Mazda 323 BG (1989-94) Far/Sinyal Kolu Sorunu

haldun nedim

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Çöl Gri - Sedan
1991 323 mazda gösterge tablosunun lambaları arada sönüyor bazen sinyal koluyla oynayınca geliyor bazende gelmiyor.elektrikçiye gösterdim tırnakları aşınmış dedi . yenisini alayım dedim benim sinyal koldan gelmedi başka geldi, benimki çevirmeli 1991 lerin farklı farklımı oluyor sinyal kolları. sorun koldamıdır acaba .teşekkür ederim

haldun nedim

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Çöl Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
uymadıki o kol . bendeki çevirmeli 92 -93 lerinki gibi.ama 91 deyince 89-91 arasındaki kol görünüyor

Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
aynı sorun benim araçta da var 91 model sedan. gösterge ışıkları gidince park lambaları da yanmıyor. yani sadece gösterge değil. aracı yeni aldım sayılır. tam bakamadım. öncelikle koldan elektrk çıkışı varmı yokmu ölçmeyi düşünüyorum. ama skıntı koldan değil gibi gliyor, bunun ayrı rolesi varmı, role oksitlenme yaptıysa bundan olabilir. detaylı baktığımda sonuçları yazarım

Giray

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Füme Sedan
merhaba arkadaşlar konuyu 7 yıl sonunda tekrar hortluyor 1991 Model Mazda 323 Sedan Aracım var banada sinyal kolu lazım bendeki sıkıntı şu sola sinyal veriyorum direk uzun farları açıyor sinyali kapatmama rağmen 3*4 defa tekrardan aşağı yukarı yaparak kapatıyorum kolu tamir ediyorlar dediler sonra 2-3 ustaya gittim onlarda ilgilenmedi. çıkmacılara gidip bulabilirseniz dediler.
birde kapı dış çıtaları varsa 4 kapı için belki şansımıza

Ekli dosyalar

• direksiyon.jpg
    direksiyon.jpg
    147.3 KB · Görüntüleme: 18
  • 70No_FrcRUIg_70No_FrcRUIg.jpg
    70No_FrcRUIg_70No_FrcRUIg.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 18

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba arkadaşlar konuyu 7 yıl sonunda tekrar hortluyor 1991 Model Mazda 323 Sedan Aracım var banada sinyal kolu lazım bendeki sıkıntı şu sola sinyal veriyorum direk uzun farları açıyor sinyali kapatmama rağmen 3*4 defa tekrardan aşağı yukarı yaparak kapatıyorum kolu tamir ediyorlar dediler sonra 2-3 ustaya gittim onlarda ilgilenmedi. çıkmacılara gidip bulabilirseniz dediler.
birde kapı dış çıtaları varsa 4 kapı için belki şansımıza
Çıkmacılardan
Yurt dışından
Servislerden

Araştırmak lazım.

Üst Alt