Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu modelin yakıt tüketim değerlerini bu konu altında paylaşabiliriz.

Fabrika Verileri
Yakıt Tüketimi
Ortalama: 5,0 l/100km
Şehir dışı: 4,2 l/100km
Şehir içi: 6,4 l/100km

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
4900 km deyim...900 km şehir dışı ,4000 km şehiriçi....ort.sarfiyat 6.6 lt......... :)

Rodaj süresi tamamlanmış ve yakıt yerine oturmaya başlamış demektir... Ağırlıklı şehir içi kullanım için harika değerler... Allah kaza bela vermesin...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
by 100 km/h (62 mph):

4.3 l/100 km

by 120 km/h (75 mph):

4.9 l/100 km

Harika :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Benimde bugün itibariyle 6400 km oldu. Şehiriçi 6.5 lt..

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bugün işyerinden bir arkadaş (vw hastası) benim aracın bu kadar az yaktigina inanmadigini söyledi..iddaalastik öğlen arasında gel bilgisayarı sıfırlayalim..istediğin şekilde agresif sürelim..bir 20km gidelim..dur kalk ani manevralar ve hız yapalım dedim..iddaa 7 litre ve üzeri o kazanacakti altinda olursa ben...Sonuç: 6.8 lt :) bu kullanima ben bile korktum cok yakabilir diye ama aracım beni uzmedi :) ne yaparsaniz yapin ben 7.3 üstü görmedim..su anda 7000km oldu..bu akşam keyifli olacak..:) çünkü guzel bir yemek kazandım bu yakıt ölçümü sonucu :)

Dinçer

Katılımcı
Veli abi sana otomatik 626 veya 6 dedim, hanım kullanamıyor dedin tutturdun. Şimdi de şikayet ediyorsun. ;D Şaka bi yana burda bir arkadaşımda 2004 Kia magentis vardı. Hanım kullanamıyor diye gitti golf aldı. Golfe bigün golf sopasıyla dalacak diye bekliyorum, hayırlısı bakalım. Adam sığamıyor bile arabaya! :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Golf sopasıyla dalacak olmasından sıkıntı olmazda evde ona hanım hangi sopayla dalar orası sıkıntı :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni Mazda 3 için harika değerler veriyorsunuz, gerçekten o kadar agresif kullanıp 7 lt yi (yaklaşık) anca görüyor olması muazzam bence. İmkanı olan durmasın bence :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi sana otomatik 626 veya 6 dedim, hanım kullanamıyor dedin tutturdun. Şimdi de şikayet ediyorsun. ;D Şaka bi yana burda bir arkadaşımda 2004 Kia magentis vardı. Hanım kullanamıyor diye gitti golf aldı. Golfe bigün golf sopasıyla dalacak diye bekliyorum, hayırlısı bakalım. Adam sığamıyor bile arabaya! :D

Teessüf ederim hocam, benim hiç bir şikayetim yok, bilerek ve isteyerek aldım, çok memnunum... Yıllık on bin yapamadığım için, yakıt öncelik derdim değil... Allah herkesin golfüne sopa versin... :p

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Genel olarak 6-7 litre arasi yakıyoruz yeni mazda 3 sahipleri olarak ama varsin 8 litre bile yaksın..herşeyi bir kenara bırakın bu fiyata bu kadar full donanımlı, süper tasarımı olan, otomatik benzinli ve az yakan başka bir araç yok..birde mazda japon garantisi olunca tadından yenmiyor..belki subaru xv vardir bu dolulukta ama oda en düşük 10litre yakıyor..mazda daha iyisini yapana kadar bu muhteşem ötesi araçla devam.

hakankaya

Sessiz
Hakankaya valla bu değerler harika iyice gaza gelmeye başladım yeni mazda 3 için

5300 ü geçtim...sarfiyat 6.6 ile 6.7 arasında gidip geliyor....Eşimde yeni clio var 1200 cc manuel..O da bu kadar yakıyor:)))Yani ,yeni mazda3 1500 cc otomatik vites yakıt sarfiyatı =1200 cc clio manuel yakıt sarfiyatı:))) Daha ne olsun:))

