Mazda 6 GG (2002-08) Yakıt Tüketimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yani trafik olmadığı halde 40 kuruş yakması normal mi abi??

Kuruşu bilmem de, aktif klima ve şehir içi trafiği ile 14-15 litre yakıt, 2.0 motor otomatik şanzıman için normal denilebilir. Kışın da klima olmadan yine bu değerler görülecektir.

Edith;

@mustafayk senin guzu otomatik olaydı, aynı değerler senin içinde geçerliydi... ;) :)

Son düzenleme:

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
LPG tüketim oranlarını kıyaslanabilmek için ortalama standart şartları yakalamak gerek .Güzergah mesafe hız sabiti ayak gaz veya Cruise kontrol vites motor sıcaklığı iklim şartları tüketim durumunu etkilemekte. Ayrıca BRC serviste edindiğim bilgiye göre test için depo bitirilir 20-30 TL lik LPG alınıp bitene kadar test sürüşü yapılmalı.Hesaplana buna göre olmalı derler.Bir gözlemin depoyu fulleyip ve aynı LPG yi iki seferde aldığım zaman ile kıyaslanır sonuç menzil farklı olmakta.İki seferde LPG alınca menzil 10% daha uzun oluyor.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LPG de zorlu şartlar yük yokuş vb. yoksa benim m6 gibi tüketimler 100 km 14-15 lt ise normal değil bence.uzun yolda bile 11 lt altına inmediyse irdelenecek birşeyler vardır.piston sübap kompresyon demeden önce bakılacak çok yerler var ve mazda yı bilmeyene kaçış çok kolay cihazınızı bizde yok servise baktırmak lazım derler.3 ateşleme bobini arızayı dört yere baktırdık anlamadılar malesef.İzmirde Tosun ustanın servise uğradık kısa biriki test yapıldı ve teşhis kondu.

Maf sensör hatası aldık gelsin takalım görelim kaça düşecek tüketim değerleri.Hem giren hava kütlesini hatalı ölçüyor hemde giren havanın sıcaklığını yüksek gösteriyormuş.

Moderatörün son düzenlenenleri:

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Torque obd LM327 ile baktık.Lisanslı profesyonel ürün olmasa da bugüne kadar yanıltmadı .
674b40524f65cac398a19790306b61b4.jpg

İlk iki hata girdisi neticesinde kötü yakıt hava karışım oranı verimsiz yanma ile üçüncü hatayı tabii olarak doğurmaktadır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ne zamandır ölçmemiştim.

Depoyu ful yaptım. Bilgi ekranından yakıt hesaplamayı da sıfırladım, günlük km. yi de. 70 km. yol yaptım.

Göstergede 7,3 yazıyordu.

Yol güzergahı: Havalimanı çıkışından Bozköy (Torbalı'ya bağlı) ve Bozköy'den Buca'ya dönüş.

Oto: 2004 model Mazda 6 Manuel.

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Konuya can gelsin :)
Bu sabah erken saatte Bursa' ya akraba ziyaretine gidip akşam 17 gibi İstanbul'a döndük.
Kadıköy Aytemiz istasyonundan alınan lpg ve gidilen yol.

Lpg: 3.67
Yakıt miktarı : 100 TL yaklaşık 27 litre.
Yapılan km : 300
Tamamı otoyol
Dönüş yolunda İstanbul gişelerde lpg bitti zımbırtısı haber verdi.

Ekstra bilgi : Osmangazi köprüsü 103 TL artı otoyol ücreti 33 küsür, artı dönüşte de aynı masraf.
Not: Bu fiyatlar tabi ki kabul edilemez olsa da öte yandan zoraki de olsa zamanı satın alabildiğim için Allah' şükrettim.

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Bu sabah erken saatte Bursa' ya akraba ziyaretine gidip akşam 17 gibi İstanbul'a döndük.

Tamamı otoyol

Ekstra bilgi : Osmangazi köprüsü 103 TL artı otoyol ücreti 33 küsür, artı dönüşte de aynı masraf.
Not: Bu fiyatlar tabi ki kabul edilemez olsa da öte yandan zoraki de olsa zamanı satın alabildiğim için Allah' şükrettim.
Ben bir suredir sabirla benzin ile biniyorum , gazinda asagi kalir tarafi kalmadi :(

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tamamı otoyol

9 litre tüketim gayet güzel değer abi... Maşallah diyelim. :)

Üst Alt