Mazda 323 BG (1989-94) Ateşleme Modülü Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kontakda bir sıkıntı yok ki ama marşa bastıgımızda

Kontak diye ısrar etmemin sebebi şu;

Arkadaşımda 323 varken ateşleme kestiği için üç dört kez yolda kalmış, bir yıl boyunca sorun bulunamamış ve yedek modül ile gezer olmuş... Bir yıl sonunda akıllı bir usta çıkmış ve kontağı kontrol ettiğinde termik sorunundan dolayı ateşlemeyi kestiğini söylemiş ve sorunu kökten çözmüşler.

Ersinaydın

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Allah allah cok garip ama bende elektiriği kesmiyor az veriyor ondan dolayı da olabilirmi ki yarın bi bakarım

Kafayı yiyecem bir aydır aracı calıştıranadık gecen gün çalıştı beş dakka falan sonra yine stop etti calışmadı

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Az veriyor derken ne gibi bir az vermeyi kastettiniz. Sorunu tekrar yazabilirsen belki yardımcı olabilirim

Ersinaydın

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Ateşleme cok az geliyor oda bijilere yetmiyor bu yüzden araç calışmıyor

Ersinaydın

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bobini değiştirdim araç çalıştı fakat takviye kablosunu cıkartıgımda direk stop ediyo neden olabilir bilgisi olan varmı acaba???

Onur deniz

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Selam aleyküm arkadaşlar aracım sabahları iki üç kere marsa basınca çalıştır ve rölanti sabit durmuyor gaz vermesem istop ediyor ısınınca geçiyor bu ustaya gösterdik jikleden dedi devreye aldım dedi yine yapıyor bu seferde araba ışınınca istop ediyor aynı ustaya görürdüm bu seferde ateşleme modülü bozuk dedi bi yardımcı olabilirmisiniz rica etsem arıza nedir parçaları nasıl temin edebilirim şimdiden tşk ederim herkese

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Karbüratörlü Mazda motorundan anlayan usta bulmalısın öncelikle. Bu şekilde deneme yanılma ile sorunun çözümü zor gibi.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor performans kategorisinde vakum hattı ile ilgili görseller mevcut kontrolünü yapın öncelikle vakum hattı düzgün çalışsın.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Selam aleyküm arkadaşlar aracım sabahları iki üç kere marsa basınca çalıştır ve rölanti sabit durmuyor gaz vermesem istop ediyor ısınınca geçiyor bu ustaya gösterdik jikleden dedi devreye aldım dedi yine yapıyor bu seferde araba ışınınca istop ediyor aynı ustaya görürdüm bu seferde ateşleme modülü bozuk dedi bi yardımcı olabilirmisiniz rica etsem arıza nedir parçaları nasıl temin edebilirim şimdiden tşk ederim herkese
Ateşleme modülünün aralık kontrolü için distrubitor kapağını acın ve distribütörü yerinden iki civatasını açarak çıkartın.sonra dirstrubitoru motor gövdesine değdirerek şase almasını sağlayın. Bu esnada kontak açık olmalı.distrubitoru el ile çevirerek (mümkün olduğunca biraz hızlı) ateşlemesin cat cat çakması lazim. Tırnaklarının aralığı çok açık ise o boşluğu 0.3 mm gibi bir aralıkta ayarlayıp sıkın. El ile çevirirken ateşleme yapması lazım. Aralık fazla olursada düşük devirde ateşleme sıkıntısı verebilir.yarin whatsap goruntuluden tarifte edebilirim aracınızın başına gectiginizde.jikleden olacağımı pek sanmıyorum bu bahsettiğiniz sorunun

Orjinali bulamazsanız dr.muller marka iş görür.

Türküsever

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Merhaba bugün bir arkadaş bana elimde dr.müllerin ateşleme modülü var elimde vende 150 TL ye aldım ama dr.müller yazan bir ibare yok modülde ve kutuda . Arkadaşa sorduğumda küçük bir kapıt vardı kitapçık gibi çocuklar kaybetmiş dedi. Modülün üstünde dr.müller yazar mı acaba yada anlayabilirmiyim dr. Müller olduğunu ?

Üst Alt