Mazda 323 BJ (1999-03) Sağ Arkadan Gelen Ses

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracımın sağ arka tarafından özellikle titreşimli taş döşeme yollarda ve bozuk yollarda kanalizasyon kapaklarından geçerken ses geliyor. Ses lokurtu şeklinde bir ses.
- Z rot ve denge kolunun lastikleri yeni değişti orijinal
- Amortisörler yeni değişti orijinal
- Salıncak burçları sağlam
- Amortisör takozları sağlam
- Adem ustamı aradım balatalar boşluk yapabilir dedi. Balataların arkasına orijinaline yakın sac koydum sonuç aynı. (benimkiler balata değişimde takılmamış.)
Amortisör değişmeden önce ses daha azdı ve ses şuan gelen sesten biraz farklıydı.
Biz son çare amortisörün hatalı olabileceğini düşüyoruz ve tekrar sökülecek. Aklınıza gelen şuraya bak diyebileceğiniz bir yer var mı?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Z rottan şüpheliysen sök ikisini de demiri hiçbir yere değmeyecek şekilde bağla gitsin. kalır burç ve amortisör ihtimali. Ses alttansa burç üsttense amortisöre odaklan. Hala bulamaz isen piskolojiktir :) yada döşeme :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Z rottan şüpheliysen sök ikisini de demiri hiçbir yere değmeyecek şekilde bağla gitsin. kalır burç ve amortisör ihtimali. Ses alttansa burç üsttense amortisöre odaklan. Hala bulamaz isen piskolojiktir :) yada döşeme :)
Z rotlar takılı değil vaziyette denendi. Bagajın içindeki bütün plastik aksamlar sökük vaziyette hatta tampon bile takılı değildi denendi.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende 1993 model 626 tombak kasa var. sorunlar aşağı yukarı aynı oluyor.mazda 323 lerde amortisör takozu varmı ondan yapabilir.birde benim eski usta amortisörü takarken ayarlı penseyle parlak olan yerleri yani pistonu sıkmış ve çizmişti bu yüzden sıfır amartisörler kilitlenmişti başıma geldiği için yazıyorum sende ona dikkat et kardeşim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende 1993 model 626 tombak kasa var. sorunlar aşağı yukarı aynı oluyor.mazda 323 lerde amortisör takozu varmı ondan yapabilir.birde benim eski usta amortisörü takarken ayarlı penseyle parlak olan yerleri yani pistonu sıkmış ve çizmişti bu yüzden sıfır amartisörler kilitlenmişti başıma geldiği için yazıyorum sende ona dikkat et kardeşim.
Evet amortisör montajı hassas bir konu takılırken bende başındaydım herhangi ters bir durum yoktu. Tekrar sökülecek müsait bir zamanda ya montaj hatası var yada amortisör hatalı :(
Takoz ilk montaj esnasında incelendi deformasyon yoktu.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
[member=66]Adem Usta[/member] müsait olunca tavsiye bekliyorum abi :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yakup abi bu seferde fis fis ediyo diye sikayet eder :-D

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bu ayarlı amortisörlerden zamanında düşünmüştüm ama Karabük te hiç yok. Konforundan şüphe etmesem taktırmak isterdim. eh yukarı alınca yumuşacık mı yoksa sadece maksat araç yükselsin insin mi? onu algılayamadım. Hiç inceleyen yada takılmış bir araca binen varmı ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazda bana ozel araba yapti ama alamadik cok para cok

hus3yn

Katılımcı
aynı sıkıntı bendede 1 aydır var benmki sol arka taraftan geliyor, en son yaklaşık 3 ay önce hiç bi sıkıntı yoktu alt takımda, yarın servisteym bakalım ne çıkacak umarım amorstor diildir :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ses gitmedi Usta, şu anda Oğuzhan Gören Oto'ya doğru sesi bulmak için gidiyor...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bugun net sonuc gelecek abi ugrasiyor

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Sorunu çözmüşler, ufacık bir parça yüzünden arabayı yakacaktı [member=2]Oğuzhan[/member]

:tey: :tey: :tey: :tey:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Amortisörü ilk takan usta amortisör takozundaki pul şeklinde olan parçayı ters taktığı için mil boşluk yapıyormuş.Parçanın bir tarafı çukur diğer tarafı dışa bombeli şekilde. Resimdeki gibi olması gerekiyor doğrusu bu.
Gören otoda ustalara bu parçanın ters olup olamayacağını sordum onlarda olabilir dediler. Hemen teknik dökümanı açıp inceledim orada tam belli olmuyordu. Googleden görsellerden arattım bingo parça ters takılmış. Düzeltip denedik sorun düzeldi çok şükür.
Adem Ustam teşekkür ederim her şey için. Telefonla bile olsa karşılıksız olarak yardım etmeye çalışıyorsun insanlara.

WP_20141218_005.jpg

Son düzenleme:

Üst Alt