Mazda 626 GE (1991-97) Kaliteli Yan Sanayi Triger ve Devirdaim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Triger ve devirdaim dün araca takıldı.
Parçalar artı kargo 261tl
3 lt kırmızı antifriz castrol 40tl
toplam = 301tl
İşçilik çok az aldı çünkü Ali ustam işi yine bana kitledi.
Radyatörün altındaki tahliye tapasının oringi var abi ona dikkat ben değiştirdim antifirizi sızdırdı namıssız her değişimde o oringi yenilemekte fayda var.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Radyatörün altındaki tahliye tapasının oringi var abi ona dikkat ben değiştirdim antifirizi sızdırdı namıssız her değişimde o oringi yenilemekte fayda var.
Şimdilik akıtmıyor olurda akıtırsa bagajda teflon bant var idarelik onu sararım artık.

taskin67

Sessiz
1992 MDL 626 2.0 arabamın trigerini değiştirmek istiyorum nasıl temin edebilirim.nekadar en ideali?marka ve parça fiyatları ne kadar ?yardım ederseniz sevinirim.Van da mazda servisi yok acaba herhangi bir usta değiştirmeyi becerebilir mi güvenmeli miyim?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Van'da ki parçacılara sorun belki bulabilirsiniz.

Mazda özel servisi yoksa Japon grubu servisler değişimi yapacaktır

Internetten seti sipariş etmek isterseniz @aliparlar1983 üyemiz size kaliteli bir triger seti almak için yardımcı olacaktır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1992 MDL 626 2.0 arabamın trigerini değiştirmek istiyorum nasıl temin edebilirim.nekadar en ideali?marka ve parça fiyatları ne kadar ?yardım ederseniz sevinirim.Van da mazda servisi yok acaba herhangi bir usta değiştirmeyi becerebilir mi güvenmeli miyim?

İlk önce aracından anlayan iyi bir usta bulman gerekiyor, gerisini onun kollarına bırak... Ama ustalığı çok önemli, bırak kolları kıllı olsun... :p

:D

Gerekli bilgilendirme yapıldı, da...
Toyota hyundai nissan anlayan biri rahatlıkla yapar.
Külbütoru acınca, sağ tekeri söküp sente ayarına bakar ve o sekılde takar.
E-I birbirindeyken baksın ayarına..
Daha da olmaz ise resim atarım..

Motorun arka kısmındakı eksantrık sag tekerin oradaki sivri ucu aracın gögüsü gösterecek, radyatore yakın olan eksantrik de sivri uç radyatöre doğru olacak sekılde.
Gögüs tarafı E, radyatör tarafı I olacak.. alttaki kasnakda tam yerinde yani işaretinde olacak.
Avans tabancasıyla 10-T arasında birinci bujiye kablo takılıyken beyaz işaret görülecek.
Kasnaktaki iz net değilse mevcut izi beyaz boya ile koyulaştırın..

Toyota mutlaka vardır orada, onlar yapacaktır...
Fiyat olarak 200-500 arası şehrine göre değişecektir..

Distribütor ile kesinlikle oynamayın, yag contası değişebilir. Ama açmayın derim. Avans ayarıda ondan yapılacak malum oynar ise ayar zor tutabilir heleki yan sanayi ise...

hazır iş yaparken boğaz kelebeğide çıkmadan hafifce temizlenebilir..

Parça konusunda [member=66]Adem Usta[/member] eksiğimiz varsa tamamlayacak, yanlışı düzeltecektir..

Triger Hareketli bilya: Nsk (Koyo servis hariç bulunmayabilir) Japon
Triger Sabit Bilya: Skf-Gmb Kore-Japon
Triger Kayış: Dayco-Gates-Bando-Conticeh
Devirdaim: Gmb Japon
Triger Yay: Yetkili servis

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Parça konusunda [member=66]Adem Usta[/member] eksiğimiz varsa tamamlayacak, yanlışı düzeltecektir..

