Mazda 626 GE (1991-97) Marş Problemi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracımı elektrikciden aldım. Bırakmadan önce gostergelerde yanan her lamba göz kırpar gibi yaniyordu, farlari açtığımda farlarda aynı şekilde dalgalı göz kırpar gibi yanıyordu. Bu durumun sebebi şarj dinamosunda olan "diyotlar" varmış onların değişimi sonucu dalgalanma göz kırpma olayı düzeldi.

Not: Sarj dinamosunda gecen gün degisen konjektor de değişti. Dun aracı bıraktığım elektrikci daha önce takılan konjektorun cok kalitesiz oldugunu; yarın tekrar arıza yapar bu ne biçim usta dersin, bana sallarsın diye değiştirdim dedi :) Bu durumdan yan sanayi parca olsada iyisi kötüsü olduğu anlamış oldum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, kazasız günler... Bilgilendirme için teşekkürler...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hadi hayırlısı olsun Hakan, güle güle binmen dileğiyle. Yan sanayinin iyisi kötüsü kesinlikle var ama her ürün için bu geçerli olmayabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hadi hayırlısı olsun Hakan, güle güle binmen dileğiyle. Yan sanayinin iyisi kötüsü kesinlikle var ama her ürün için bu geçerli olmayabilir.

Evet var... Benim eski guzunun marş dinamosu kömürü için ustam Opel Combo'ya ait olanından takmıştı... En uzun dayananı bu demişti...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesela yan sanayi filtre de Fil filtreyi tek geçerim. (Son iki yıl ki gelişmelerden uzak kaldım yalnız, yeni bir şirket atak yaptıysa bilemiyorum.)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Iyi dilekleriniz icin teşekkür ederim abilerim

Bulent abi her parca icin aynı seyin gecerli olmadığını biliyorum. Degisen parça ana parçanın icindeki bir parça olduğu ve başka marka araçlarda da bu bilesen parçadan kullanilabilecegi icin kalite kalite üretiliyor diye düşünüyorum

buda şarj dinamosundaki konjektor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni bir düzenleme getirilip ehliyet kurslarında, sanayide .... gün staj yapma zorunluluğu getirilmeli bence. Her şeyden bi haberim. Evde konjektör görsem bozuk dürbün gözü sanarım ;D ;D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sağol Bülent abi değişen parçaların resmini görsel bilgi olsun diye yüklicem ama malum sitede gecici sorun varmış ;)
Geçmiş olsun abi. Başka bir siteye ihtiyacımız yok galerimiz var mis gibi oluştur bir albüm istediklerini koy içine forumda da gösterebilirsin galerideki resimleri :) Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun abi. Başka bir siteye ihtiyacımız yok galerimiz var mis gibi oluştur bir albüm istediklerini koy içine forumda da gösterebilirsin galerideki resimleri :) Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :D
Sagol Oğuzhan. Bundan sonra öyle yaparız ;)

Marşla ilgili merak ettiğim bisey var başlık güncellenmişken yazayım. Marş motorundaki kollektor degisince marş sesim değişti. Önceden daha sessiz ve gec alıyordu, şimdi biraz ses arttı ama daha çabuk alıyor. Bu iyi yönde biseymi bilemedim ???

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Marş motorunun içindeki degisen kollektör

[smg id=32]

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Biraz klasik olacak ama "zamanla alışır" lafı tam bu durum için ;D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim marş kömürleri değiştiğinde de ses değişmişti, fakat ben bu sese bayılıyordum, şimdiki guzunun orijinal marş sesi zaten müthiş...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Daha onceki marş sesim yeni nesil araçlar gibi çıkıyordu, seviyordum. Umarım zamanla ses değişir

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Marş motorunu yaptıralı 4 ay oldu bugün araç çalışmadi bu ses geliyor sebebi ne olabilir marş motorundan mı kaynaklı yine

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Marş motorunu yaptıralı 4 ay oldu bugün araç çalışmadi bu ses geliyor sebebi ne olabilir marş motorundan mı kaynaklı yine

İlgisiz yere açtığın konu taşınmıştır... Tekrarında taşıma işlemi yapılmayacaktır.

Sorun, marş motorunun kaçırması... Volan ile irtibata geçerek motoru çevirmiyor.

Üst Alt