Mazda 3 Skyactiv Plastidip Chameleon Turkuaz Gri Çalışması

soskayer

Sessiz
Selamun aleykum usta , sırf bu konuya yazmak için üye oldum :) Jantlar çok hoşuma gitti .
Sormak istediğim siz önce jantları siyaha boyadınız , sonra üzerine efekt denilen turkuaz gri boyadan mı attınız . Bu efekt jantı koyu griye cevirmiş heralde resimden anladığım .
Plastidip.com.tr de jant folyosu diye 4 tup boya var 130 tl . ama bu tuzkuaz griden yok , metalik veya gümüş gri efekt boya var . bundan alıp üzerine atsam benzer renk cıkarmı acaba ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamun aleykum usta , sırf bu konuya yazmak için üye oldum :) Jantlar çok hoşuma gitti .
Sormak istediğim siz önce jantları siyaha boyadınız , sonra üzerine efekt denilen turkuaz gri boyadan mı attınız . Bu efekt jantı koyu griye cevirmiş heralde resimden anladığım .
Plastidip.com.tr de jant folyosu diye 4 tup boya var 130 tl . ama bu tuzkuaz griden yok , metalik veya gümüş gri efekt boya var . bundan alıp üzerine atsam benzer renk cıkarmı acaba ?
Sırf bu konuya yazmak için üye olduysan, hoş geldin dememize gerek var mı, yok mu? Anlayamadım... :D :D

Şaka bir yana öncelikle hoş geldin.

soskayer

Sessiz
Hoşbulduk kardeş ,
Google a plastidip yazıp arattım kendimi burada buldum :)
C4 aracım var , janları siyah plastidip ile boyamak istiyordum , fakat bu renk daha iyi olmuş jantları göstermiş

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bir arkadaşa bakıp çıkacaktım gibi olmuş :) yine de yeni üyelerimiz kısmında sizi tanımak isteriz her ne kadar Mazda forumu olsak da her konuda bilgiler bulabilirsiniz.
@ktaskan uyarı gönderelim konu sahibine.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Resimde görüldüğü gibi ihtiyacınız olan plasti dip siyah renk ve chamelon effect. Önce 2 kat siyah atıyorsunuz sonra üstüne 2 kat chamelon effect atıyorsunuz. Bu kat sayıları sizin rengi ne kadar belirgin olmasını istediğinize göre değişiyor. Mesela ben 2 kat siyah 2 kat chamelon ve 1 katta en üstte parlatıcı atmıştım daha güzel görünsün diye tercih sizin.

Bu vesileyle foruma da hoş geldiniz.

soskayer

Sessiz
Turkuaz gri stoklarda yok . Şimdilik parlak siyah yapmayı düşünüyorum . Biraz siyahla takılıp , sonradan eğer oluyorsa üzerine turkuaz gri yapalirim ..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abi çok güzel olmuş valla harika. Ben de dönünce kara kuzuma parlak siyah plastidip jant kaplamak istiyorum. Siyah araca parlak siyah jant nasıl durur? Bir de arka difüzör kısmındaki mat siyah plastiği parlak siyah plastidiplemek de planlarım arasında

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Bu renk kalmamış piyasada bulamadım yada farklı isimle çıkıyor.

isolas

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi Sedan
Aracımın jantını Bursa gezisi sırasında katlı otoparktan çıkarken bir kanalını baya derin çizdirdim. Daha yeni değiştirmiştim o yüzden tekrar yenisini almak yerine bu uygulamayı denemek istiyorum. Astar olarak siyah mat mı kullandınız acaba? Bir de bunu iyi bir maskelemeyle jantın çizikli kanalına uygulama yapsak olabilir mi sizce? Teşekkürler...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Derin çiziği plasti dip kapatmaz çizik yine belli olur. Ama önce çiziği kapatıp üstüne gri astar atıp yada jant ne renkse..sonrasında üstüne siyah 3-4 kat olur..

Jantçıya çizik giderme için para vermek istemezseniz çizikler için pasta macunlar var onla kapatıp üstüne boya atarsınız ama ne kadar sağlıklı olur emin değilim. Motulun vardı sanırım çizik kapatıcı.

Üst Alt