Mazda 6 GH (2007-2013) Tablet Montajı

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Torque uygulamasını tabletten kullanmanın ne gibi bir avantajı var?
Ben ara ara lpg ayarını kontrol ediyorum. Ltfs ve stfs degerlerini kontrol ediyorum, motor sıcaklığını falan takip ediyorum. Malum, düpe hassas arabalara biniyoruz. Araç cpu'sunun elde ettiği tüm veriler ve bunların hesaplamalarına anlık ulaşabiliriz torque ile.

Ben mesela radar beep uygulamasını açıyorum hem dijital hız gösteriyor hem de olası radar noktalarında uyarıyor.
Hem o hem de bilmediğim bir yerde mesken mahal olup olmadığını, hız sınırlarını navigasyon bana bildiriyor ki, gasp edilmeyelim

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ben mesela radar beep uygulamasını açıyorum hem dijital hız gösteriyor hem de olası radar noktalarında uyarıyor.

İstanbul -Adapazarı - Datça arası geçen yıl canımdan bezdirmişti :) zırt pırt biipp biipp sesi ile her ses geldiğinde radar nerde diye sağa sola bakarken yoruldum.Yolun yarısında kapatıp Allah ne verdiyse devam ettim :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Geri görüş olayı teoride tamam gibi :)

20170415_225208.jpg

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Sadece kameraya gücü mü yoksa video capture karda verince mi?
Sen sorunca şimdi denedim emin olmak için. Easycap'ı tablete bağlayınca uygulama açılıyor. Güç bağlanınca(geri vitesten alacağımız gücü) görüntü geliyor. Easycap'i otgden bağlayınca uygulama açılıyor ve otg'yi çıkarmadan gücü kesince uygulama kendini kapatmıyor. İlla ki otgyi çıkarmak lazım.

Bu videoda vitesi takınca çalışıyor, vitesi boşa alınca uygulama duruyor. Easycap wiewer uygulamasının ayarlarını biraz kurcaladım ama o ayarı bulamadım henüz

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sen sorunca şimdi denedim emin olmak için. Easycap'ı tablete bağlayınca uygulama açılıyor. Güç bağlanınca(geri vitesten alacağımız gücü) görüntü geliyor. Easycap'i otgden bağlayınca uygulama açılıyor ve otg'yi çıkarmadan gücü kesince uygulama kendini kapatmıyor. İlla ki otgyi çıkarmak lazım.

Bu videoda vitesi takınca çalışıyor, vitesi boşa alınca uygulama duruyor. Easycap wiewer uygulamasının ayarlarını biraz kurcaladım ama o ayarı bulamadım henüz

İşte o nedenle bir usb uzatma kablosu kullanıp + güç kablosunu kesip arasına röle kullanmak gerekir. Geri vitese bağladığında voltaj geleceğinden ötürü röleyi tetikleyip usb hub / ya da otg ile easycap arasında +5v güç vermiş olacak. (güç kablosunu kısa devre yaparak) Böylece geri vitese taktığında easycap i yeni takmışın gibi program açılacak. Ardından geri vitesten çıkınca röle easycap e giden gücü kesecek ve çıkarılmış gibi görecek.

Yalnız şu videoda da adam bir programda kameraya güç gelince otomatik açılacak şekilde ayarı kullanarak aşmış, hiç böyle röle olayına girmeden. Bu programı deneyebilirsin öncelikle.
Programın linki.
UsbWebカメラPro - Google Play'de Android Uygulamaları

Moderatörün son düzenlenenleri:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159

@MutluTEKİR kardaşim bu videodaki eleman bunu easycap wiewer uygulamasıyla yapmış. Daha once maillesmistim, soralım bakalım nasıl yapmış

@MutluTEKİRR kardeşim mesele tahmin ettiğim gibi ayarlarla çözüldü. Sinyal kaybolursa ya da bozulursa ne yapacağını seçebileceğimiz bir ayar var essycap wiewer uygulamasında. Bu videoda da bahsetmiş eleman:

Moderatörün son düzenlenenleri:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
İlk mesajda bahsettiğim bluetooth zımbırtısı artık randıman vermemeye başladı. Bağlantı sebepsiz yere kopar oldu. Ben de aux kablosuyla bağlıyorum artık. Şimdilik konsolun içine gizlemedim. Geri görüşü bağlarken düşünüyorum kısmet olursa.

Ayrıca tutturma şeklini değiştirdim. Kablo saklama amaçlı kullanılan PVC'lerden(Adını bilmiyorum) geçti elime. Onu cd girişine zarar vermeyecek şekilde süngerli bantla şekillendirdim ve üzerine mıknatısları sabitledim. Şimdiye kadar en beğendiğim tutturma şekli oldu bu. Tabletin çerçevesini de fırçalanmış alüminyum görünümlü folyoyla kapladım. Konsola biraz daha uyum sağladı sanki. Sizce?

20170419_165002.jpg
20170419_165040.jpg

Son düzenleme:

Üst Alt