Mazda 323 BJ (1999-03) HB Astina Kaza

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Yaklaşık 50 KM hız ile giderken önünüzde aniden duran bir araca arkadan çarpma sonucu 1999 Mazda 323 HB Astina'nın alacağı muhtemel hasar örneği.

Bu kazanın ardından ön tampon, radyatör ve tahrik basınç sensörü değişip ön kaput, sağ çamurluk ve ön panelde işlem yapıldı.

Eğer şansınız varsa tahrik basınç sensörü hasar görmeyebilir. Benim şansıma tam ucu kırılmıştı ve ufacık bir parçaya 250 TL ödedim :( Tabi hava yastıklarının açma ihtimalide vardı ve açmamasıda iyi oldu.

Ayrıca 2. ve 3. fotoğrafıda iyi incelerseniz aracın şaseye bağlı ön tampon demiri yok ve kazada darbe direk radyatör ve motor bölümüne etki ediyor.

Bu kazadan sonra malesef bu araçtan soğuyarak sattım...

3VbILC.jpg

s36Kyn.jpg

X9E5an.jpg

qDThBZ.jpg

ItYsZC.jpg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler, Renault megane 2 ye çarpmıştım. Fotoğrafları bulamadım bulursam eklerim ama onunda arka tampon gitmişti...

Sağolasın veli abi, Rabbim kimseye kaza bela vermesin...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu fotoğrafta Astina ile Opel Corsa'nın çarpışması sonrası çekildi. Bu kazadaki Astina 1.5 full modeldi.

8w1ZVl.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gayet normal Bülent, bana göre az bile... 50 km hız kaza için az değil... Hanım durduğu yerde ağacı kucakladı da çamurluk pert oldu... ;)
Geçmiş olsun abi, 50 km ile giderken dikkat edeceğim yanımdan geçen ağaçlara ne hızda geçiyorum ve vursam ne hissederim diye.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yakup abi bence araç az bile hasar almış. Ön tampon demiri olsa ön kısımdaki şase katlanırdı bu sefer aracının şaselerinde oynama olacaktı. Onun olması hem iyi hem kötü.
Ben araçtan soğuyup satılacak bir durum görmedim açıkcası :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Yakup abi bence araç az bile hasar almış. Ön tampon demiri olsa ön kısımdaki şase katlanırdı bu sefer aracının şaselerinde oynama olacaktı. Onun olması hem iyi hem kötü.
Ben araçtan soğuyup satılacak bir durum görmedim açıkcası :)

Kazanın oluş şeklinden dolayı soğudum. Ani fren yapıp aracın ön tekerlerinin kızaklayarak gidip öndeki araca çarpması ile birlikte bu araca güvenim kalmamıştım.

Bu kazadan sonra arka fren merkezlerinde problem çıkmış 2 merkezide değiştirmiştim. Şimdi düşünüyorumda kazanın sebebi kesin ve kesin buydu. Çünkü aracın durması için mesafe vardı ve süratte en fazla 50 idi. Fakat bizim arka merkezlerden dolayı önler kızaklayarak abs çalışır halde öndeki araca bindirdik. Bu araçtan sonra M3'e binmek yola mıknatıs gibi yapışmış bir araca binmek gibi olmuştu 8)

Rabbim kimseye kaza vermesin bu fotoları sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum, sonuçta heran karşılaşabileceğimiz durumlar...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kazanın oluş şeklinden dolayı soğudum. Ani fren yapıp aracın ön tekerlerinin kızaklayarak gidip öndeki araca çarpması ile birlikte bu araca güvenim kalmamıştım.

Bu kazadan sonra arka fren merkezlerinde problem çıkmış 2 merkezide değiştirmiştim. Şimdi düşünüyorumda kazanın sebebi kesin ve kesin buydu. Çünkü aracın durması için mesafe vardı ve süratte en fazla 50 idi. Fakat bizim arka merkezlerden dolayı önler kızaklayarak abs çalışır halde öndeki araca bindirdik. Bu araçtan sonra M3'e binmek yola mıknatıs gibi yapışmış bir araca binmek gibi olmuştu 8)

Rabbim kimseye kaza vermesin bu fotoları sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum, sonuçta heran karşılaşabileceğimiz durumlar...
Mazda 3 ün yol tutuşu ve frenleri tabiki bu araca göre çok çok iyi :)

Üst Alt