Mazda 323 BA (1994-98) LPG Tekleme Sorunu ve Çözümü

323

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5 98F
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
arkadaşlar bende mazda 323 1.5 98 familya var 3 ay önce aldım bu gün burnumdan geldi tekleme sorunu var arabayı yakasım geldi resmen bujileri değiştirdim bu seferde benzinde gaza yüklenince yığılma yapıyor gaz yemiyor çözüm lütfen

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
arkadaşlar bende mazda 323 1.5 98 familya var 3 ay önce aldım bu gün burnumdan geldi tekleme sorunu var arabayı yakasım geldi resmen bujileri değiştirdim bu seferde benzinde gaza yüklenince yığılma yapıyor gaz yemiyor çözüm lütfen
Öncelikle aşağıdaki bölümde tekleme ile ilgili olan konulara göz atınız.
Motor - Şanzıman

323

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5 98F
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
okumadığım yer kalmadı arabayı aldığıma pişmanım bu tekleme kronik galiba ustaya götürdüm gaz ayarı yaptı yine aynı bujiler dedi değiştirdim pek bişey fark etmedi araba bastımmı gitmiyor bi tekliyor bi gaz yemiyor motoru felan çok temiz hiç bi sıkıntı yok dedi çorumda bildiğiniz usta varmı burdakiler anca şunu değiştir bunu değiştir karambole tutarsa diye yani sorunu bulana kadar değiştir Allah değiştir sorun şurda dese kaç tl olursa olsun ama net bi cevap yok burda okuduğum bütün şeyleri söyledim ustaya hava emişte telik varmı dedim yok dedi kablolar sağlam bobin sağlam o zaman sorun ne

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
okumadığım yer kalmadı arabayı aldığıma pişmanım bu tekleme kronik galiba ustaya götürdüm gaz ayarı yaptı yine aynı bujiler dedi değiştirdim pek bişey fark etmedi araba bastımmı gitmiyor bi tekliyor bi gaz yemiyor motoru felan çok temiz hiç bi sıkıntı yok dedi çorumda bildiğiniz usta varmı burdakiler anca şunu değiştir bunu değiştir karambole tutarsa diye yani sorunu bulana kadar değiştir Allah değiştir sorun şurda dese kaç tl olursa olsun ama net bi cevap yok burda okuduğum bütün şeyleri söyledim ustaya hava emişte telik varmı dedim yok dedi kablolar sağlam bobin sağlam o zaman sorun ne
Benzinde de aynı sorun var mı? Belirli bir devir aralığında mı yapıyor? yoksa hangi devirde yapacağı belli olmuyor mu? Motor ısınınca geçiyor mu? ayrıntı vermezsen kimse yardımcı olamaz.

323

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5 98F
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
genelde 1.2.ve 3 viteste yapıyor benzinde bi sıkıntı yoktu akşam üzeri bujileri değiştirdikten sora lpgde pek teklemedi bu seferde benzinde gaz yemiyor ustayı aradım benzin pompası diyo buji değiştirmeden bişey yoktuda buji değiştirincemi bozuldu bu benzin pompası

daha önceki üzerinden çıkan bujiler bosh iridyum bujiydi ben aracın orjinal bujisi olan nkg bujisi taktırdım iridyum değil normal

tamam arabanın kasa güzel sağlam motor sağlam ama bu ateşleme sistemi vasat birde sorunun tam çözümü olsa oda yok hep ortada kalmış biride kalkıp kesin çözüm şu dememiş.

birde bi ayardan bahsediliyo avas ayarı die benim arabaya lavato lpg takılmış ama sıralı sistem değil benim aracada oluyomu bu ayar

