Mazda 626 GE (1991-97) Marş Basıyor Ama Çalışmıyor

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Herkese merhabalar, araçta sorunlar bitmiyor Mazda 626 mız var 1991 model aracın ön sol camı açılmıyordu ustaya yaptırdıktan sonra 1 gün sonra sabahı cam yine açılmadı ve bu sefer araçta çalışmadı ondan haftalar geçti çalışmaya başladı tekrar götürdük tekrar yaptırdık gene bozuldu ve şuan gene araç çalışmıyor marş basıyor normal fakat bir türlü çalışmıyor araç tesisat yüzünden olabilirmi size bunu sormak istiyorum çünkü dörtlüleri yaktığımızda devir saatinin çubugu aşağı yukarı oynuyor, alarm ı devreye soktuğumuzda sinyallerin yanması gerekirken farlar yanıp sönüyor ve ön cam yapıldığı halde bozulup duruyor ve bir şey farkettim Antalya'da yaşıyorum araç akşamları çalışıyor tüp sisteminle alakalı bi sıkıntı olabilirmi araç sürekli güneş altında 45-50 derecede teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elektrik tesisatında sorun var muhtemelen. Anlattığın şeyler normal değil çünkü. Aracı yakmadan iyi bir elektrik ustasına göster bence.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elektrik tesisatında sorun var muhtemelen. Anlattığın şeyler normal değil çünkü. Aracı yakmadan iyi bir elektrik ustasına göster bence.

Çok haklısınız fakat Antalya'da adam akıllı usta yok görüyorsunuz 3 kere götürdüm adam hala bir camı yapamadı yapana kadar götürecem 150 TL almasını biliyorlar.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun, usta bulmak zor iş gercekten ama her ilde illaki işi bilen bir elektrikçi bulunur.

Aynen öyle sağolun şuan hava soğudu güneşten çıktı araba camda çalışıyor araçta vallahi tüp beyinimi dandik anlamadım ki araç göglede durunca çalışıyor çok ilginç

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bazı arızalıar bulunamaz hale gelebiliyor özellikle elektrik arızalarında. Böyle durumlarda iyi bir elektrik ustası şart oluyor. Aküyü ölçtürerek işleme başlanmalı. İkinci işlem ise modifiye edilmiş kurcalanmış kısımlar var ise kontrol edilmeli.

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
S.a hayırlı akşamlar mazda garaj arkadaşlarım. Kardeşimde 94 sedan 626 araç var. Bayramdan önceki hafta ufak bir kaza yaptım. Üzerinden 5 gün geçti ben o 5 günde hergün bindim araca. Sonra sanayiye götürdüm. Dedim bu kaporta işlerini yapın. Arabayı almaya gittim radyatörden su akıtıyordu. Kaçağı bulup kapattık suyunu tamamladık araç normal çalışıyordu. Sanayide dolaşırken araba patlatmaya başladı sonra stop etti. Vurdurarak çalıştırmışlar ama ufak ufak patlatma ve teklemelerle eve getirmiş kardeşim arabayı. Ertesi gün basmış marşa gıv gıv edip çalışmamış tüpte denemiş olmamış benzinde denemiş olmamış. Alican bozkurt abiyle biraz üstünde çalıştık. Yakıt gelmiyordu ne benzin ne gaz. Bujileri değiştirdik. Sorunu bulamadık. Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler şimdiden.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Distribütör kaynaklı olabilir. Patlamalı çalışmadan sonra hiç çalışmaması ateşleme ve yakıt elemanlarını işaret ediyor. Bir ihtimal volan sensörünüde kontrol etmekte fayda var...

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
Distribütör kaynaklı olabilir. Patlamalı çalışmadan sonra hiç çalışmaması ateşleme ve yakıt elemanlarını işaret ediyor. Bir ihtimal volan sensörünüde kontrol etmekte fayda var...
Hakan distribütörü kontrol ettim yakıt gelmiyor ne lpg nede gaz onu anlayamadım

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan distribütörü kontrol ettim yakıt gelmiyor ne lpg nede gaz onu anlayamadım
İmmobilizer devreye girmiş gibi ama bu araçlarda İmmobilizer yok. Ateşleme sisteminin sağlam olduğundan eminseniz ve LPG'de de çalışmıyorsa motor beyninde de problem olabilir. Mazda dan anlayan bir usta baksa iyi olur. Forumda usta tavsiyeleri konusu var, en yakın ustaya gösteriniz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arızanın, kaza ile ilgisini kuramadım, ateşlemede sorun var ama hangi eleman görevini yapmamakta ısrar ediyor? Distribütör, bujiler ve kablosu ile işe başlamak en basiti şimdilik.

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
Tamamdır sorunu bulduk benzin pompası ve avanstan çalışmıyormuş hallettik bujileride yenilemiş olduk

Bu arızanın, kaza ile ilgisini kuramadım, ateşlemede sorun var ama hangi eleman görevini yapmamakta ısrar ediyor? Distribütör, bujiler ve kablosu ile işe başlamak en basiti şimdilik.
Şu anda sadece patlatmalar oluyor başka sorun yok distribitör kapağında 1 tane iletken olan küçük demir deforme dışarıda duruyor o patlatmada ondan olabilir

Üst Alt