Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Son depo yakıt ortalaması 10 lt. Yanlış görmediniz 10 lt.
Kullanılan mesafe 3.5 km gidiş, 3.5 km dönüş. Ben kullansam 8.5 ortalama tuttururum ama hanım gaza abandığı için ortalama bu.
Bizde de var aynı sorun ama 2 lt benzin icin hanımın kalbini kırmaya deger mi, bence degmez Sonra benzinden kazandigimizi cantaya, kupeye, ayakkabıya veriyorz

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Benim böyle oldu sanırım. Edirne İstanbul arası gidip geliyorum ayda bir. İlk kez dün 5.3 yaktı üstelik ilk 60 km çok agresif kullandım. Oysa tamamını hız sanitleyici ile gidip 6.2 litreyi gördüğüm olmuştu. Hız 125 de sabitti. Bundan sonra aşağı doğru devam edecek umarım.

Bu arada bir sorum var arkadaşlar bende araç ekonomi uygulamasında sadece ikinci vites görünüyor diğerleri görünmüyor nedendir ?

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Evet onu kast ediyorum. Teşekkürler.
Orta yakıt tüketimi geçmişi yazan yerde ki rakamlar ne ifade ediyor. Bende orası sadece 2 kısmında sütun var. Arkadaşın paylaştığı görselde de 5-6 boş mesala ?

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Orta yakıt tüketimi geçmişi yazan yerde ki rakamlar ne ifade ediyor. Bende orası sadece 2 kısmında sütun var. Arkadaşın paylaştığı görselde de 5-6 boş mesala ?
Usttekinde dakika olarak gosteriyor, alttaki ortalamada da saat olarak gosterdigini degerlendiriyorum ama emin degilim araba uzerinde incelemek gerek.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Siz ortalama yakıt tüketimini sıfırlamadığınız sürece bir sonraki sütuna geçmez. Hep son sıfırlamadan son ana kadar olan tüketimin ortalamasını hesaplayıp yazar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 (2014-2015) Skyactive 1.5 Benzinli Otomatik için İstanbul yoğun trafikte tüketim değerleri nasıldır ? Teşekkürler...
Mesajınız ilgili konuya taşınmıştır, konu içerisinde bir çok yakıt tecrübesi mevcuttur. Aklımda kaldığı kadarıyla yoğun trafikte 8-9 litre yakıt normal kabul edilmekte.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Mazda 3 (2014-2015) Skyactive 1.5 Benzinli Otomatik için İstanbul yoğun trafikte tüketim değerleri nasıldır ? Teşekkürler...
Mesajınız ilgili konuya taşınmıştır, konu içerisinde bir çok yakıt tecrübesi mevcuttur. Aklımda kaldığı kadarıyla yoğun trafikte 8-9 litre yakıt normal kabul edilmekte.
@istanbulcool
Marmaris gibi cok yogun olmayan bir yerde cok da tasarruflu olmayan bir kullanimla (eşim gunluk ortalama 4'er km'lik 3-4 tur yapiyor) 8 rakamini goruyorum. İstanbul vb. yogun trafigi olan yerlerde 8,5-9'lara cikmasi muhtemeldir diye dusunuyorum.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bugün Eskişere gidip geldik. Toplamda 499km yol yapmışım. Evin önünde sıfırlamıştım. Giderken Ankara-Eskişehir 110 sabitledim, son 80kmde 100 sabit hızla gittim. Gelirken 110-120km hızla geldim. Giderken Eskişehire vardığımda ortalamam 3.9lt idi. Eskişehir içinde de dolaştık, dur kalk trafik derken 4.3lt oldu. Dönüşte biraz da hız yaptım sabitlemedim ara ara 160-170de oldu :bsmagryr: Sonuç olarak eve geldiğimde ortalamam 4.5lt idi. Not : Klima yol boyunca açıktı. Araç dizel.

IMG_4413.JPG

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
IMG_20180817_211518.jpg

Ankara - Konya arası 90 Kmh sabit hızla (arada 130 gördüğüm oldu :utan: ) tüketim bu. Yaklaşık 30 km şehiriçi dur kalk trafik, gerisi şehir dışı. Ortalama hız 60Kmh :)

IMG_20180817_211537.jpg

Full depodan bu kadarcık gitti :) İlk defa menzil olarak 900 km üzerini gördüm :D

IMG_20180820_220236.jpg

Bu da aynı yolun dönüşü ancak 110 Kmh sabit hızla ;)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ankara-Selanik-Üsküp-Niş-Belgrad-Zagreb-Ljubljana-Graz-Udine-Trieste ve sonra geri dönüş..Bugün Gölcükteyiz toplam 4.773km yapmışız..Ortalamayı sıfırlamıştım..Yolculuk boyunca belki 1000km hariç devamlı otoyollardaydık, bu süreçte hep 130-140 gittim. 1000km şehiriçi kullanmışımdır. Ortalaması bu yolculuğun 5.2lt oldu..Ayrıca ekstra not Keşandan sonra Sultanbeyliye kadar trafikte olmamak için 3.köprüyü kullandım bomboştu. Burada yaklaşık 370km sürdüm 130 altına inmedim..genelde 150-160km/h..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ankara-Selanik-Üsküp-Niş-Belgrad-Zagreb-Ljubljana-Graz-Udine-Trieste ve sonra geri dönüş..Bugün Gölcükteyiz toplam 4.773km yapmışız..Ortalamayı sıfırlamıştım..Yolculuk boyunca belki 1000km hariç devamlı otoyollardaydık, bu süreçte hep 130-140 gittim. 1000km şehiriçi kullanmışımdır. Ortalaması bu yolculuğun 5.2lt oldu..Ayrıca ekstra not Keşandan sonra Sultanbeyliye kadar trafikte olmamak için 3.köprüyü kullandım bomboştu. Burada yaklaşık 370km sürdüm 130 altına inmedim..genelde 150-160km/h..
3.paralı değil mi ?

Üst Alt