Mazda 3 BM Skyactiv LPG

bayfeynman

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Derin Mavi - Sedan
Eskişehir'deki ustalar hakkında olumsuz yorumlar duydum. Ankara'da kayra otogaz sanırım henüz takmamış skyactiv motora şuan kit test aşamasında dedi fakat ayın ortasında bir daha görüşelim dedi haber bekliyorum. Bir ayağımız İzmir'de olduğu için İzmirde Yusuf Koparan ustayla görüştüm takarız dedi fiyat olarakda 8.5 bin istedi prins için. Lovato da takabileceğini söyledi fakat lovato başka bayilere sorduğumda uygun kit yok dediler şüpheye düştüm. Bu arkadaş nerede taktırmış o yüzden merak ettim. Büyük ihtimalle yaza kadar taktıracağım mümkün mertebe fotoğraflayıp gelişmeleri burada paylaşacağım

paylaşırsan çok iyi olur...bende skyactive sedan 3 sahibiyim git gellerim var uyumlu olur mu olmaz mı diye..beklemedeyim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eskişehir'deki ustalar hakkında olumsuz yorumlar duydum. Ankara'da kayra otogaz sanırım henüz takmamış skyactiv motora şuan kit test aşamasında dedi fakat ayın ortasında bir daha görüşelim dedi haber bekliyorum. Bir ayağımız İzmir'de olduğu için İzmirde Yusuf Koparan ustayla görüştüm takarız dedi fiyat olarakda 8.5 bin istedi prins için. Lovato da takabileceğini söyledi fakat lovato başka bayilere sorduğumda uygun kit yok dediler şüpheye düştüm. Bu arkadaş nerede taktırmış o yüzden merak ettim. Büyük ihtimalle yaza kadar taktıracağım mümkün mertebe fotoğraflayıp gelişmeleri burada paylaşacağım
Başka yerde duymamış olman normal hocam, sipariş üzerine yurtdışı bağlantılı olarak getirtiliyor... Stok olarak elde tutulmuyor galiba.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ankara quattro garage Bekir beyi arayın.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Lovato icin cozum otogaz ilker beyle gorusmenizi oneririm m3 sky icin uygun demislerdi bana.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yusuf Koparan'ı tanımıyorum ama çok fazla sosyal medya kullandığını biliyorum. Daha önce herhangi bir uygulaması olmuş mu ki Skyactiv için?

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Prins dışında sıvı sistem takan yok diye biliyorum.
prins sıvı sistem taktıran birçok kişinin yazısını okudum(mazda harici,daha o şerefe nail olamadık). Çok çok memnun olanlar da var ,yerin dibine sokanlar da. Bir de bizim bitişikteki okuldan bir arkadaş hyundaix35 ine taktırmıştı,çok memnundu. Okuduğum yorumlarda belirtilen olumsuz 3 durum var;
-Sabahları aracın çok geç çalışması
- Aracın ilk çalıştırmada benzinde çalışması(lpg de çalışıyor deniliyor)
-Aracın bazen kafasına göre benzine geçmesi
Herkesin de dediği gibi önemli olan usta. 8500 lira da çok para,şu an yakıt ortalamanız nedir...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sivi sistemde marjet markada var bi arastir istersen.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu konuda ''sistemin markasından daha önemli bir şey varsa o da işçiliktir.'' diye birçok yorum gördüm. Bence kesinlikle markadan daha çok işçiliğe ve referansa önem verin. Ben şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım aracımda bulunan Atiker LPG ile ilgili sadece 1 defa ayara gittim, ne geçişlerde hissediliyor ne de performansta belirgin bir kayıp var. Aracı aldığımda üzerindeydi ve 1-2 yerde benim araçtaki LPG işçiliğine dair kötü yorum alsam da en ufak problem çıkarmadan işini hakkıyla yapıyor.

Özetle, LPG bağlantısının nadir yapılan bir araç modeline sahip olmanızı göz önünde bulundurmanızı ve Türkiye'de kesinlikle iyi referanslarıyla nam salmış LPG çözüm bayileriyle iletişim kurmanızı öneririm.

usayak

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Siyah
Yusuf Koparan'ı tanımıyorum ama çok fazla sosyal medya kullandığını biliyorum. Daha önce herhangi bir uygulaması olmuş mu ki Skyactiv için?

Skyactive-g olmasada 100den fazla sıvı sistem takmış.

