Mazda 6 GH (2007-2013) Tablet Montajı

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Küheylandan edindiğim tecrübeyle Atenzada neden tablet olmasın ki dedim. Önceki başlığım:
Mazda 626 GF (1997-02) Multimedya Niyetine Tablet Montajı :)

Zaten her şey hazır. Hatta birkaç adım da ileri götürdük olayı. Bu defa ses aktarımını bluetooth alıcısıyla hallettim. aux kablosundan da kurtardı beni. Kablosuz aktarım hakkında önyargılarım vardı, yec'üc mec'üc amcalar sayesinde onu da aştık sağolsunlar :D Ses neredeyse kablolu kadar iyi oldu. Tek sıkıntı şarj etmek zorunda kalmak. O da kol dayamanın içinde gizli kapaklı devam ediyor.

20161212_230208.jpg 20161212_152829_HDR.jpg 20161212_152850_HDR.jpg
Tutturma yöntemi daha yeni. Zaman içinde yeni denemelerimiz ille ki olacaktır kısmet olursa :) Bu örümcek hakkaten her derde devaymış. Bence yüzyılın buluşu, teknolojinin ulaştığı son nokta :D örümceğin bacaklarıyla Güçlü(neodyum) muknatıslarını çevreledim ve tablet kaymasın diye tamir bandı ile sardım(elimde olan ve aklıma ilk gelen yöntem buydu). Silikon içinde bükülebilen tellerden oluşan bir iskelet.
20161205_212334.jpg 20161212_141558_HDR.jpg 20161212_141611_HDR.jpg 20161212_140840.jpg 20161212_141334_HDR.jpg 20161212_141158_HDR.jpg

Aslında pek birşey yaptığım da söylenemez, olan malzemeyi değerlendirdim diyelim :) Geliştirici eleştirilerinize açığım her zamanki gibi. Rabbim hiçbirimize kaza bela vermesin. Selametle..

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Çok güzel ve şık olmuş güle güle kullanın.bu mazda yok mu bu mazda insana neler yaptırıyor .

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Mazda 6'nın o kasaların orijinal konsolunu çok beğeniyorum. Geniş ekran çılgınlığını da anlayamıyorum. Navigasyon kullanmıyorsanız Tarih, saat, çalan şarkı bilgileri için 7-8 inch ekran saçmalık. Ancak sizin ekran yerleşimi beklediğimden iyi durmuş, çok da sırıtmamış açıkcası. Yine de tabletin arkasındaki orijinal konsol kısmı bana göre daha güzel.

Bu arada nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak tablet sabit duruyorsa kış aylarında sabahları çalışması zor bir ihtimal. Apple tablet ürünleri örneğin normal çalışma sıcaklıklarını 0-35 derece arası olarak veriyorlar. Fabrika çıkışlı ekranlar ise çok daha geniş bir aralıkta çalışıyor. Düşünün Mazda 3'teki orijinal ekran kışın Erzurumda -30 görürken, yazın Antalya'da araç içi 50 dereceyi görebiliyor. Bu değerlerde standart bir tabletin çalışması mümkün değil. Bu detayları düşündükçe araç üretimi gerçekten çok zor bir iş:)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ayni şeyi düşünüyorum :) yalnız, işin içine maliyet girince olayin rengi değişiyor. Oran ciddi derecede büyük. Maliyetler onda bir oraninda ve birkaç özellik dışında tablet çok daha üstün. Çıkarıp eve götürebilmek de güzel bir olay
Bu kısım için hazır üniteler çok daha şık göründüğü için , bu biraz emanet gibi olmuş , lütfen alınmayın ..Güle güle kullanın.

Mazda 6'nın o kasaların orijinal konsolunu çok beğeniyorum. Geniş ekran çılgınlığını da anlayamıyorum. Navigasyon kullanmıyorsanız Tarih, saat, çalan şarkı bilgileri için 7-8 inch ekran saçmalık. Ancak sizin ekran yerleşimi beklediğimden iyi durmuş, çok da sırıtmamış açıkcası. Yine de tabletin arkasındaki orijinal konsol kısmı bana göre daha güzel.

Bu arada nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak tablet sabit duruyorsa kış aylarında sabahları çalışması zor bir ihtimal. Apple tablet ürünleri örneğin normal çalışma sıcaklıklarını 0-35 derece arası olarak veriyorlar. Fabrika çıkışlı ekranlar ise çok daha geniş bir aralıkta çalışıyor. Düşünün Mazda 3'teki orijinal ekran kışın Erzurumda -30 görürken, yazın Antalya'da araç içi 50 dereceyi görebiliyor. Bu değerlerde standart bir tabletin çalışması mümkün değil. Bu detayları düşündükçe araç üretimi gerçekten çok zor bir iş:)
Ben navigasyonu yoğun kullanıyorum, video da izlerim hatta uzun yolda yolculara film de izlettiğim olmuştur. O yüzden büyük ekran benim için elzem birşey ama İhtiyacı olmayan için mantıklı gelmeyebilir. Beklentiler farklıdır sonuçta hocam. Ayrıca eve çıkarken yanımda götürüyorum o yüzden aşırı sıcak-soğuk görmuyo yavrucaklar :)

Bu üründen kullandınız mı? Ses kalitesi nasıl?
Bluetooth versiyonu önemli üstad. Bunun versiyonu düşük, o yüzden ses kalitesi düşük olduğunu tahminen söylüyorum. Bluetooth'un en az v3 olmasını tavsiye ederim. İlk mesajda gördüğünüz cihaz v4.1 ve ses kalitesi neredeyse kablolu gibi.

Çok güzel olmuş.
http://urun.n11.com/bluetooth-arac-kiti/bluetooth-usb-aux-kit-alici-an-8817-P91165609
Şu ürünü alırsanız blutooth şarz olayını çözmüş olursunuz. Çakmaklığa sürekli takılı olduğundan araba çalışınca otomatik bağlanıyor.
Şarj konusunda çok mantıklı ama ses kalitesi benim için daha önemli üstad. Hem şarjsız doğrudan çalışan hem de bluetooth versiyonu yüksek ürün göremedim ben. Varsa alalım :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Açıkcası azminiz takdire şayan. Ben aracın herzaman orjinal şekilde kullanılmasından ve o şekilde görünmesinden yanayım fakat araç teknolojileri hızla ilerledikçe ve kullanılan araç eski model olunca bu duruma ayak uydurmakta gerekiyor diye düşünüyorum. Yaptığınız tablet montajındaki kişisel çabanızı taktir etsemde, görüntü itibariyle hoşdurmadığını düşünmekteyim. Fiyatları şuan yüksek olsada double multimedia ürünlerinin ön konsolda daha hoş durduğunu düşünmekteyim. İlerleyen süreçte artan rakabetle bu ürünlerinin fiyatlarının daha da düşüceğini düşünürsek bence bu tarz bir montaj daha yerinde olacaktır.

Emekleriniz adına çok teşekkürler.

Üst Alt