Mazda 6 GH (2007-13) Far İçi Gündüz Led ve Beyaz Aydınlatma

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba,yeni nesil araçlardaki gündüz ledleri çok hoşuma gidiyor,şu far içinde olanlar,araca farklı bir hava katıyor bence.Mersinde uygulayan bir arkadaş buldum mükemmel bir işçilik yapıyor.250 tl fiyatı var dedi.Birde uzun zamandır farları beyaz ışığa çevirmeyi düşünüyorum sisler dahil,bunun içinde farklı seçenekler sundu.Normal beyaz ampul ve cree led denen yeni bir sistem...beyaz ampul çiftine 80 tl,diğerinin çiftine de 250 tl dedi.Siz ne düşünürsünüz özellikle ışığı beyaza dönüştürme konusunda.Eğer izin verirse yaptığı çalışmaların resimlerini yükleyecem buraya...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Farı açarak yapacaktır muhtemelen ama olumsuz sonuçlar doğurabilir, farın su alması buhar yapması gibi, bunun garantisini veriyorsa ve döşeyecegi ledler kaliteliyse fiyat çok iyi, beyaz aydınlatma dan kasıt ney tam anlamadım, xenon mu halojen beyaz ampul mü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bahsedilen şeyler için fiyat nerelerdedir bilemiyorum da beyaz aydınlatma nasıl olacak onu anlamadım, xenon gibi bir şey mi bahsedilen olay?? Gelişmeleri fotoğraflı olarak beliyor olacağız.

Bence; işçilik güzel olursa harika olur...

Şöyle bir uyarıda bulunayım; beyaz ampuller çin malı ise, aliexpress'te tanesi 1 dolardan beyaz ampul fiyatı başlıyor ona dikkat et derim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Cree led için fiyat iyi fakat; aracınızda mercek yoksa odaklama sorunu yaşar ve karşınızdan geleni çok rahatsız edersiniz. Ayrıca ledler ile şimşek etkisinde sellektör yaparsınız :) BMW'lerde olduğu gibi :)

Mercek varsa led, yoksa beyaz ampul olabilir. Eğer farları düzgün kapatacaksa farı sökmesinde sakınca yok ama sökmeden önce size yapacağı çalışmayı örneklerle göstersin. Yaptırdıktan sonra pişman olan çok var, bazı ledler tam apaçi işi olurken bazıları orijinalinden ayırt edilemez.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Beyaz ışıktan kastım,benim uzun-kısa farlar sarı,bunlar beyaz olsun istiyorum.Aracımda mercek var bu arada

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    18.7 KB · Görüntüleme: 44
  • image.jpg
    image.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 38
  • image.jpg
    image.jpg
    11.7 KB · Görüntüleme: 39

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Farları açıp yapıyor ledi,garanti veriyor buğulanma yada su alma gibi olumsuzluklara karşı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Uzuna neyse de kısada beyaz yaparsanız verim alamazsınız sis ve yağmurda göremezsiniz önünüzü. 100 tl ye 4300 k xenon öneririm.
Far içi led de size kalmış. Ben şahsen orjinalliğini bozmak istemezdim. Parklara led takıp sis farının altındaki yuvaya led şerit takarak halletmeye çalışırdım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Farları açıp yapıyor ledi,garanti veriyor buğulanma yada su alma gibi olumsuzluklara karşı.

Zaten işinin ehli ise buğu filan yapmaz, yaparsa da gider yanına usta bunların silikonları eksik basmışsın der tazeletirsin ;) Mercek varsa led güzel seçim olur. Aydınlatma olarak xenondan bir tık geri ama şıklık olarak çok daha iyi...

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Xenon muaynede sıkıntı çıkarır diye istemiyorum açıkçası.ledler içinde 4 takım gerekiyor oda 1000 tl ye mal oluyor tuzlu geldi biraz

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ustada öyle dedi aynen.zaten sisler kullanılmıyor onlara gerek yok led...parklarada beyaz ampul takarız ama biraz renk farkı olur dedi.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Zaten far içi led şerit yaptırırsak ona gerek kalmaz heralde

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Far içi değil ama far içi gibi. Tamponu boyarken bizim farların altında içe doğru kıvrım olduğunu farkettim ve kafamda bir ışık yandı.o boşluğu sanki buraya şerit gündüz ledi takın diyerek yapmışlar dedim o_O güzelcene temizleyip ledi oraya yapıştırdım ve ben soylemeden kimse dısinda olduğunu anlayamıyor :mzkdnlmk:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Far içi değil ama far içi gibi. Tamponu boyarken bizim farların altında içe doğru kıvrım olduğunu farkettim ve kafamda bir ışık yandı.o boşluğu sanki buraya şerit gündüz ledi takın diyerek yapmışlar dedim o_O güzelcene temizleyip ledi oraya yapıştırdım ve ben soylemeden kimse dısinda olduğunu anlayamıyor :mzkdnlmk:
Aynı yerde BL dede var ama kismet olmadı yapmak ;)

Üst Alt