Mazda 626 GE (1991-97) Hızlanırken Titreme

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Otomatik araçlarda seyir halinde boşa almanın zararı varmı Ahmet abi ?
Deneme gibi bir niyetim yok merak ettim sadece :)
Kendi arabamda bir mahsur görmedim. Geri takmadan önce yeterli gaz veriyorum, yoksa sallıyor. Ama sizin şanzumanlarda boşa alınca durmak gerektiğini duymuştum. Bence tüm otomatikler sürüş esnasında boşa alınabilmeli.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
u birikintisinden hızlı geçtim ondan olabilir mi?
hangi durumlarda geliyor balans gaza hep basarken 110 civarında mı geliyor?
110 civarında gaz pedalını hafif bırakınca mı ?
jantlarda eğiklik olabilir
lastiklerde balans olabilir
iç akslarda balans veya başlangıcı olabilir:)
ve daha sıralanır inşallah ciddi değildir.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Aracım yolda yağ gibi gidiyordu son yaşadığım olaylardan sonra baskı balata değişimi şan uman merkezleri bugün aracımı düz yolda denedim gaza yüklenince araçta hissedilir derecede titreme yüksek ses var gaz sanki eskisinden daha tepkisiz anlayamadım yağ gibi giden araca ne olmuş olabilir usta söküp takarken sabah ilk iş ustanın yanına gideceğim sebebi neler olabilir söyler misiniz
@HakanEMRE @Domestos @Bayraktar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracım yolda yağ gibi gidiyordu son yaşadığım olaylardan sonra baskı balata değişimi şan uman merkezleri bugün aracımı düz yolda denedim gaza yüklenince araçta hissedilir derecede titreme yüksek ses var gaz sanki eskisinden daha tepkisiz anlayamadım yağ gibi giden araca ne olmuş olabilir usta söküp takarken sabah ilk iş ustanın yanına gideceğim sebebi neler olabilir söyler misiniz
@HakanEMRE @Domestos @Bayraktar
Ustanın sadece adı usta demektir... Yaptığı işi, beceremeyenlerden.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İç aks kafalarından olabilir. Zamanla bilyalar laleleri aşındırıyor. Kontrol etmekte fayda var. Sıkıntı varda değişim de olur tornacıda tamir de olma ihtimali var

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
İç aks kafalarından olabilir. Zamanla bilyalar laleleri aşındırıyor. Kontrol etmekte fayda var. Sıkıntı varda değişim de olur tornacıda tamir de olma ihtimali var
Hakan merakım şu aracım yağ gibi akıyordu söktü taktı bozuldu gidişi sebebi denk mi geldi yoksa usta mı bir yanlış yaptı anlam veremiyorum gaz da sertleşme var boğaz kelebeği ile alakalı olabilir mi araç 1 haftaya yakın tozun pisliğin içinde kaldı söküldü vaziyette

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eski araçların ne zaman bir sorun çıkaracağını hiç belli olmuyor. Usta hatası da olabilir, iç akslarda dediğim sorun da olabilir. Ben kurcalamadan önce iç aks kafalarının kontrol edilmesini tavsiye ederim

1 ve 2. Viteste hızlanırken direksiyon titriyorsa aks kafalarından oluyor, bunu bir deneyin

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Ne alakası var bilmiyorum fakat ilginç birşey oldu benim aracı elleyen kasap arkadaş tüpün akü bağlantısını yapmamış sabah fark ettim bağlantıyı yaptım araçta zerre titreşim kalmadı acaba bujileri 0.75 e indirdiğim için benzinde bir titreşim mi yapıyor alakası varmı şuan sıkıntı hissetmiyorum araçta gidişinde vs

Üst Alt