Mazda 323 BJ (1999-03) Protege Ön Hoparlör

sabitan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Protege
Arkadaşlar ben arabamızın ön hoparlörlerini değiştirmek istiyorum. Boyutları 5x7 yada 6x8 oraninda oluyormus. Hic bu konuda tecrunesi olan var mi acaba? Zor bulunan bir buyuklukteler hoparlorler. Daha once alan, takan nereden buldugunu ve memnuniyetini aciklarsa cok mutlu olurum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
meric isimli bi uyemiz vardi nickini hatirlayamadim 626sina 5*7 alpine almisti hatta beraber media markdan almistik montajdan sonra konusmamizda memnun degilim sesden demisti

@emytoget demi oyle demisti ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@bcetiner hatırladığım kadarıyla böyle bir atraksiyon yapmıştı, hemde Bodrum da... :)

sabitan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Protege
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.Bende alpine markasını severim hatta bizim için yeter diye düşünüyorum fakat mesela almışken 3 5 bisey daha koyup daha iyi bir şey alabilir miyim yada daha uygun yada aynı fiyatlara sizin tecrübe ettiğiniz başka bir şeyler var mı diye de merak ettim aslında. Kadir kardeş yazmış ama mdf ile kaplyip ebatida kucultmek istemedim açıkçası bu arada 5x7 ile 6x8 hoparlörler aynı boydalar diye biliyorum. Yani cerwin Vega h4683 modelini dusundum biraz masraflı ama sanki 40 lira daha koyup alpine in üzerine daha dolgun bir ses yapabilirim gibi geldi. Çünkü Alpinin modelinin başı veren konisi biraz sığ sanki bu hoperlorun basi daha sağlam olabilir sabirsam tabi belki alpine i de alırsak mutlu olabilirim kafam bu konuda karışık çünkü şuan teybi açınca duymayı pek istemediğimiz orjinl hoparlörler i var :)

sabitan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Protege
6x9 fazla buyuk gelmez mi 6x8 boyu yani enden daha dar on hoparlorler yoksa mantigi baska mi bunun :)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Genelde ön 5*7 arka 6*9 oluyor. önleri alpine olarak değiştirmiştim. Gerçek ses veriyor bu hoparlörler.

sabitan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Protege
Cerwin vega diye bir markanin 5x7 hopaloru var piyasada bide hertz in var ama pahali tabii ki. Alpine iyi diyorsaniz onda karar kilacagim gibi.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Umarım beklediğiniz gibi Olur.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kapıların içine bitüself yaparsanız daha tok ses alırsınız. Ben yapmıştım bariz fark ediyor. Bas vurunca tok bir ses geliyor.

mazda323bjyalitimbakim-7-jpg.5121

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Mesele kaliteli ses ise alpine yeter. Yok yüksek ve baslı bir ses istiyorsan o zaman paraya kıyman gerek. Onun da sınırı yoktur. Sadece iki kapı hoparlöründen çok şey de beklememek lazım..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyle genel bir bilgi vereyim... Standart hoparlör ve müzik sistemi ile araç hareket halindeyken alınacak ses kalitesi ne yaparsanız yapın yeterli değildir, sadece ses ve müzik tınılarını alırsınız. Müziğin efektlerini, ince tınılarını, akustiği alamazsınız. Çünki; hareket halindeki aracın içinde, müzik sisteminin vereceği ses, aracın ürettiği sesin üzerine çıkamaz.

Güçlendirilmiş müzik alt yapısı ile araç sesinin üzerine müzik sesini çıkartabilirseniz o zaman araçta gerçek müziği dinleyebilirsiniz...

Bu durumu göz önüne alarak işin maddi boyutunu ayarlamak ve işlemi yapmak daha mantıklı.

Üst Alt