Mazda 3 BM Skyactiv Kullanıcı Kılavuzu

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Kılavuzla ilgili gibi geldi ama enteresan bir bilgi vereceğim. Geçenlerde dikkatimi çekti, benim ruhsatta model tipine BL diyor. Halbuki burada BM diye biliyoruz. Nasıl oluyor anlamadım...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kılavuzla ilgili gibi geldi ama enteresan bir bilgi vereceğim. Geçenlerde dikkatimi çekti, benim ruhsatta model tipine BL diyor. Halbuki burada BM diye biliyoruz. Nasıl oluyor anlamadım...
Ruhsatı düzenleyen memurun ya da aracın Proforma faturasını düzenleyen çalışan arkadaşın hatası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce bu konu geçmişti ama şimdi nerede nasıl geçti hatırlayamadım... Doğrusu BM !!

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Deveye sormuşlar neren eğri, o da demiş boşver hacı...

Hangi işimiz doğru ki bu doğru olsun. Allah'tan Skyaktiv kasa komple yenilendi de, yoksa inandıramazdık kimseye BM kasa olduğuna bundan 10 sene sonra satarken mesela. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Deveye sormuşlar bu eğrilik mevzuunu; kendi işimi kendim görürüm demiş...

Du bakiim... Kurt muydu yoksa iş gören... :D

Neyse hacı... :p

Sen bm bilmeye devam et bence... Bu sorun 626 ların ruhsata 1,6 yazılıp şimdiki bilgisiz sahiplerinin de 1,6 motor diye iddia etmesine benzeyecek ileride...

:)

Özgür Yaşa

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

Arkadaşlar henüz taze bir mazdacıyım da bilmediğimden öğrenmek istiyorum. Bu BL BM BK kodları ne anlama geliyor nasıl ayırt ediliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar henüz taze bir mazdacıyım da bilmediğimden öğrenmek istiyorum. Bu BL BM BK kodları ne anlama geliyor nasıl ayırt ediliyor.

Kasa kodu. Parça veya, teknik nitelemeyi ayırt etmek için basit bir yöntem.

Mazda 3

2004-2009 Bk

2009-2013 Bl

2014-2016 Bm

2017- Bn

:)

2017 de kasa değişmedi makyajlandı bu yüzden kasa kodu değişti.

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Merhabalar, bugün 2016 model reflex paket Mazda 3 aldım . Fakat bayii kullanma kılavuzu olmadığını kargo ile gonerecegini söyledi . Reflex pakette camlar açıkken arabadan çıktığımızda otomatik olarak camlar kapanmiuor mu ? Birde anlık yakıt tüketimini nasıl göreceğim çözemedim .. yardımcı olabilir misiniz

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Merhabalar, bugün 2016 model reflex paket Mazda 3 aldım . Fakat bayii kullanma kılavuzu olmadığını kargo ile gonerecegini söyledi . Reflex pakette camlar açıkken arabadan çıktığımızda otomatik olarak camlar kapanmiuor mu ? Birde anlık yakıt tüketimini nasıl göreceğim çözemedim .. yardımcı olabilir misiniz

Kapanmaz, kapanması için modül almanız gerekir, Aliexpresste var modül. @ediz07 hoca yardımcı olabilir. Anlık yakıt tüketimini de direksiyon üstündeki tuşlarla yol bilgisayarı ekranını değiştirerek yapabilmelisiniz.

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Kapanmaz, modül almanız gerekir, Aliexpresste var modül. @ediz07 hoca yardımcı olabilir. Anlık yakıt tüketimini de direksiyon üstündeki tuşlarla yol bilgisayarı ekranını değiştirerek yapabilmelisiniz.
Hocam direksiyon daki Info tuşuna bastigimda radyo favorisi yok yazıyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Hocam direksiyon daki Info tuşuna bastigimda radyo favorisi yok yazıyor

Anlık ve belirli sürelerdeki yakıt tüketiminizi orta kısımdaki multimedya ekranda görebilirsiniz. Menüler içerisinde Yakıt Tüketimi ile ilgili bir arayüz var.

Blackcyerli

Sessiz
Araç Markası
2016 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

merhaba, araciniz otomatik mi?

Üst Alt