Mazda 6 GG (2002-08) Camların Kodlanması

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her hangi bir şekilde akü ile aracın bağlantısı kesildiğinde veya akü bittiğinde başınıza gelebilecek olay; cam kodlarının sıfırlanması olayıdır...

Tekrar kodlamak için;

Her cam için ayrı ayrı şu işlemi yapıyoruz; Camı bir defa basarak yarıya kadar indiriyoruz, sonrasında camı ikinci defa düğmeden aşağıya kadar indiriyoruz, 2 saniye bekleyip tam tersini yapıyoruz, yani; camı yarıya kadar kaldırıp bekliyoruz ve yine ikinci hareket ile camı tamamen kapatıp 2 saniye bekliyoruz...

Mazda 6 makyajlı kasalar için geçerlidir, diğerleri için tecrübe edilmemiştir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Benim araçta cam kapalıyken bile yukarı çekip 2-3 sn bekleyince oluyor yarıya indirmeye gerek kalmıyor , aşağısı içinde açıkken 2 -3 sn aşağı basılı tutunca oluyor (2010 mazda 3 ) olunca inceden bir tık sesi geliyor zaten

Tapatalk

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçen benim 2006 makyajlı kasa M6 da başıma geldi ve bu yöntem ile camları tekrar programladım. Yardımından dolayı teşekkürler Adem Usta O0

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Sol arka cam düğme 2 hafta önce devre dışı kaldı ama arka kapı butonuyla çalışıyordu, bugün şoför kontrol düğmeden sağ arka sağ ön cam kontrol düğme çalışmıyor.Buton grubunda sorun sanıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sol arka cam düğme 2 hafta önce devre dışı kaldı ama arka kapı butonuyla çalışıyordu, bugün şoför kontrol düğmeden sağ arka sağ ön cam kontrol düğme çalışmıyor.Buton grubunda sorun sanıyorum.

Sistemde sorun olunca, kendisini korumaya da alabiliyor... Mazda 3 te başıma gelmişti. Sağ arka kapının dişlisi sıyırmak üzereydi ve sağlıklı çalışmıyordu (gerçi sonra hiç çalışmadı) ve dörtlü düğmenin oradan irtibat sağlanmazken, kendi düğmesinden ite kaka çalışıyordu... Sistemi sıfırladım ve dörtlü düğmeden bir kez çalıştı yine korumaya aldı. Sonra ben dişli değişimi yapmıştım.

Yani; dörtlü düğmelerde sorun olmayabilir, sistemin bir yerinde devreyi tamamlamayan aksaklık varsa, dörtlü düğmeden çalışmıyor da olabilir. :)

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Sırayla bozuldu diye canım sıkılmıştı. Farkında olmadan emniyet butonuyla kontrolü kısıtlamışım.sağ kapılar normale döndü.Sol arka kapı camı ilginç kendi butonu ile sorunsuz çalışıyor şoför taraf kontrol butonuna tepkisiz.Oksitlenme yada temas problemi olabilir.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Sırayla bozuldu diye canım sıkılmıştı. Farkında olmadan emniyet butonuyla kontrolü kısıtlamışım.sağ kapılar normale döndü.Sol arka kapı camı ilginç kendi butonu ile sorunsuz çalışıyor şoför taraf kontrol butonuna tepkisiz.Oksitlenme yada temas problemi olabilir.

Geçenlerde bana oldu, sürücü tarafı bir anda çalışmadı.. 5-6 kez denedim baktım ses seda yok eyvah dedim durduk yere masraf çıktı , akşam üstü tekrar çalışmaya başladı, elden geçmesi lazım da oraları sök tak benim işim değil.

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Kutup basini sokup taktim camlar iptal oldu sadece sofor tarafinin cami calisio dierlerinde tik yok ne sofor koltugundan ne kendi tarafndan basili tutuyorm hc tik sesi yok indiremiorm

Son düzenleme:

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Kutup basini sokup taktim camlar iptal oldu sadece sofor tarafinin cami calisio dierlerinde tik yok ne sofor koltugundan ne kendi tarafndan basili tutuyorm hc tik sesi yok indiremiorm
Benimde başıma gelmişti sürücü tarafı çalışmadı diğer camlar çalışıyordu sürücü camının sigortası atıkmış değiştirdik sorun kalmadı.

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Bende sadece surucu calisio dierleri hc bi yerden calismio kutup basini sokup takinca sigorta atabilirmi

Tamadir bunu yaptim tesekurler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt