Mazda 3 BM Skyactiv Yalıtım Önerileriniz Nelerdir?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ortaklık ayrı. 1979’dan 2010 yılına kadar idi. Araçların platformları ortak. Kabaca alt takım diyebiliriz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ortaklık ayrı. 1979’dan 2010 yılına kadar idi. Araçların platformları ortak. Kabaca alt takım diyebiliriz.

Doğru ortaklık çok eski, çünki Mazda 121'ler ile Ford Fiesta'lar hemen hemen aynıydı...

Ekli dosyalar

• 121.jpg
    121.jpg
    9.2 KB · Görüntüleme: 39

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Maşallah Ruslar ne iş çıkarmışlar öyle, akvaryum hortumunu fitillere uygulamayı ben de düşünüyorum, bir zararı yok denemiş olurum. Kendi çapımda ya da ücretle taban yalıtımı da düşünüyorum ama her şey maddiyata dayandığı için yapar mıyım bilmiyorum, davlumbazlara pütür uygulamak kolay iş ama ne derece başarılı olur bilmiyorum.

Tanıdığım bütün ruslar iyi iş çıkartıyor da bunlar hepten uçmuşlar :D 0 arabayı böyle soymak akıllı işi değil :D

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Konuyu hortlatalım. :) Bu ziebart yaptıran var mı ? Ben aracın altına o katran gibi şeyin sıkılmasını korkunç karşılıyorum çünkü. Ve araç özellikle 120 üstü yüksek bir rüzgar sesi veriyor. Ben teker ve yol sesi pek almadım ama rüzgar var. Var mı yeni öneriler ?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Konuyu hortlatalım. :) Bu ziebart yaptıran var mı ? Ben aracın altına o katran gibi şeyin sıkılmasını korkunç karşılıyorum çünkü. Ve araç özellikle 120 üstü yüksek bir rüzgar sesi veriyor. Ben teker ve yol sesi pek almadım ama rüzgar var. Var mı yeni öneriler ?
Mazda 3 için diğer yalıtım konularını araştırınız bir sürü şey paylaşıldı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Yalıtım konusunda Skyactiv için çok fazla tecrübe yok maalesef. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Donanımhaberde biri paylaşmış yüzde 30 azaldı yazmış. Birde kapıların fitilleri içine akvaryum hortumu sokan birinin mesajını gördüm omda ilginç geldi. :)
Denedim, hiçbir fark yok, olmaması da doğal çünkü çift fitil var içteki fitilden hava geçecek yer yok. Esas cam fitillerine, kapılar ile çamurluklar arasında kalan yerlere bir şeyler yapmak lazım. Bir de kapı içlerine bariyer (membran/titreşim engelleyici bir şeyler) yapıştırmak, özellikle de b sütunu ile kapıların arasını dolduracak bir çözüm lazım. Yoksa o sesi engellemek mümkün görünmüyor. Havalar ısınınca ,Ankara ekibi olarak, zaman bulursak bazı çalışmalarımız olacak :cool:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Denedim, hiçbir fark yok, olmaması da doğal çünkü çift fitil var içteki fitilden hava geçecek yer yok. Esas cam fitillerine, kapılar ile çamurluklar arasında kalan yerlere bir şeyler yapmak lazım. Bir de kapı içlerine bariyer (membran/titreşim engelleyici bir şeyler) yapıştırmak, özellikle de b sütunu ile kapıların arasını dolduracak bir çözüm lazım. Yoksa o sesi engellemek mümkün görünmüyor. Havalar ısınınca ,Ankara ekibi olarak, zaman bulursak bazı çalışmalarımız olacak :cool:
Bir ara camdan mı geliyor diye kağıt bant çekmiştim fitil ve cam üstüne. Hiçbir faydası olmamıştı.

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
O zaman vazgeçiyorum ben bu pütür işinden. Ankarayı ve havaları takibe alıyorum. :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Havalar biraz ısınsın, her hafta sonu farklı bir çalışma sizleri bekliyor olabilir. Farklı projeler kafalarımızda dönüp dolaşıyor. Bizi takip etmeye devam edin :)

Üst Alt