Mazda 323 BA (1994-98) LPG Tekleme Sorunu ve Çözümü

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta da yazdığım gibi yaklaşık iki haftadır hem benzin hem de lpg de motor soğukken de sıcakken de tekleme yapıyor. Lambalarda beklerken ya da vites değiştirirken bir anda devir düşüp araba silkelemeye başlıyor. Motor iyice ısınmadan stop ettiği de oluyor.
Sizce ateşleme sisteminden mi, yoksa lpg ayarında mıdır sorun?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
Hocam. Merhaba öncelikle buji buji kabloları ve elektriksel sorunlara bakın ayriyeten önemli bir yer ise distribütör ün içinde toz kapağı var eğer o çatlak ise yapar bunu sorun o kapakta ise çatlaklara oje sürüp üstüne hızlı yapıştırıcı mdf kit var oje kuruduktan sonra üstüne sürüp kuruduktan sonra toz kapağını takabilirsiniz. Ayriyeten distribütör toz kapağını yetkili servisten orijinal olarak cüzi bir fiyat ile temin edebilirsiniz...
Bir diğer sorun ise boğaz kelebeği ve konum sensörü ile alakalı olabilir.
Sorunlara küçükten büyüğe doğru ilerlerseniz bulursunuz.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bir diğer husus ise hava hortumları kontrol etmeniz kaçak vs varmı diye

bayram

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Familia 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
slm bende 1997 model trafige 1998 de çıkmış mazda 323 1.8 familyaglx var araç 2000 devir altında tekleme ve sönme yapıyor.2000 devir üstünde bazen sanki aracı geri çekersin gibi yapıyor.tamirci nin biri ditrübitörde dedi digeri şarj dinamosu dedi hangisini dinliycemi şaşırdım.yardımcı olursan sevinirim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
slm bende 1997 model trafige 1998 de çıkmış mazda 323 1.8 familyaglx var araç 2000 devir altında tekleme ve sönme yapıyor.2000 devir üstünde bazen sanki aracı geri çekersin gibi yapıyor.tamirci nin biri ditrübitörde dedi digeri şarj dinamosu dedi hangisini dinliycemi şaşırdım.yardımcı olursan sevinirim.
Yanlış bölüme açtığın Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var...

(Hatanın tekrarı halinde, moderasyon yapılmayıp konu/mesaj silinecektir)

Fatihh

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Kahverengi Sedan
İyi akşamlar 1998 323 1.8 familia aracım araçta çözülmeyen tekleme ve stop etme sorunu var buji kablolar tps sensörü bogaz kelebeği temizliği yapıldı ve sonuç gene hüsran çözülmüyor hiç bi tamirci sorunu bulamadı Denizli de ikamet ediyorum Mazda özel servis var o bile geçiştiriyo kesin sonuç bulunmuyor var mı başına gelen böyle bi durum acil yardım lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İyi akşamlar 1998 323 1.8 familia aracım araçta çözülmeyen tekleme ve stop etme sorunu var buji kablolar tps sensörü bogaz kelebeği temizliği yapıldı ve sonuç gene hüsran çözülmüyor hiç bi tamirci sorunu bulamadı Denizli de ikamet ediyorum Mazda özel servis var o bile geçiştiriyo kesin sonuç bulunmuyor var mı başına gelen böyle bi durum acil yardım lazım
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

Üst Alt