Mazda 323 BA (1994-1998) Lantis Avansın Sonda Kavrama Durumu

Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
#1
merhaba arkadaşlar bugün arabanın avansına baktırdım avans tabancasıyla lantislerde 10 derece açıyla bakılıyor 10derece açıyla baktırdığımda avans en sonda kavrıyor. sıfır dereceyle baktığında olması gereken yerde acaba sente atlakmı takıldı sentesi kaçık arabanın çalışmasında yürümesinde bayağı kendini belli edecek anormallikler olacağını düşünüyorum. avans en sonda iken rolantide dinlediğimde motoru öyle vuruntu vs bi ses gelmiyor sıfır derece ile avansa getirildiğinde yine aynı çalışma ama yüksek devirlere çıktığımda avans sonda iken araba daha yırtıcı bir sesle yükseliyor. sıfır derecede denediğimde çekiş biraz daha yavaş ve gaza yükseldiğimde çekişte bi duraksama oluyor belli bi devirden sonra.sorum şu bu arabanın bu durumda sadece sentesi atlak olduğu sonucu dışında başka bir sorun olabilirmi sebep olabilirmi. trigeri anlayan bir ustaya değiştirtmiştim hatta oda değiştirdiğinde sentenin bir diş atlak old. söylemişti kafam bayağı karıştı
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Avans işine kafam çalışmıyor benim, fakat trigeri anlayan usta değişimi yapıyor ve sente atlamış diyorsa anladığı nerede kalıyor onu anlamadım... :)
 
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
#3
işte bende onu anlamaya çalışıyorum başka bir sebebi olabilirmi bunun servisi aradım sente atlaktır yada disbr mili dönmüş olabilir diyo 2. dediği şeyi anlamadım açıkcası :)
 
Üst Alt