Mazda 3 BM Skyactiv Fren Caliperleri

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Dün kışlık lastikleri yazlıklarla değiştirirken dikkatimi çeken bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Mazda'nın fren caliperleri Made in China imiş. Hem şaşırdım, hem şaşırmadım. Normal bir durum bence.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bizim araçların BK, BL, BM farketmeksizin bir çok parçasından made in China yazan parçalar var, hoparlör, kaliper, jant gibi. Bunlar düşük işçilik için maliyetten dolayı normal artık, China yazmayan ne kaldı ki hayatta.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
China yada prc yada baska bi ulke bu konuya takilmamak gerek onemli olan kapsamis oldugu standartlar sanirim bu konudada uluslararasi standartlari vardir bu standartlari karsilayan her urun kullanilabilir bazi markalar standartlari asiyor buda ekstra tabiki
Kendi isimle ilgili bi ornek vereyim baralar arasi mesafe uluslar arasi standartda ve turkiye standartinda 14mm olmali diyo bizim mudur biz daha iyisini yapalim diyo 15mm olsun diyo iyi hosda biz daha uretimde 14u tutturamiyoruz 15 icin can cekisiyoruz ne gerek var !

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O yazıyı orada görmek sinir bozucu bu benim açımdan da böyle. Ama Çin mallarını kötü olarak bilmemizin nedenide gene kendi insanımız. Çin'de aynı üründen sana 10 ayrı kalitede üretebilirler bizim insanımız ucuz olması için hep kalitesiz malları sokar yurdumuza haliyle bizde kötü olarak yorumluyoruz.

HÜSNÜ GÜRSU

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı
Mazda6 nın arka stop lambaları da PRC imalatı.
Mazda 3 sahipleri bagaj kapağını açıp bir bakıversin stop lambalarına. Tahminimce onlarda prc çıkacak.

Üst Alt