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
öncelikle aküyü resetleyin, 2-3 gün benzinde kullanın. böylece sıkıntı gazda mı değil mi görün.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
genelde 1.2.ve 3 viteste yapıyor benzinde bi sıkıntı yoktu akşam üzeri bujileri değiştirdikten sora lpgde pek teklemedi bu seferde benzinde gaz yemiyor ustayı aradım benzin pompası diyo buji değiştirmeden bişey yoktuda buji değiştirincemi bozuldu bu benzin pompası

daha önceki üzerinden çıkan bujiler bosh iridyum bujiydi ben aracın orjinal bujisi olan nkg bujisi taktırdım iridyum değil normal

tamam arabanın kasa güzel sağlam motor sağlam ama bu ateşleme sistemi vasat birde sorunun tam çözümü olsa oda yok hep ortada kalmış biride kalkıp kesin çözüm şu dememiş.

birde bi ayardan bahsediliyo avas ayarı die benim arabaya lavato lpg takılmış ama sıralı sistem değil benim aracada oluyomu bu ayar
Ateşleme sistemi vasat değil ya senin ustaların anlamıyor yada aracında bir problem var. Önce lpg sistemini sıralıya çevirmelisin yoksa hiç bir zaman verim alamayacaksın.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Çözüm önce sıralı sisteme dönmek sonrada kelebek üzerindeki sensörlere yoğunlaşmak.

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

323

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5 98F
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Şu an Ankara'ya gelme şansım yok sirali sistem için sadece tüp beynimi değişiyor yoksa komplemi değişiyor bu arada yardım ettiğiniz için. Tesekkurler

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
1.5 Mazda 323 lerin LPG ile arası zaten iyi değil sıralı sistem takmayarak iyice yangına körükle gidilmiş. Sıralıya çevirmeniz elzem şuanda. Daha sonra işten anlayan birisi Mazda fakirleşme ayarını yapacak aynı şekilde yolda da ayarlar yapılacak. Nelerin yapılacağını ne kadar tutacağını LPG montajı yapan bir yer ile görüşmeniz süreci hızlandırır.

hamdi

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ayni sikayetten iki yildir muzdaribim. Arabayi degistirecem satamamaktan korkuyorum.
Buji kablolarini servisten orjinaliyle degistirdim.
Bujiler ngk.
Bir bobin degisti
Benzinde yapmiyor artik. Burdaki tavsiyler uzerine lpg ustasiyla bi saat yolda gezdik ayar tutmadi. Lpg lavato. Son sans enjektorler mi dersiniz. Yardim lutfen. Tesekkurler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ayni sikayetten iki yildir muzdaribim. Arabayi degistirecem satamamaktan korkuyorum.
Buji kablolarini servisten orjinaliyle degistirdim.
Bujiler ngk.
Bir bobin degisti
Benzinde yapmiyor artik. Burdaki tavsiyler uzerine lpg ustasiyla bi saat yolda gezdik ayar tutmadi. Lpg lavato. Son sans enjektorler mi dersiniz. Yardim lutfen. Tesekkurler.

ayar tutmuyorsa lpg regülatör ve enjektörlerden olma ihtimali var. malum bu parçaların da bir ömrü var.

hamdi

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Regulator gecen yil degoati galiba enjektorler kaldi. Tek aklimda kalan diger bobin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Regulator gecen yil degoati galiba enjektorler kaldi. Tek aklimda kalan diger bobin
Bulabilirsen, motto lpg katkısı kullan, enjektörlerdeki pisliği alıyor. Sorun buysa eğer motto çözebilir.

Leo06

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta da yazdığım gibi yaklaşık iki haftadır hem benzin hem de lpg de motor soğukken de sıcakken de tekleme yapıyor. Lambalarda beklerken ya da vites değiştirirken bir anda devir düşüp araba silkelemeye başlıyor. Motor iyice ısınmadan stop ettiği de oluyor.
Sizce ateşleme sisteminden mi, yoksa lpg ayarında mıdır sorun?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta da yazdığım gibi yaklaşık iki haftadır hem benzin hem de lpg de motor soğukken de sıcakken de tekleme yapıyor. Lambalarda beklerken ya da vites değiştirirken bir anda devir düşüp araba silkelemeye başlıyor. Motor iyice ısınmadan stop ettiği de oluyor.
Sizce ateşleme sisteminden mi, yoksa lpg ayarında mıdır sorun?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
Özelden mesaj atıyorum dediklerimi deneyim hocam

Üst Alt