Mazda 323 BG (1989-94) Kalorifer Isıtma Sorunu

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Tamam kardeşim çok teşekkür ederim ilginiz için..

Birşey daha var bir ikidir başıma geliyor.bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama araçta sanki belli aralıkşarla hava oluyor gibi geliyor bana.dün akşam radyatöre tepeleme su doldurdum sonra arabayı çalıştırıp stop ettim sabah hiç çalıştırmadan radyatöre bakim dedim.kapağı açarken hafif havayla birlikte az bi su taşırdı dışarı.tekrar diyorum arkadaşlar sabah hiç marşa basmadan oldu bu..acaba tepeleme doldurdum diyemi oldu nedir bilemedim.yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tamam kardeşim çok teşekkür ederim ilginiz için..

Birşey daha var bir ikidir başıma geliyor.bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama araçta sanki belli aralıkşarla hava oluyor gibi geliyor bana.dün akşam radyatöre tepeleme su doldurdum sonra arabayı çalıştırıp stop ettim sabah hiç çalıştırmadan radyatöre bakim dedim.kapağı açarken hafif havayla birlikte az bi su taşırdı dışarı.tekrar diyorum arkadaşlar sabah hiç marşa basmadan oldu bu..acaba tepeleme doldurdum diyemi oldu nedir bilemedim.yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.
Radyatör kapağınız orijinal olmalı.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Oğuzhan bey merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim havasını alırken ben suyunu fazla doldurduğum için yaşamışım sanırım bir hafta on gündür takip edeiyorum yaşamadım bir daha çok şükür. Orjinal kapak almıştım kia nın ki ile aynıymış bu arada bilginiz olsun..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oğuzhan bey merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim havasını alırken ben suyunu fazla doldurduğum için yaşamışım sanırım bir hafta on gündür takip edeiyorum yaşamadım bir daha çok şükür. Orjinal kapak almıştım kia nın ki ile aynıymış bu arada bilginiz olsun..
Kia Honda gibi markaların kapakları uyar doğrudur. Orijinali pahalı geliyorsa başka bir japon veya kore marka arabanınkini almak mantıklı ;) Yan sanayi olanlar randıman vermiyor çünkü.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Evet haklısınız :) birşey danışmak istiyorum dün motor suyuna baktım çeyrek öay bardağı kadar eksik görmüştüm bugün baktığımda tekrar eksiklik girmişti.normal bi durum mu bu?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet haklısınız :) birşey danışmak istiyorum dün motor suyuna baktım çeyrek öay bardağı kadar eksik görmüştüm bugün baktığımda tekrar eksiklik girmişti.normal bi durum mu bu?
Taşırma kabından bahsediyorsanız normal bir durum. Radyatör ihtiyacı olduğunda suyu çeker, fazla olduğunda geri gönderir kaba ;)

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar merhaba dün torpido sökülüp kalorifer peteğini şişlettirdim radyatörüm klima peteğim hepsi temizlendi ancak hiç bir değişiklik olmadı.biraz hızlı gidince kaloriferi sıcak konumda açınca bi sıcak öflüyor ama ne zaman dursam tekrar soğuyor.temizlik önceside aynıydı şimdide aynı.malum kış gelmedin yaptırmak istedim ısta bayramdan sonra tekrar ilgilenecek.nedendir dersiniz.?geçen sene maddi olarak müsait deildim kışın arabada donuyordum şimdi şükür müsait oldum ama malesef sonuç dediğim gibi.ne olabilir sizce..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba dün torpido sökülüp kalorifer peteğini şişlettirdim radyatörüm klima peteğim hepsi temizlendi ancak hiç bir değişiklik olmadı.biraz hızlı gidince kaloriferi sıcak konumda açınca bi sıcak öflüyor ama ne zaman dursam tekrar soğuyor.temizlik önceside aynıydı şimdide aynı.malum kış gelmedin yaptırmak istedim ısta bayramdan sonra tekrar ilgilenecek.nedendir dersiniz.?geçen sene maddi olarak müsait deildim kışın arabada donuyordum şimdi şükür müsait oldum ama malesef sonuç dediğim gibi.ne olabilir sizce..

Devirdaim pompası tam görevini yapmıyor olabilir... o_O:rolleyes:

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Ustada ondan şüphelendi 3. Ve 4. Kademede hemen soğuk olmaya başlıyor.rampada da biliyorsunuz hareret sorunu yaşıyorum 95-100 gibi oluyor hararetim.onuda söyleyince devirdaim yüksek ihtimal dedi.kışın patlamıştı devirdaim ve bana sormadan yan sanayi takmış usta.yeni ama yan sanayi sanırım bizim arabalara olmuyor.sizlerin sayesinde yüzüm gülüyor valla içimi rahatlatıyorsunuz.yok arabaya el atıp karşılığını alamayınca üzülüyorum canım sıkılıyor.durduk yere masraf açmıyor şükür ama eksiklerini gidermeye çalışırken sonuç alamayınca işte o zaman..

Maşalla size bu arada iyi ki yazmışım tesbitleriniz şükür hem rahatlatıyor hemde olumlu sonuçlanıyor.klima oeteğinden ölmüş hamam böceği çıktı ve gözenekler bildiğiniz çamurla tıkanmıştı.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Havalar soğumasıyla bu gün okula giderken kaloriferi açtım. Motor 90 dereceye geldi dışarısı -10derece var. Fanlar ılık üflüyor yani 4. Seviyeye gelse bile soğuk üflemiyor ılık üflüyor aynı şekil de 1.seviye de olsa bile. 626ların konusu var forum da ama 323 BA kasasını göremedim. Muhtemel çözümler neler bilginiz var mı? Afyon da okuduğumdan kara kışlar da büyük sorun benim için.. fikriniz varsa paylaşırsanız çok iyi olur:)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
626 için uyguladığımız çözümü deneyebilirsiniz.

Bir de temizlikten sonra LPG için yapılan T borulamayı da iptal edebilirsiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Havalar soğumasıyla bu gün okula giderken kaloriferi açtım. Motor 90 dereceye geldi dışarısı -10derece var. Fanlar ılık üflüyor yani 4. Seviyeye gelse bile soğuk üflemiyor ılık üflüyor aynı şekil de 1.seviye de olsa bile. 626ların konusu var forum da ama 323 BA kasasını göremedim. Muhtemel çözümler neler bilginiz var mı? Afyon da okuduğumdan kara kışlar da büyük sorun benim için.. fikriniz varsa paylaşırsanız çok iyi olur:)
Mesajının taşındığı bu konuyu ve aşağıdaki linkte çıkan arama sonuçlarını okumakta fayda var. :)

mazda 626 kalorifer sorunu mazda garaj - Recherche Google

Üst Alt