Mazda 3 BL (2010-13) Dizel Arıza Lambası

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Evet değerli arkadaşlarım yeni bir arıza durumu ile karşı karşıyayım.Bugün aracımla okula giderken yolda arıza lambası yandı.Neden yandı hiçbir tahminim yok çünkü zemin ıslak falan değildi.Aracın altını yere falan vurmadım.
En yakın servis 300km mesafede. Servis ile görüştüm buraya gelmeniz lâzım dediler. Gaziantep servisteki ustam ile görüştüm akü kutup başını çıkar bir süre sonra geri tak belki bir ihtimal sönebilir dedi.Kasko firması ile görüştüm çekici gönderip aracı en yakın servise çektirebileceklerini söyledi.
Yarın Yakınımdaki Ford servis ile aracın bilgisayara bağlanıp bağlanamayacağını soracağım.Eğer bağlanabilir derse arızanın ne olduğunu tespit için bağlatmayı düşünüyorum.Olmazsa da çekici çağırıp servise göndereceğim.
Bakalım hakkımızda hayırlısı.Buradan gelişmeleri yazacağım.
Not: Aldığımdan beri küçük büyük bayağı bir arıza ile uğraştım servis hizmetinden her zaman memnun kaldım ama artık araba beni kendisinden soğutmaya başladı.
bb0a4d373e759dc9e60d360789bbda0d.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda da, PSA motoru olduğunu öğrendiğim günden beri hiç bir şekilde sıcak bakamadım, illaki bir yerden su koyverir bu Fransız malı motorlar dedim. Mazda sorunsuzluğu ile örtüşmeyen motor kullanılmış maalesef.

Akü kutup başı veya beyine giden ana kabloyu çıkartıp takarak sistemi resetlemeyi dene hocam. Yakıt kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum... Geçmiş olsun, gelişmeleri bekliyoruz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam muhtemelen yakıt kaynaklıdır, her zamankinden farklı bir yerden yakıt aldınız mı, ben 50 bin km kullandım bir defa yanmadı arıza ışığı, ya da herhangi bir arıza ile karşılaşmadım

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
1 ay kadar önce depo doluya yakın iken 50 tl lik bir yakıt aldım.İlçe merkezinde bulunan petrol ofisi istasyonu idi.Daha önce almamıştım ama belki birgün lazım olur alırım diye etrafımda dizel kullananlara sormuştum nasıl diye.Sıkıntı yok alabilirsin demişlerdi.O yakıttan da ekranda görüldüğü üzere çeyrek depo kaldı zaten.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
İnşallah kafa ya takılacak kadar bir sorun değil dir ama böyle şeyler ister istemez can sıkıyor tabi.İnşallah kolay bir şey dir ve biran önce çözülür.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Aracın uzatılmış garantisi devam ediyor.Yakıt v.s benden kaynaklı bir durum değilse servis muhtemelen giderecektir ama servis çok uzak ve ben pazar dışında sabah 8 akşam 6 çalışıyorum.İster istemez bunlar sıkıntı oluyor işte.Neyse hakkımızda hayırlısı olsun inşallah diyelim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracın uzatılmış garantisi devam ediyor.Yakıt v.s benden kaynaklı bir durum değilse servis muhtemelen giderecektir ama servis çok uzak ve ben pazar dışında sabah 8 akşam 6 çalışıyorum.İster istemez bunlar sıkıntı oluyor işte.Neyse hakkımızda hayırlısı olsun inşallah diyelim.
Ford servisi halleder hocam arıza lambası işini

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ustanın dene dediği yöntem işe yaramadı.Akünün artı kutup başını çıkardım sabaha kadar öyle durdu sabah takıp çalıştırdım ama yine arıza lambası yanıyor.Demekki bizim araçlarda lamba bilgisayara bağlanmadan sönmüyor.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Yakındaki Ford servisi aradım cihazlarının bizim araca uymadığını daha önce de denediklerini fakat olmadığını söyledi.Yine bizim araca Diyarbakır yolu göründü.Hayırlısı diyelim.Kaskodan çekici çağırıp göndereceğim.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bugün farkettim benim arka fren lambaları ile geri vites lambası yanmıyor.Muhtemelen elektrik arızası var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün farkettim benim arka fren lambaları ile geri vites lambası yanmıyor.Muhtemelen elektrik arızası var.

Fren veya geri vites lambalarından birisi yanmasa derdim ki; müşür arızası fakat ikisinin aynı anda müşür arızası yapma ihtimali yok gibi bir şey ama araç Emrullah hocamın olunca acaba da demiyor insan... :)

Bence de, elektriksel bir sıkıntı var hocam.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Akşam tekrar baktım şimdi fren lambaları yanıyor geri vites lambası yine yanmıyor bir de arabanın içindeki ön taraftaki iki lambadan sağ taraftaki yanmıyor soldaki yanıyor
Tamir için de yakınlardaki Tatvan da bugün bir tamirci ile görüştüm adamda bizim arabayı bilgisayara bağlamak için program varmış.Yarın kısmet olursa gidip bağlayacağız.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
geri vites lambasini degistirmek istedigimde arıza lambasi yakabilir demisti "starklips"

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Evet arkadaşlar bugün sanayiye gittim.Araç cihaza bağlandı ve P2463 kodlu hata gösterdi.Sebebi DPF nin tıkanması imiş.Sanayide aracı bir bilgisayara bağladık ve 1 saate yakın çalıştı.Daha sonra 60 km civarı yol yaptım şu anda herhangi bir sorun yok.
Maliyet 100 tl+ olarak ta geri vites lambası patlamış o da 10 tl.Toplam maliyet 110 tl.

Böyle olmasının olası sebepleri:
1:Günlük sadece 1.3 km olan okula gidip gelmem(sabah git,oğle arasında eve yemeğe gel öğleden sonra git akşam gel)
2: Son aldığım 50 tl yakıt ki geçen yazmıştım ilk defa aldığım bir yerdi.
3: Aracı aldığımdan beri sürekli 1500-2000 devir arasında kullanmam.
4:E canım olsun o kadar da arabayı alalı 3.5 yıl 46 bin km oldu.Aldığından beri filtre tıkanmış demekki.
5c276d5de1926546d798ff69e4f0b686.jpg
06acfa34e34b4b3db6e19af729f07658.jpg

Üst Alt