Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
hafta sonu uzun yol gezmeler !!!!!
GetAttachmentThumbnail.png

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar.
Aracım 50binde 40binde almıştım, uzun yolda 100-110 km/sa ile giderken 5.5 6 arası yakan aracım şehir içinde 9 u görüyor. Sizlerde de mi böyle?
Böyle değilse nerelere bakmalıyım?
Hatta evle işyerim arası 2km çok fazla dur kalk yapıyorum, bu 2kmde 11 12 arası ortalama veriyor.
Aracının yakıt tüketimi makul değerlerde, otomatik şanzıman varsa çok iyi değerlerde. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kullanıcı arkadaşlar daha doğrusunu yazar tabi de bana göre gayet normal, fazla yakıyor denemez. 2 km lik yerde dur kalk yaparak ve Veli abinin dediği gibi bir de otomatikse gayet iyi.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Merhabalar.
Aracım 50binde 40binde almıştım, uzun yolda 100-110 km/sa ile giderken 5.5 6 arası yakan aracım şehir içinde 9 u görüyor. Sizlerde de mi böyle?
Böyle değilse nerelere bakmalıyım?
Hatta evle işyerim arası 2km çok fazla dur kalk yapıyorum, bu 2kmde 11 12 arası ortalama veriyor.
Kışın 2 km de araba ısınmıyordur ve kış ortalamanız gayet normal şehir içi için ki afyon da yaşıyorsunuz diye düşünüyorum. yazın sehir içi 1-2litre kadar düşecektir.

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Kışın 2 km de araba ısınmıyordur ve kış ortalamanız gayet normal şehir içi için ki afyon da yaşıyorsunuz diye düşünüyorum. yazın sehir içi 1-2litre kadar düşecektir.
Aynen Afyondayım. Kışın daha fazla yakmağa başladı diye yazacaktım ilk mesaja aklımdan çıkmış.
Aracının yakıt tüketimi makul değerlerde, otomatik şanzıman varsa çok iyi değerlerde. :)

Evet otomatik.
Hepinize teşekkür ediyorum.

Bir süredir aklıma takılıyordu bu konu, bu cevapları aldığım iyi oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada aracı yakıt tasarruf moduna nasıl alıyoruz?

Son düzenleme:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aynen Afyondayım. Kışın daha fazla yakmağa başladı diye yazacaktım ilk mesaja aklımdan çıkmış.

Evet otomatik.

Tasarruf modu yok , kalkışlarda gaza çok yüklenmezsen yakıt düşebilir.
Ön fren balataları ne durumda, hiç değişti mi..

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

Evet otomatik.

Afyon’da gazımın donduğunu biliyorum değerler bence normal.. arabayı ısınsın diye bırakıyordum markete muhabbete gidiyordum :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Gaza da yüklenmiyorum kalkışlarda ama.
Balataları değişmemiş hiç ama balataları gözle kontrol ettik seviyesi iyiydi.
Frene basmadım çünkü :) :)
50 bin km çok çok iyi, daha gider o. 20-30 bin km'de balata değiştiriyor insanlar.
Ben fren hidroliğini değiştirmiştim, 30 bin km sonra değiştirirsen iyi olur.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bugün Marmaris-Antalya yolculuğumda arabada 4 yetiskin + 1 bebek (bebek koltugunda), bagajda 3 bavul + bebek arabasi, ön ve arka yolcular ayak altlari dolu (arabada kola kutusu koyacak yer yoktu yeminlen, arka camın önünü boşaltın bari vicdansızlar, bisey gorünmüyor dedim en son :D ), klima 20'ye ayarlı halde 6.7 lt ortalama ile geldik. Zorunlu yavaslamalar ve sollamalar haricinde 100-110 arasi hizi sabitledim hep, yol genel olarak sakindi. Antalyaya girdikten sonra 1700-1730 arasi sıkışık trafikte Konyaaltı-Lara arasi sehirici trafikte ise 7.4 lt ortalama gordum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bugün Marmaris-Antalya yolculuğumda arabada 4 yetiskin + 1 bebek (bebek koltugunda), bagajda 3 bavul + bebek arabasi, ön ve arka yolcular ayak altlari dolu (arabada kola kutusu koyacak yer yoktu yeminlen, arka camın önünü boşaltın bari vicdansızlar, bisey gorünmüyor dedim en son :D ), klima 20'ye ayarlı halde 6.7 lt ortalama ile geldik. Zorunlu yavaslamalar ve sollamalar haricinde 100-110 arasi hizi sabitledim hep, yol genel olarak sakindi. Antalyaya girdikten sonra 1700-1730 arasi sıkışık trafikte Konyaaltı-Lara arasi sehirici trafikte ise 7.4 lt ortalama gordum.
Çok arayacaksın bu değerleri :D Maşallah

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Aynı Lara-Konyaaltı guzergahini bir kez de bu aksam 2200 sularinda akici trafikte test ettim, aracta 4 yetiskin varken (bagaj boş) ve klima kapali halde 45 dk.lik yolculuk ortalamasi 6.1 lt/100 km. olarak kayitlara gecti.

Son düzenleme:

mnrshn

Sessiz
Araç Markası
Honda Civic
Araç Renk ve Tip
Beyaz fb7
şuan resimde gördüğünüz fb7 lpg-benzinli araç sahbiyim..kurban olayım artık aktif uzun yolda kullanan tecrübesi olan benzinli mazda3 2014- yakıt tüketimini paylaşsın oku oku nirvanaya ulaşacağım artık yani..hanım 30+30 =60 km yolu hız 95 hız sabitlemeye gidecek olsa gidiş dönüş kaç lt yakar bu araba tam netleştireyım de ona göre bakayım araba almaya

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
şuan resimde gördüğünüz fb7 lpg-benzinli araç sahbiyim..kurban olayım artık aktif uzun yolda kullanan tecrübesi olan benzinli mazda3 2014- yakıt tüketimini paylaşsın oku oku nirvanaya ulaşacağım artık yani..hanım 30+30 =60 km yolu hız 95 hız sabitlemeye gidecek olsa gidiş dönüş kaç lt yakar bu araba tam netleştireyım de ona göre bakayım araba almaya
23 sayfaya yakın yakıt tüketiminden bahsedilmiş. Bir kaç sayfayı ele alıp kullanıcıların tüketim değerlerinin ortalamasını alırsak 100 km'de ortalama 6-7 lt çıkıyor. 60 km yolda da ortalama 3,5-4 litre yakar. Net bir rakam hiç bir zaman bilinmez. Sizin Honda her seferinde aynı tüketimi sağlıyor mu?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Tam okumamışsınız sanırım. 4.7Lt güncel veri gösteriyor. Kullandığınız yol rampa, hava şartları vb etkenleri koyup 5.5Lt civarı diyebilirsiniz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eşiniz kullanacaksa, otomatik olacaksa yol düzse, 100 km/6 litre olarak düşünmenizde fayda var.

Üst Alt