Mazda 626 GE (1991-97) Klima Bakımı

Veli Berkcan Taş

Katılımcı
Klimayı açınca rölanti düşmesi sorunu ile klima bakımının nasıl yapıldığını anlatayım. Diğer arkadaşlara yardımcı olur. Torpidonun hemen altında radyatör var onu babam güzelce bir söküp yıkadı temizledi. Klima soğutma sorunu çözüldü şuanda buz gibi. Araba klima açınca rolantide sönmesini sebebide muşur'da bir ayar vidası var. Biz normalde sıkıyoruz bunu gevşettik sorun çözüldü. Tüp ayarı çok sağlam bir ustada yaptırmak gerekiyormuş yaptırdım sorun düzeldi. Şuan 2000 motorun gücünü hissediyorum
Merhaba, klima açınca rolanti düşme problemi maalesef benim aracımdada başladı 1992 ge kasalarda rolanti yükseltmesi nasıl yapılıyor görselli fotoğrafı varmıdır acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba, klima açınca rolanti düşme problemi maalesef benim aracımdada başladı 1992 ge kasalarda rolanti yükseltmesi nasıl yapılıyor görselli fotoğrafı varmıdır acaba
Boğaz kelebeği üzerinde ayar vidası var, ancak klima motoru üzerindeki müşür arızalı ise rölanti ayarı işe yaramıyor.

Aşağıdaki konuda fotoğraf var Fs motor Ge ve GF kasalarda aynı olduğu için muhtemelen senin işini görür.

Veli Berkcan Taş

Katılımcı
Boğaz kelebeği üzerinde ayar vidası var, ancak klima motoru üzerindeki müşür arızalı ise rölanti ayarı işe yaramıyor.

Aşağıdaki konuda fotoğraf var Fs motor Ge ve GF kasalarda aynı olduğu için muhtemelen senin işini görür.

Teşekkür ederim Veli abi

Üst Alt