Mazda 626 (GD - GE - GF - GW) Jant Lastik Seçimi, Tavsiyeler Ortak Konu

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kışlık almayacaksan yazlıkla idare et, ama kışın soğuğunda yaz lastiğinden performans bekleme, ve tabi ki ömrünün normalden fazla tükeneceğini de unutma, Nokian Line tabii ki.
ben de lastikler fena değilmiş diye düşünüyordum, dişleri çok gidik değil gibi gelmişti bana, ama üretim tarihi birinden görebildiğim kadarıyla 2012 idi galiba yanlış hatırlamıyorsam
bir durum değerlendirmesi yapayım, çok zorlanırsam bunlarla çıkarmaya çalışırım kışı
yoksa değişeceğiz mecbur güvenlik açısından

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dişleri var evet ama kış için sıkıntı yaratır sana, yaz olsa bir süre daha git derdim. İstersen kışlık al, 2016 yazının bir kısmını ya da tamamını bu lastikle geçirirsin, maddi durumuna göre de yenilersin.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Forumdaşlar, 626'cılar guzusuna çelik jant isteyen varmı? :)

cd9b45de0bd9bc48bb914886395346c4.jpg

60397cbced578ccd64cf1e32149eceef.jpg

5d5ee169e504f37650286b49729becad.jpg

Uzun zamandır jant bakıyorum bizim tombalak kasalara en iyi bu jant gidiyor benim gözümde.
Kol desenleri oval olduğu için bizim kasalarda tombak olduğu için uyum sağlıyor, sanki orjinal aksesuar gibi geliyo bana. Bu jantlar 88-91 GD kasalara ve 98-02 GF kasalarada iyi gidiyor.

Bu jantları temin eden bir firma buldum.
15" 5x114.3
Ücretsiz Kargo
Karta vade farksız 800 TL ye 5 taksit yapıyor.

Düşünen varsa birden fazla siparişte indirim yapabilirler...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Son resimdeki yuvarlak hatlarından dolayı senin gocaman guzuya daha çok yakışır gibi geldi bana

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk fotodaki jant ile son fotodaki aynı değil di mi?

İlkini beğenmedim, son fotodaki güzel, ikisi aynı jant ise arada bi tezatlık var gibi geldi bana...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Guzunun yeni nalınları dün takıldı malumunuz olduğu üzere, bugün de ankaradan Aksaray geldik 225 km,
Eski lastiklerin uğultusundan sonra ilk deneyim gayet olumlu,
Lastik takıldıktan sonra rot balans ayarı da yapıldı, lastikçi balansta sıkıntı olursa gelirsin demişti,
110-120 den sonra hissedilir derecede balans bozukluğu var, hafif de sağa çekme var, yeni lastiklerin bir süre oturması bekledikten sonra tekrar balans ayarı isteyeceğini okumuştum, nedir sizin yorumlarınız, ankaraya dönüşte mi yaptırayım yoksa Aksarayda da göstereyim mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazayı bir kenara bırakalım allahım korusun, tat vermez ki zaten. Aksaray da yaptır bencede.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bayram sonrası göstereyim bakalım, burada güzel bir sistemi olan rot balansçı vardı, lastiğin oturacağı varsa oturmuştur herhalde

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
15 Jant olması iyi, guzuya ağır gelmez en azından, bence fiyat makul. Şekli de güzel. Benim aklımın almadığı nokta; aynı jantın 16 jant olanı 752 lira olması. Bir inclik fark 600 lira olmamalı...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Fiyatlandırma politikaları tamamen farklı abi, alıcı kesime göre ürünün hitap ettiği kesime göre strateji uyguluyorlar galiba.

Jant güzel alınabilir bence

Üst Alt