Mazda 626 GE (1991-97) Atiker LPG Bakımı

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar lpg sistemi atiker simit tank bakım yaptirim diyorum neler deişiyor nelere bakılıyor ve nekadar tutuyor

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne kadar tuttuğunu bilemem de;

Lpg filtresi değişimi ve yazılım güncellemesi veya yeni ayar yapılması klasik yapılan bakımlardır... Ama; işin detayında ise; alttaki boruların, tanka giren çıkan boruların kontrolü, gaz kaçağının olup olmadığının kontrolü, enjektörlerin işlevini sağlıklı yapıp yapmadığı ve sıcak su hortumlarıyla kelepçelerine de bakılırsa iyi olur...

Bazı istasyonlarda Motto isimli lpg katkı maddesi satılıyor, bulabilirsin lpg tankına bu katkıdan koydurmanı tavsiye ediyorum, enjektörleri ve sistemi temizliyor, ben yılda en az bir kez koyduruyorum... Lpg deposu yarının altındayken bu katkıdan koydur ve üzerine 3-4 litre lpg al, bitene kadar da kullan...

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi ben ekstra şeylerden herzaman uzak durmuşumdur kaş yapim derken göz çıkmasın

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi ben ekstra şeylerden herzaman uzak durmuşumdur kaş yapim derken göz çıkmasın

LG G3 GOLD
ben faydasını gördüm komple değişecek denilen enjektör takımını kurtardı ve rölantide oluşan minik titremeyi kesti... Takdir tabiki de senin...

böcek

Katılımcı
Hangi aracında kullandon abi 626 mı gerçi farkedermi oda var

LG G3 GOLD

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
ağırlıklı olarak milangaz istasyonlarında rastladım, ilk olarak oralara bakılabilir

böcek

Katılımcı
Lpg de biraz vuruntulu sarsıntılı çalışıyor araba acaba enjektördenmidir

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg de biraz vuruntulu sarsıntılı çalışıyor araba acaba enjektördenmidir

LG G3 GOLD

En az on tane sebep sayılır... :) İyi bir lpg ustası bire bir görerek teşhis koyabilir, buradan şudur budur diyerek kafanı ve cebini karıştırmak istemem.

:)

böcek

Katılımcı
Onarımdan çıksın bi lpg ustasına gösteririm sonrada muayenem var zaten hata geçti bile şuan 8 gün

LG G3 GOLD

Üst Alt