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ankarada sabah 7de ise gidip, aksam 6da eve dönmek olursa klimaya gerek kalmıyor en azından bende böyle..gün içinde aracı zaten kullanmiyorum..kurumun kapalı garajinda dinleniyor..klima kapalı 6.3 ortalama ile gidiyorum şu anda bazen sakin bazen agresif kullanımda..hergün ortalama 50km yapiyorum..ev kurum arasi 23-26 km arasi değişiyor seçtiğim yola göre..piyasaya bakın çoğu dizel aracda bu seviyelerde geziyor..fabrika verisi 4.5-5 olan ama gerçek kullanımda 6.5-7 yakan araçlar var..bu ortalama, bu sessizlik ve konforla dizele döneceğimi sanmıyorum..taki mazda hayalim olan mazda 6 sw'yi Türkiye'ye getirene kadar..yada gidip Bulgaristan yada Gurcistandan getirticez :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla aracınızın maşallahı var, benimki dizel ama seninkinden çok farkı yok şehir içi 6 civarı tek farkı klima açık hep. Benzinli motorun sessizlik keyfi kasanın güzelliği de cabası, Allah kaza bela vermesin. Ankara da hangi güzergahı kullanıyorsun hocam?

eminnarin

Sessiz
Batikent-Cakirlar tarafindan Meclisin oraya gidiyorum..ama yol alternatifi cok olduğu için değişiyor..sabahlari Şaşmaz yada Anadolu Bulvari üzerinden Eskisehir yolu ve dümdüz meclis..akşam ise cok farkli ya istanbul yolundan ya eskisehir yolundan yada sihhiye Köprüsünün ordan yeni açılan yoldan direk Şaşmaz yapiyorum..

Merhaba,

Sizinle çok yakın yerlerde oturuyormuşuz. Ben de sizinkine benzer bir rota izliyorum her gün. Yakıt verileriniz gayet başarılı.

Şuan kullandığım aracı boyutları ve düz vites olması nedeniyle eşim kullanamadığı için Mazda 3'e geçme planımız var.

Size yakıtla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.
- Klima ortalama tüketimi 1-2 lt kadar artırıyormuş. Bu doğru mu?
- Klima açıkken çekiş bariz şekilde etkileniyor mu?
- Agresif kullanan biri değilim ancak bu kullanımda bile 7 lt'yi geçmemeyi nasıl başardınız? Bunu sormamın nedeni, araç testlerini okuduğumda 8-9 lt civarı yakıt tüketimlerinden söz ediliyor olması.

Teşekkürler.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Merhaba,

Sizinle çok yakın yerlerde oturuyormuşuz. Ben de sizinkine benzer bir rota izliyorum her gün. Yakıt verileriniz gayet başarılı.

Şuan kullandığım aracı boyutları ve düz vites olması nedeniyle eşim kullanamadığı için Mazda 3'e geçme planımız var.

Size yakıtla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.
- Klima ortalama tüketimi 1-2 lt kadar artırıyormuş. Bu doğru mu?
- Klima açıkken çekiş bariz şekilde etkileniyor mu?
- Agresif kullanan biri değilim ancak bu kullanımda bile 7 lt'yi geçmemeyi nasıl başardınız? Bunu sormamın nedeni, araç testlerini okuduğumda 8-9 lt civarı yakıt tüketimlerinden söz ediliyor olması.

Teşekkürler.

Merhaba,

Klima bende 22.5 derecede ayarlı devamlı çocuk olduğu için..Gayette iyi serinletiyor. Ben en çok 7.1 lt gördüm..Son 5-6 gündür klima hiç açmadım, şu anda ortalama 6.4 lt..Ben bazen sakin bazen agresif kullanıyorum..agresif olduğunda anadolu bulvarı istanbul yolu sabaha 110-120 yaptığım oluyor..Akşam trafikte geliyorum yoğun olan saatlerde. Şuna dikkat ettim agresif kullanırken devirli kullanırsanız nasıl oluyor diyebilirsiniz ayağınızı hafif gaztan çekip vites attırmasını sağlarsanız araba daha az zorlanarak ivmeleniyor..yeni mazda 3'ü olanlar bunu test ederek yakıttaki farkı görebilirler..Rampalarda bile farklı yöntemler geliştirdim artık :) Pedal çok farklı araba ne gidiyor ne gitmiyor gibi davranıyor ama alışınca sizde ona göre kullanıyorsunuz.Şu anda araç 7400kmlerde..

Klima açıkken ben bir fark hissetmedim..Çekiş sadece rampalarda zorluyor, klima açık yada kapalı olsun farketmiyor..

Aracın testlerde çok yakması test aracı olmasından kaynaklanıyor. Forumda yeni mazda 3 sahibi arkadaşların yorumlarına bakarsanız aşağı yukarı aynı herkesin. Test araçları kısa mesafelerde zorlanarak kullanılıyor ve hiç sıfırlanmıyor..Doğal olarak yakıt yüksek oluyor ve klima hep açık şekilde kullanıyorlar. İçiniz rahat olsun konfor, tasarım, kullanış ve yakıt gayet güzel..

Üst Alt