Triger Hareketli bilya: Nsk (Koyo servis hariç bulunmayabilir) Japon
Triger Sabit Bilya: Skf-Gmb Kore-Japon
Triger Kayış: Dayco-Gates-Bando-Conticeh
Devirdaim: Gmb Japon
Triger Yay: Yetkili servis
Ali abi hareketli bilyada nsk dan şaşalım abi çok para yaw. Uygunlar içinde en iyisini bulalım.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dayımda 93 model 344 bin km’de Mazda 626 var. 300 bin km’de iken almıştık. Arabadaki LPG tesisatı, buji kablosu, bujiler değişti ama gaza yüklenince sarsıntı(al-ver ) değişmedi. En son bi usta distribütör değişecek demiş. Ben de bi turlayalım dedim,kontağı faşo ağanın doktorunda kapattım. Elemanlar bir tur attı geldi. Distribütör söküldü, temizlendi, avans ayarı yapıldı, araba roket.
Yarın trigerine alt takımına bakılacak, trigier değişirse hangi markayı önerirsiniz...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dayımda 93 model 344 bin km’de Mazda 626 var. 300 bin km’de iken almıştık. Arabadaki LPG tesisatı, buji kablosu, bujiler değişti ama gaza yüklenince sarsıntı(al-ver ) değişmedi. En son bi usta distribütör değişecek demiş. Ben de bi turlayalım dedim,kontağı faşo ağanın doktorunda kapattım. Elemanlar bir tur attı geldi. Distribütör söküldü, temizlendi, avans ayarı yapıldı, araba roket.
Yarın trigerine alt takımına bakılacak, trigier değişirse hangi markayı önerirsiniz...
Triger kayışı için seçenek ne var bilmiyorum ama GMB, Continental, Bando, Gates, Dayco, Skf gibi markalar işinizi rahatlıkla görür hocam. Atılgan'ın kayışı Gates, rulman GMB ile değişti. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Gates iyidir, Dayco da keza iyidir. Ortalama 80-100 bin km götürür. Triger değişirken gergi yayını orjinal takın hocam. Servisten alın mümkünse. 40-50 tl civarıdır fiyatı. Muhtemelen Merser’in elinde vardır diye tahmin ediyorum. Çok hassas bir parça ve yan sanayi kabul etmiyor gibi birşey. Gergi rulmanını da mümkünse ve bulunabilirse NSK alın. Tayvan vs markalar hem ses yapıyor hem ömrü kayıştan daha düşük olabilir diyor ustalar. Ses yapması problem değilse tercih edilebilir. Fiyat farkı da %70 civarıydı geçtiğimiz yıllarda.

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
hayırlı akşamlar . bugun bir yerden triger seti aldım. içinde nsk yazılı hareketli rulman ve ntn yazılı sabit bir rulman çıktı . kayış dayko ve 145 diş . satan kişinin elinde son kalan bir ürünmüş . oda emin değildi 626 ile uyumlu olup olmadığına . Bu şekilde Kavo parts kutusu ile aldım, inşallah doğru olan settir . Adam baya uygun fiyata verdi . Google da araştırdım nsk rulman üstünde ki kodu . Sırbistan da ki bir Mazda formunda adamın biri bakım yaptırmış ve bu kod ordaki triger üstünde ki yazılı kod . adamın biosun da Mazda 626 ge yazıyor . nasıl teyit edilir başka ?

? 46238

Ekli dosyalar

• 1565369282572-782753162.jpg
    1565369282572-782753162.jpg
    213.8 KB · Görüntüleme: 18
  • 1565369455840-886193279.jpg
    1565369455840-886193279.jpg
    195.5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hayırlı akşamlar . bugun bir yerden triger seti aldım. içinde nsk yazılı hareketli rulman ve ntn yazılı sabit bir rulman çıktı . kayış dayko ve 145 diş . satan kişinin elinde son kalan bir ürünmüş . oda emin değildi 626 ile uyumlu olup olmadığına . Bu şekilde Kavo parts kutusu ile aldım, inşallah doğru olan settir . Adam baya uygun fiyata verdi . Google da araştırdım nsk rulman üstünde ki kodu . Sırbistan da ki bir Mazda formunda adamın biri bakım yaptırmış ve bu kod ordaki triger üstünde ki yazılı kod . adamın biosun da Mazda 626 ge yazıyor . nasıl teyit edilir başka ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

?Ekli dosyayı görüntüle 46238
Açmış olduğun konu, mevcut bu konumuz ile birleştirilmiştir, incelemenizi tavsiye ederim.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

?Ekli dosyayı görüntüle 46238
Mümkünse gergi yayını yetkili servisten orjinal alın. Orjinal harici yayların sıkıntı yaptığına dair usta tecrübeleri mevcut.

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
bayram sonrası aracı tamire bırakacağım . daha önce belirtmiştim tıpayı deldi bir saate yakın öyle yol geldim kalk şeklinde . Radyatör ve kapak yeni . Arac soğuk iken iki üç günde bir radyatör suyuna bakıyorum yarım çay bardağı kadar ya var ya yok su eksik. yedek hazne eksilme yok. Ama inanın araç o kadar hantallaşmış ki ve ses görültü seviyesi de arttı . Özellikle hararet 95 100 arası olunca gaza basınca sanki arkada başka araç bağlı onu çekiyorum hissi var. conta mı silindir kapağı mı anlamadım gitti . Sanayi de bir usta radyatör e içinde sıvı olan bir alet ile test yaptı araç sıcakta 30 saniye içinde mavi su sarıya döndü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Conta yanık olsa su eksiltmesi fazla olmaz mı

Üst Alt