Mazda 323 BJ (1999-03) Otomatik?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Evlenmeni 4 gozle bekliyorum

wolkan789

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Turkuaz
Otomatik araç kullanmadım sayılır ama İngilterenin bir mazda forumunda mazdanın 2003 e kadar olan otomatik şanzımanlarının başarısız olduğunu söylüyordu bi teknik uzman. Geçmiş zaman neden böyle söyledi unuttum sadece aklımda kalan bu. Dediğim gibi benim tecrübem yok sadece öyle okuduğumu hatırlıyorum.

Bende mazda 323 2003 otomatik vites buldum satılık araç sahibi ile konuştum yolda sollama yaparken şanzımanda sıkıntı yaşamış yaptırmış mazda 2003 manuel bulmakta çok zor

1.5 ZL Motor Adem Ustamın dediği gibi LPG konusunda biraz sıkıntı. Mümkünse benzin ile kullanmalı. Zaten tüketimi oldukça iyidir.
Bilgiler için teşekkürler Adem ustam.

Benim araç 1.5 motor benzinli aldım Aydın merkezden Özellikle tavsiye üzerine Lpg Aydında Kaykallar kardeşlerde taktırdım İtalyan tartarini çok iyi gercekten süper düzenli bakımlarını yaptırıyorumda benzin den lpg gectını anlamıyorum gidişi süper yanlız atiker den uzak durum derim sıkıntı yapıyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende mazda 323 2003 otomatik vites buldum satılık araç sahibi ile konuştum yolda sollama yaparken şanzımanda sıkıntı yaşamış yaptırmış mazda 2003 manuel bulmakta çok zor

Benim araç 1.5 motor benzinli aldım Aydın merkezden Özellikle tavsiye üzerine Lpg Aydında Kaykallar kardeşlerde taktırdım İtalyan tartarini çok iyi gercekten süper düzenli bakımlarını yaptırıyorumda benzin den lpg gectını anlamıyorum gidişi süper yanlız atiker den uzak durum derim sıkıntı yapıyor

Hayırlı olsun. Bence LPG markasından çok montaj ve ustalık önemli. Bende Atiker var. Maşallah diyeyim, hiç problem yok. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, sadece 1 defa gaz ayarı ve filtre değişimi oldu o kadar. Yakıtından ve gidişinden de memnunum. Bu nedenle bence marka genellemeyelim, montaj ustalığı daha önemli kanaatimce.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Malumunuz 1.6 otomatik 323 sahibiyiz. Sorumuz şu:
Hold tuşuna basarak vites düşürüp aracı yüksek devirde kullanabiliyoruz. Arada sırada bu yöntemle 6 bin devire kadar çıksak şanzıman açısından sıkıntı olur mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Malumunuz 1.6 otomatik 323 sahibiyiz. Sorumuz şu:
Hold tuşuna basarak vites düşürüp aracı yüksek devirde kullanabiliyoruz. Arada sırada bu yöntemle 6 bin devire kadar çıksak şanzıman açısından sıkıntı olur mu?

Abartmadıktan sonra, aracı ezmedikten sonra hiç bir şey olmaz hocam... :)

Üst Alt