Mazda 323 BG (1989-94) Yakıt Tüketimi

harunbz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Balköpüğü Sedan
Şehiriçi Gaziantep te kullanıyorum dur kalk lar çok oluyor bazen dolu bazen boş klima yoktur hocam tüp beynide eski bayagı değiştirsem ve gaz ayarı yaptırsam dahada azalır mı bujiler yeni dispirötör kapağını yeni değiştim yağı yeni değişti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şehiriçi Gaziantep te kullanıyorum dur kalk lar çok oluyor bazen dolu bazen boş klima yoktur hocam tüp beynide eski bayagı değiştirsem ve gaz ayarı yaptırsam dahada azalır mı bujiler yeni dispirötör kapağını yeni değiştim yağı yeni değişti

Şehir içi yakıt değeri için gayet normal, bakımlarını yaptırmak illaki fayda sağlar ancak, şehir içi yolculuklar için daha aşağı yakıt değeri beklemek bizleri yanıltır. Beyinde sorun yoksa hiç masraf etmeye gerek yok, test edebilirsen uzun yol değerlerine bak, normal şartlarda 8-9 litre tüketim normal sayılabilir.

harunbz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Balköpüğü Sedan
Anlaşıldı hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim eyvallah

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar merhaba mazda 323 f otomatik..gaz ayarından sonra istanbuldan çıkana kadar neredeyse malesef çok yoğun bi trafik.. yeniçiftlik yeniçiftlikten edirne selimiye ye arada bi dur kalklarla 32 lt gaz ile 342 km yol..siz değerli bilgili arkadaşların tecrubelerine ihtiyacım var.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Arkadaşlar merhaba mazda 323 f otomatik..gaz ayarından sonra istanbuldan çıkana kadar neredeyse malesef çok yoğun bi trafik.. yeniçiftlik yeniçiftlikten edirne selimiye ye arada bi dur kalklarla 32 lt gaz ile 342 km yol..siz değerli bilgili arkadaşların tecrubelerine ihtiyacım var.
100kmde 10.7lt gaza denk geliyor hocam şehir içi bunu yaktıysa ölçümde doğruysa çok iyi

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
yaklaşık yarım saatim istanbulun çok yoğun dur kalkında geçti otomatik olmasına rağmen yoruldum bi ara..gerisi bahsettiğim gibi...

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Merhaba Arkadaşlar Bende uzun zaman sonra tekrardan bi ölçüm yaptım. Ortalama 120-125 Tl arası depoyu fullüyorum. İyice bitene kadar kullanıyorum aracı. Ortalama 330-340 km arası gidiyor. 4 depo tüketerekden bunu kesün ve net söyleyebilirim. Lpg yi her zaman shell den alıyorum güncel fiyat 3.37 Tl. 100 km ortalama şehir içi tüketim 10.5 litreye denk geliyor.

Lpg nin biraz daha zor yanmasından kaynaklı olarak 200 Tl ye Ngk İridyum buji takımı alıp değiştirdim. Arabanın gaz yemesinde ve ani hızlanmasında ve ara hızlanmalarda bariz bi değişiklik oldu. Sanki arabaya buji takmadık da 5-10 beygir kattık Bakalım iridyum bujilerin yakıt tüketiminde artısı veya eksisi ne olacak
a98e82d2e4a76d9686b43576a5054397.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bujiler epey pahalıymış umarım yakıtta da farkını görürsünüz..bu arada deponuz kaç lt?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tüketim şehir içi mi?

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Bujiler epey pahalıymış umarım yakıtta da farkını görürsünüz..bu arada deponuz kaç lt?

Bu tüketim şehir içi mi?

Evet Şehiriçi tüketim değerleri bunlar. Depo nun üzerinde 42 litre yazıyor ama sanırım 35-36 litre arası doluyor.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bu değerler çok iyi maşallah..ben istanbulda ikamet ediyorum otomatik olmasından dolayı olsa gerek en fazla 274 görüyorum..

Ben gazı 2.95 ten aygazdan alıyorum

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Bu değerler çok iyi maşallah..ben istanbulda ikamet ediyorum otomatik olmasından dolayı olsa gerek en fazla 274 görüyorum..

Ben gazı 2.95 ten aygazdan alıyorum

Bana kalırsa aracın otomatik oluşundan ve dur kakların fazla olmasından dolayı bu değerleri alıyorsunuz. Tabi motor şanzıman durumu nedir ne değildir bilmiyoruz. Ben gazı her zaman shell den alıyorum. Daha önce bir çok kez test etme şansım oldu. Opet aygazdan aldığım yakıtla shell den aldığım yakıt arasında bariz 30-35 km arasında fark oluşuyor bi kaç kez denediğim için kesin konuşabiliyorum. Geçen yıl mersin yolculuğum oldu mesela onda küçük depo vardı bende. Bi depoyla ortalama hız 100-120 arası gidişte shellden fulleyip gitmiştim. Ve 340 km gitmiştim. Dönüşte shell bulamadığım için opet aygaz dan fullemiştüm ve aynı hızlar da kuplandım aracı ve 270 km de araç stop etti lpg bitti ondan sonra tövbe ettim opet den yakıt almayaya fiyatı umrumda bile değil inanın ki shell den şaşmıyorum.

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan

@harunbz Bende Gaziantepliyim
Müsait bi zamanda tanışır bir araya geliriz inşallah

katre

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan
Bujileri değiştirdim yakıt tüketimi çok az değişti. 100 km de 15 lt gaz tüketti,bu sorun nerde anlamadım,tüp beyni eski model atiker

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bujileri değiştirdim yakıt tüketimi çok az değişti. 100 km de 15 lt gaz tüketti,bu sorun nerde anlamadım,tüp beyni eski model atiker
Bu tüketim değeri yoğun şehir içi trafiği ise gayet normal sayılır... Ayrıca; buji değişimi ile yakıt değerlerini hissedebilecek kadar düşürmek bana göre zor...

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Ayakla da ilgili bir problem olma ihtimali var mı?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Gaz ayarının yapılı mı nasıl yaptın bilgisayar mı el mi youtubeda metehan abinin videosu var o şekilde yapabilirsin. Karbüratörden hava kaçağı falanda olmasın

katre

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan
Gaz ayarını da yaptırdım atiker serviste,en son sibop ayarı yaptırdım şu an şehir içi km de 37 kuruşa düştü,beyini değiştirsem biraz daha düşer sanırım son durum bu

Üst Alt