Prins dışında sıvı sistem takan yok diye biliyorum.
prins sıvı sistem taktıran birçok kişinin yazısını okudum(mazda harici,daha o şerefe nail olamadık). Çok çok memnun olanlar da var ,yerin dibine sokanlar da. Bir de bizim bitişikteki okuldan bir arkadaş hyundaix35 ine taktırmıştı,çok memnundu. Okuduğum yorumlarda belirtilen olumsuz 3 durum var;
-Sabahları aracın çok geç çalışması
- Aracın ilk çalıştırmada benzinde çalışması(lpg de çalışıyor deniliyor)
-Aracın bazen kafasına göre benzine geçmesi
Herkesin de dediği gibi önemli olan usta. 8500 lira da çok para,şu an yakıt ortalamanız nedir...

Evet bu riskler var. Güvenilir bir usta bulmadan bu işe girişmem zaten. Şu an ortalamam 8.5 - 9 lt karma tüketim Senede 20-25 bin km kesin yapıyorum.

Sivi sistemde marjet markada var bi arastir istersen.

Marjetin cx5 için kiti yokmuş sordum.

Bu konuda ''sistemin markasından daha önemli bir şey varsa o da işçiliktir.'' diye birçok yorum gördüm. Bence kesinlikle markadan daha çok işçiliğe ve referansa önem verin. Ben şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım aracımda bulunan Atiker LPG ile ilgili sadece 1 defa ayara gittim, ne geçişlerde hissediliyor ne de performansta belirgin bir kayıp var. Aracı aldığımda üzerindeydi ve 1-2 yerde benim araçtaki LPG işçiliğine dair kötü yorum alsam da en ufak problem çıkarmadan işini hakkıyla yapıyor.

Özetle, LPG bağlantısının nadir yapılan bir araç modeline sahip olmanızı göz önünde bulundurmanızı ve Türkiye'de kesinlikle iyi referanslarıyla nam salmış LPG çözüm bayileriyle iletişim kurmanızı öneririm.

Haklısınız iyi ve tecrübeli bir usta şart.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ya bu sıvı sistem diğerinden daha kolay adapte edilebilecek bi mekanizmaya sahip aslında ama niye her araca uyduramıyorlar anlayamıyorum. Bir ara aklımda bir proje vardı araştırmalarımda aslında benim düşündüğüm şeyi prins çoktan yapmış diye moralim bozulup projeden vazgeçmiştim. Sistem elemanlarından bozulmaya en elverişli olanı benzin basınç pompaları. Onun haricindeki her şey çok basit bir mekanizmayla yapılabiliyor aslında. Şeytan diyor git hurda bir fsi gibi direkt enjeksiyonlu araç al, ne kadar ucuza mal edilebildiğini göster :p

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
100 km de %10 benzin kullanıyor diyor. yani yıllık 30 bin km üstü yapmıyorsan (kitin fiyatı nedir bilmiyoruz) çokta mantıklı gelmiyor. birde ileride ne olur ne problemler çıkar belli değil mazda 3 ün tüketimi de çok fazla değil zaten bence lpg m3 için çok gerekli değil.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
100 km de %10 benzin kullanıyor diyor. yani yıllık 30 bin km üstü yapmıyorsan (kitin fiyatı nedir bilmiyoruz) çokta mantıklı gelmiyor. birde ileride ne olur ne problemler çıkar belli değil mazda 3 ün tüketimi de çok fazla değil zaten bence lpg m3 için çok gerekli değil.
3500 tl cıvarıydı sanırsam tabı km yapmıyan ıcın gerek yok dedıgınız gıbı

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
yok onda imkansız. sıkıştırmalı yanma olmaz o durumda.
sky-g yurtdışında cng li satılıyorken biz gerek var mı yok mu tartışması yapıyoruz.
Senin kadar anlıyor olsam bu işlerden hemen taktırırım. 16 ayda 27 bin km binmişim. Foresterde arıza lambasından bıktığım için yanaşamıyorum...
En iyisi ben x'e kadar böyle devam edeyim :D

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Dün bursada prins bayisindeydim. Sky için yazılım çalışmaları sürüyor dedi. Tamamen lpg kullanan kit olacakmış. Fiyat olarak da 14 bin civarı olacak dedi! Şoktan çıkamadım hala

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Dün bursada prins bayisindeydim. Sky için yazılım çalışmaları sürüyor dedi. Tamamen lpg kullanan kit olacakmış. Fiyat olarak da 14 bin civarı olacak dedi! Şoktan çıkamadım hala
bursadaki bilmiyor prinsin sivi lpg kiti hazir var. yazilim bekledigi yok sadece euro endeksli olduğu icin fiyat gunden gune artiyor. suan en uygun lovato exr direkt enjeksiyon takilabiliyor ve benim aracta takili sorunsuz kullaniyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlgisi olmayan mesajlar temizlenerek konu güncellenmiştir... :)

Üst Alt