Mazda 3 BM Skyactiv Far Matlaşma Problemi

Anarcx

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Üstten bakınca karartılmış bir görüntü olabilir, bu bir solma olmayabilir.
yok, bariz belli oluyor. farın dış mikası farklı. bayramın 4. gününden sonra fotoğraf atıcam. @Holydao sizin farlar bizimkilerden farklı bu arada. sizde birşey görünmüyor.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
benim araba 4 yaşında farlar cillop gibi.:) bence servise bi danışın mazda bu konularda hassas müşterisini üzmüyor.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Arkadaşlar, bu sorun genel olarak farlarının uzantısı kasanın üzerine doğru yayılan ve güneşe çok maruz kalan tüm araçlarda var. Çözümü gayet basit, ya gidip temizliğini yapanlara muck (200-250 TL) yaptıracaksınız, yada far/plastik parlatıcısını alıp kendiniz yapacaksınız ki ben kendim yaptım, tekrar dan da yapacağım çünkü çok fark ediyor ışıldıyor resmen.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benimki de 2014 ben de de öyle bir sıkıntı yok şimdilik. Xenon far mı sizinki de?

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Aracınızın garantisi bitmiş olamaz, hangi tarihte aldınız tam olarak? Fara gelirsek, önceki aracımda olmuş ve çok can sıkıyordu, Halil usta (Merser-Koşuyolu) pasta-cila ile 15 dakikada halletti. Çok kafanızı takmayın derim.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Öncelikle bunlar içeriden değil, dışarıdan matlaşma. Çözümü çok basit, bir boya korumacı veya serviste dahi hallederler. Benim 2008 model Subaru aracımda 2013 yılında ciddi miktarda oluşmuştu. Cam filmi için götürdüğüm Merser Mazda da Halil Usta kısa sürede halletti.

Arkadaşların dediği gibi aşırı güneşte kalmaktan olduğu gibi, çok kısa sürede oluyorsa aracınızı yıkarken kullandığınız malzemelere de dikkat edin. Özellikle hızlı yıka çık türü köpüklü yıkama malzemelerine dikkat edin.

Far merceklerinin önünde çok az miktarda olur zamanla, çünkü ışık ışınları ve oluşan ısı sebebiyle bu bölgeler yabancı malzemeyi daha zor tutuyor. Özellikle farların ışık geçmeyen kısımlarında fazla olur.

Eğer fark ediyorsanız, bazı araçların plastik aksamlarının parlak siyah renkleri de diğerlerine göre daha erken soluyor. Araç bakımında kullanılan malzemeler çok önemli...

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Matlasma problemi dikkatli bakınca cizilme kaynaklı görünüyor. Fircali otomatik yıkama makinelerinden şüpheleniyorum. Ben de hafif başladı, incelediğimde bu aklıma geldi.Genelde bu tür yıkamaya tercih ediyordum ama bundan sonra klasik sisteme döneceğim, yolun başındayken düzeltelim diyorum ama ne zaman! Forumda biraz daha araştırıp karar vereceğim, öncesinde sizi de uyarayim dedim...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim 2012 model aracımda da vardı.
Servisteki ustaya sorduğumda oda içten veya parçanın tamamında olan bir sorun değil dedi.
Dıştan kaynaklı, hatta çoğu zaman kiraç kaynaklı oluyormuş.
Yıkamacıda polisaj makinası ve parlatıcı ile temizlediler geçti.
Ekstra parada almadılar.

Anarcx

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba. Sorunun kaynağını buldum paylaşmak istedim. Bir yikamaciya gösterdim abi buna pasta yapmışlar dedi. Dedim yoo araçta pasta yok. Sonra biraz dha düşününce hatırladım. Aracın kaputuna sakız yapıştırılmıştı. Ne yaptıysam çıkaramadım. İş bilmez bir yikamaci pasta ile çıkarmıştı. Aracın kaput üstüne komple pasta geçmişti. O sırada farkın üstünü de yaptığı için far matlaşmış...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba. Sorunun kaynağını buldum paylaşmak istedim. Bir yikamaciya gösterdim abi buna pasta yapmışlar dedi. Dedim yoo araçta pasta yok. Sonra biraz dha düşününce hatırladım. Aracın kaputuna sakız yapıştırılmıştı. Ne yaptıysam çıkaramadım. İş bilmez bir yikamaci pasta ile çıkarmıştı. Aracın kaput üstüne komple pasta geçmişti. O sırada farkın üstünü de yaptığı için far matlaşmış...
Geçmiş olsun. Peki eski haline getirebildiniz mi farı?

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sıfır alınan honda cıvığın 2 ay sonra farlarının solduğunu bilirim sene geçen sene :)

Üst Alt