Mazda 323 Hakkında Genel Bilgiler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1.5 lerde lpg uyumsuzluğu yazılmış var mi öyle bir durum
Genel olarak, 1.8'lerde lpg problemi yazılıp çiziliyor, 1,5'lerde bu sorun dikkatimi çekmedi. Forumda çözüm konumuz mevcut, ayrıca işinin ehli ustalar da çözüme kavuşturur diye tahmin ediyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Genel olarak, 1.8'lerde lpg problemi yazılıp çiziliyor, 1,5'lerde bu sorun dikkatimi çekmedi. Forumda çözüm konumuz mevcut, ayrıca işinin ehli ustalar da çözüme kavuşturur diye tahmin ediyorum.
1.5'lerin uyum sorunu 1.8'den daha zor diye biliyorum, nazlı biraz iyi bir ustalıktan geçiyor tâbi, çözülemeyecek bir şey yok.

Oğuzhann

Katılımcı
Aklımdaki soruyu sorabileceğim en yakın bu konuyu bulduğum için buradan soruyorum abiler...
Öncelikle hayırlı akşamlar.

323, 1.8 dohc motorlarda iki farklı beygir gücü görünüyor, birisi 114 hp, diğeri 131 hp.
Bu fark neden kaynaklıdır, hangi motorun kaç hp olduğunu nasıl anlayabiliriz?
Bir de bunun yanında 1.5 veya 1.8 motor bir 323 almak için araştırmalara başladım, 1.8 daha nadir bir araç ama kalkışı ve ara hızlanmaları biraz iyi olan bi araç istediğim için 1.8 bakıyorum, öneriniz ne olur, satılık varsa konuşmak da isterim.

Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aklımdaki soruyu sorabileceğim en yakın bu konuyu bulduğum için buradan soruyorum abiler...

323, 1.8 dohc motorlarda iki farklı beygir gücü görünüyor, birisi 114 hp, diğeri 131 hp.
Bir de bunun yanında 1.5 veya 1.8 motor bir 323 almak için araştırmalara başladım, 1.8 daha nadir bir araç ama kalkışı ve ara hızlanmaları biraz iyi olan bi araç istediğim için 1.8 bakıyorum, öneriniz ne olur, satılık varsa konuşmak da isterim.

Teşekkürler.
Her şartta bu kıyaslamada her zaman 1.8 tavsiye edilir.

Konu içerisinde verilen linklerde bir çok şey yazıyor. ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Teşekkürler.
Mazda 323 1.8 de iki farklı beygir yok hepsi 115bg.
Mazda 626 2.0 olanlarda iki farklı beygir var birisi 115 diğeri 136 Şase numarasından ayırt ediliyor.

Üst Alt