Mazda 626 GE (1991-97) Fabrikasyon Merkezi Kilit Var Mı?

böcek

Katılımcı
Herkese günaydın arkadaşlar bu kasalardaki merkzi kilit ve alarm orijinalmidir yoksa sonradan takmamıdır birde bu kasalarda en azından benim arabada ön camın dip köşelerinde 2 tane yuvarlak tivitır kadar küçüklükte bir hopatlor gibi delikli bir şey var nedir ne işe yarar bilenler varmı

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merkezi kilit fabrikasyon olarak var ama alarm yok... Bahsettiğin küçük şeyler tahmin ettiğin gibi tweeter...

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkur ederim abi demekki alarm soradan takılmış onu anladım peki bu tivitırlar çalışıyormu acaba pek dikkat edmedim tis sesleri verecek sağlamsa doğrumu abi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkur ederim abi demekki alarm soradan takılmış onu anladım peki bu tivitırlar çalışıyormu acaba pek dikkat edmedim tis sesleri verecek sağlamsa doğrumu abi

Bu yaşa kadar güneşin altında sağlam kalabileceklerini sanmıyorum... Alarm zaten sonradan montaj yapılıyor, uzaktan kumanda ile birlikte...

böcek

Katılımcı
Yani bu atabalarda merkezi kilit var ama uzaktan kumanda yokmu abi alarmla birlikte soradan yapılıyor demişsin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yani bu atabalarda merkezi kilit var ama uzaktan kumanda yokmu abi alarmla birlikte soradan yapılıyor demişsin

O dönemde hangi araçta uzaktan kumandalı alarm vardı? 93 yılından bahsediyoruz...

Senin aracında şu anda; merkezi kilit, alarm ve uzaktan kumanda varsa eğer; merkezi kilitler aracın orijinalinde olanı diğerleri ise elektrikçi tedrisatından geçmedir...

Tamamen orijnal bir 626 da ise; sade ve uzun bir anahtar ile merkezi kilit vardır... :)

böcek

Katılımcı
Abi o bahsettiğin anahtarı var benim guzunun orijinali dediğin gibi sade ve uzun abi ☺ haricindekilerde kumandalı toplamda 3 adet anahtarı var

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Günaydın, 93 kasa 626 ya ben de 5 yıl bindim, benimkinde alarm ve uzaktan kumanda yoktu, merkezi kilit vardı. Uzaktan kumandayı ben kendim taktırmıştım.

böcek

Katılımcı
O zamanlarda bile baya teknolojik özellikler koymuşlar japonlar ☺ saolsunlar bu araçlar keyifli gercektende

böcek

Katılımcı
Onlarda daha bambaşka güzel özellikler var mesela güneş enerjili sanruff daha ne olsun esp abs hava yastıkları şu an sıfır diye satılan bazı markalarda bile yok o özellikler japonlar yapar ancak bunu küçük kardeşlerimiz ☺

böcek

Katılımcı
Biraz önce bir arkadaşım geldi bana toyota corolla 1.6 gli olanların bendeki guzudan iyi olduğunu söyledi ben o arabayıda kullandım biliyorum o yüzden aldırmadım zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum sadece ☺

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Biraz önce bir arkadaşım geldi bana toyota corolla 1.6 gli olanların bendeki guzudan iyi olduğunu söyledi ben o arabayıda kullandım biliyorum o yüzden aldırmadım zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum sadece ☺

Parça ve piyasa olarak evet sizinkiler çok iyi ama diğer yönleri kötü diyeydin :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback

Yolda bi kaç kişiyle giderken bile her tarafını vurur frenleri cacık benim arabam o corollalara göre 3 gömlek üstün.
Tek iyi tarafı mekanik sağlam motor canlı. Muadillerine göre tabi ki.
O da hafif olmasından özellik desen o da yok.
Ön camları broadvay camı gibi yüksek traktör gibi.
Daha saymayayım.
O toyotacı arkadaş bi astina'ya binsin anlar zaten. 626 demiyorum bile.

Üst Alt