Mazda 323 BA (1994-98) Lantis İkinci Marşta Ancak Çalışıyor

mehmetdonat

Sessiz
Araç Markası
Mazda Lantis 1998
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Merhaba arkadaşlar. 98 Lantis var. LPG'li. Araca eskiden düz LPG takılıydı ben lovato sıralı sisteme çevirdim. Eskiden gazla başlıyordu araç ve tek marşla çalışıyordu ve uzun süre hiç benzinde binilmemişti. Sıralı sisteme çevirirken farkettik ki araç benzinde çalışmıyor (çalışıyormuş da biz bilmiyormuşuz). Sonradan tesadüfen farkettik ki araç şifreli gibi çalışıyor resmen. Şöyle tarif edeyim; normal şekilde marşa basıp (gaza basmadan) çalıştırıyoruz aracı ve sönüyor araç, kontağı geri çevirmeden tekrar marşa vuruyoruz araç normal şekilde çalışıyor. Bunun dışında hiçbir yolla aracı çalıştıramıyoruz. İlk marşta gaza bile basılsa ikincide çalışmıyor o derece. Sizce ne yapmak gerek. 98 model Lantis.

mehmetdonat

Sessiz
Araç Markası
Mazda Lantis 1998
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynen. Kesin basit ama anlamsız bir nedeni vardır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzin pompası sorunu gibi görünüyor, ikinci seçenek olarak lpg regülatörünün yanma odasına yakıt kaçırması olabilir... Araç çalışıp, ısındıktan sonra stop edip tekrar çalışıyorsa lpg regülatörü kaynaklı olmayabilir. Ama büyük ihtimalle benzin pompası diyorum.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Aracı çalıştırdığında tanktan lpg vanasını kapatıp aracın stop etmesini bekle. Sonra da benzinde gaz pedalına dokunmadan çalıştırmayı deniye bilirsin.

mehmetdonat

Sessiz
Araç Markası
Mazda Lantis 1998
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benzin pompası olabilir üstat ben de aynı şeyden şüpheleniyorum. Bi benzin pompası vermişlerdi bana sıradan bi pompa gibiydi. Çalıştıktan sonra sıkıntı yok ama ilk çalıştırma her zaman ama her zaman bu şekilde oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt