Mazda 6 GG (2002-08) Arıza Işığı Lambda Sensörü ve Katalitik Konvertör Hakkında Sorunlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Egzoza monte edilen yeri standarttır diye tahmin ediyorum. Orijinal parça fiyatını görünce içimden bir ses inşallah uyar diyor... :hhhhhh:

Ilgaz-p

Katılımcı
Egzoza monte edilen yeri standarttır diye tahmin ediyorum. Orijinal parça fiyatını görünce içimden bir ses inşallah uyar diyor... :hhhhhh:
Yani öyle böyle değil, düz mantık olarak düşündüm belki ford sensöründeki kabloların renkleri ile de uyumlu olması acaba olur mu diyorum oksijen sensörü ile fazla bilgim yok ancak benim aracimda ısıtıcı devresi arıza veriyor araç isininca arıza gidiyor yani motor soğukken sadece sensor çalışıyor aslında böyle de kullanmada bir sakınca görmüyorum sonuçta motor isininca ısıtıcı devre sensor sıcak olduğundan devreye girmediği için arıza vermiyor, motor soğukken sadece okuma yapmıyor eski nesil araçlarda olduğu gibi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
malum aracım makyajlı kasa olması nedeniyle aracıma oksijen sensörünün muadil olanının bulamadım orjinali de epey bi pahalı sanırım son dolar kurundan sonra 4000 Tl'ye yaklaşmıştır,
yaptığım araştırmada Bosh 15374 ve Denso 234 5011 numaralı parçalanında aracım ile uyumlu olduğunu gördüm lakin türkiyede temin etmek biraz zor yapı olarak oksijen sensörü 5 kablolu ve iki soketli bir sensör ford ile birçok parçasını uyumlu olduğundan ford'un oksijen sensörüne bir bakayım dedim aşağıda resmini eklediğim tek soketli ford focus oksijen sensörü 5 kablolu ve benim aracımdaki oksijen sensörü ile kablo renkleri aynı.
oksijen sensörü soketleri farklı olsada yaptığı iş aynı olduğunu düşünürsek bu sensör vida yapısı benim egsoz boruma uyarsa kablo renklerini benim aracımdakine ek yaparak kullanılabilir mi ? Malum Fordun sensörü 450 Tl gibi rakamlara satılıyorEkli dosyayı görüntüle 51564Ekli dosyayı görüntüle 51566
Sağlam bir makyajlı kasa sensörünün pinlerinden/uçlarından ölçü aleti ile ölçüm yapıp aynı uçları Fordun sensörü ile ölçüp karşılaştırma yapılabilir diye tahmin ediyorum.
Ölçüm direnç kademesinde yapılmalı.

Üst Alt