostumuza nasiptir.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hayırlı satışlar kardeşim. Umarım forum içinden birine nasip olur.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayırlı satışlar kardeşim. Umarım forum içinden birine nasip olur.

Teşekkürler abi, Xedos var mı Xedos.. Senin kapak fotoğrafına nolmuş. Yorumu yazarken fotoğrafı görünce bir garip oldum. Yorum yapan Murat abi mi diye bakıp durdum. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Spor yay konusunu açmakta geç kaldım :) sende bir dönem eşinle böyle bir düşünceye girmiştin diye hatırlıyorum. Evlenen Mazda satıyor galiba..
Aynen, özellikle HB ve küçük bir araç bakıyorduk. Hatta 2 tane Spark, bir tane 323’e neredeyse gidiyordum. Spark’ın bir tanesi için çok niyetlendim adam benle konuştuktan 1 saat sonra birinden kapora almış. :D Fırsatı kaçırınca benzer fiyata 3 yaş küçük diğer Spark’ı almaktan vazgeçtim. Arkadaş Polo teklif etti dizel. O da sarmadı. Gibi gibi bir sürü yarı ciddi değerlendirmeler olmuştu. Valla neredeyse vazgeçiyordum ki Küheylan denk geldi. Eşim ısınamadı ama arabaya. O şirketteki Dacia Sanderosu ile daha mutlu, ben de Küheylan’la. :D

İşin özeti, valla ben çok zorlandım araç alma aşamasında. İnşallah sen içinize sinen güzel bir aracı hızlıca hayırlısıyla bulursun.

Geyik notu: Evlenen Mazda satabilir. Önemli olan evlendikten sonra tekrar Mazda alabilmek. :p

Bu arada kafanı karıştırmak gibi olmasın, Allah kaderi benzetmesin de, paylaşmış olayım. birisiyle tanıştım, adamın eşi biri Mazda biri Avensis ya da Corolla sedan (emin olamadım) olmak üzere 2 aracı Pert etmiş. İkisinde de eşi hayatta kalmış ve eşinin hayatta kalmasını arabanın büyük olmasına bağlıyordu. Bunu duyduktan sonra küçük araçlardan acayip soğudum.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Hayırlı alışverişler diliyorum. Umarım umulmadık bir yerden para gelir de guzunun yanına küçük bir cücük alınır. Böylelikle evinden ayrılmamış olur.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Konusunu baştan itibaren okudum, güzel arabayı mükemmele yaklaştırmışsın.
Araç arasaydım, şimdi el sıkışıyorduk.

Hayırlı müşteriler.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Bugün @MX9 Ahmet abimle sohbet ederken ilk şoku atlattım. Hayırlı satışlar olsun. Gözü gibi bakacak forumda kalacak bir arkadaşa gitmesini temenni ederim.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Konusundaki yenilikleri bile daha yeni okumuşken satılık konusunu görünce şaşırdım açıkçası. Allah daha iyilerini hayırlı eder inşaAllah, hayırlı satışlarınız olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt