Mazda 323 BA (1994-98) Familia 1.8 Rölanti Sorunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu parçanın ne işe yaradığını çözemedim.
boğaz kelebeğini temizledim , dalgalanma biraz azaldı . benzinde yaklaşık olarak 200 km falan kullandım sanırım rolantisi düşük benzinde stop ediyor ama gazda 0,5 veya 0,7 de rolanti sabit.
bayram sonrası bir ustaya göstereceğim inşallah sadece ondan kaynaklıdır.
Parça ile alakalı daha önce forumda konu açıldı görmediyseniz linki yukarı kopyaladım konuyu inceleyebilirsiniz. Benzinde yapıp LPG’de yapmaması değişik tam tersi olması lazım aslında :)

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Parça ile alakalı daha önce forumda konu açıldı görmediyseniz linki yukarı kopyaladım konuyu inceleyebilirsiniz. Benzinde yapıp LPG’de yapmaması değişik tam tersi olması lazım aslında :)
O nedenle avansini kismis olabilirler diye tahmin ediyorum

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Avans ayarını distribütörten yapmalısınız.
İlgili video Mehmet kardeşimin YouTube de paylaşmıştır izleyebilirsiniz.

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya

Kahraman

Sessiz
Araç Markası
98 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Mrb arkadaşlar iki gündür aracimda 2000 devir altinda tekleme sorunu yaşıyorum tekleme surekli degil arada öksürük seklinde rolonatidede ayni sorun var benzin ve lpg benzinde daha az amabarada bu sorunu yaşıyorum ustaya gittim bobinden yapıyo olabilir dedi çıkmasına 750 fiyat cekti yaptirmadim bilgi amaçlı ugramistim ustaya bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mrb arkadaşlar iki gündür aracimda 2000 devir altinda tekleme sorunu yaşıyorum tekleme surekli degil arada öksürük seklinde rolonatidede ayni sorun var benzin ve lpg benzinde daha az amabarada bu sorunu yaşıyorum ustaya gittim bobinden yapıyo olabilir dedi çıkmasına 750 fiyat cekti yaptirmadim bilgi amaçlı ugramistim ustaya bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmi
Buji ve kablosunu işinin ehli bir ustaya kontrol ettir. Son ihtimal buji, kablo ve bobin değişimi olur zaten.

Kahraman

Sessiz
Araç Markası
98 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Evet benim aklımdaki ilk seçenek te orijinal buji değişimi olacak sanırım

Kahraman

Sessiz
Araç Markası
98 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Dün bobini söküp temizledim zaten yağlanmada vardı biraz içerde kurum yapan uçları temizledim baya farketti rolantide bugunde biju ve lpg filtresini değiştirdim şuan maşallah bir sıkıntı yok bilgi amaçlı paylaşayim dedim

ferhtkaya

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Familia
Araç Renk ve Tip
Yesil Sedan
Merhabalar kafama takılan bir sorun icin sizleri rahatsız eediyorum. benim aracımda normalde rölanti 750-800 devir arasında sabit bir şekilde çalışıyor, bunda problem yok. ancak araçla mesela ışıklara yaklaşırken durmak için boşa attıgımda rölanti 1100 devirlerde sabit kalıyor. bazen durdugumda direk 750-800 devir arasında sabit dururken bazen 1100 devirde kalıp 30-40 sn sonra bazende hiç 750-800 devire düşmüyor. bu bir sorun mudur ? sorunsa neyden kaynaklı olabilir? herkese iyi forumlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar kafama takılan bir sorun icin sizleri rahatsız eediyorum. benim aracımda normalde rölanti 750-800 devir arasında sabit bir şekilde çalışıyor, bunda problem yok. ancak araçla mesela ışıklara yaklaşırken durmak için boşa attıgımda rölanti 1100 devirlerde sabit kalıyor. bazen durdugumda direk 750-800 devir arasında sabit dururken bazen 1100 devirde kalıp 30-40 sn sonra bazende hiç 750-800 devire düşmüyor. bu bir sorun mudur ? sorunsa neyden kaynaklı olabilir? herkese iyi forumlar.
Açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir. İncelemekte fayda var.

Tahminim tps sensöründe sorun var. :rolleyes:

Üst Alt