Mazda 3 BL (2009-13) Yakıt Tüketimi

yorumsal

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Sedef Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba benim aracımda tüplü bakımını da yakın bir zamanda yaptırdım. Son şehiriçi 12-13lt gaz yaktım. Aynı tip motora sahip emsallerinden fazla yaktığını düşünüyorum. Ortalama 37-40 kuruş yakmış oluyor. Bu değerler sizce normal mi ne dersiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba benim aracımda tüplü bakımını da yakın bir zamanda yaptırdım. Son şehiriçi 12-13lt gaz yaktım. Aynı tip motora sahip emsallerinden fazla yaktığını düşünüyorum. Ortalama 37-40 kuruş yakmış oluyor. Bu değerler sizce normal mi ne dersiniz?
Araç otomatik ve trafik yoğunsa gayet normal. Manuel ve akıcı trafik için biraz fazla. Ayrıca Facebook da abartılı yakıt rakamları geziyor çok itibar etmeyin. 7-8 litre şehir içi yazanlar var.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Kullanıma göre ve aracın otomatik manuel olmasına göre değişir

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gecn sene İstanbul çıkışı fulleyip gerede girişi tekrar fullerdim 75tl falan alırdı
Aaraba aynı araba lpg aynı lpg şimdi ise 120 tl aldı.

Sorun nerde acaba :cool::cool:

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Aracımı ilk aldığımda Bursa'da yaşıyordum , iş - ev mesafe 8 km idi ve ortalama hız 40 km idi tüketim 8.5-9.5 arasiydi. Uzun yolda ise 100 km sabit hızla 6.5 lt civarı yakıt tüketimini görüyorum.
Şu an yaşadığım şehirde iş ve ev arası 1.5 km civarı. Ortalama hız 17km, tüketim klima açık 14-15litreleri buldu!!. Motor ısınmadan kullanmamdan dolayı bu kadar yüksek tüketim olur mu? Küçük bir şehirde yaşadığım için 1-2 km menzilde kullanılıyor sürekli. Bu durum normal mi sizce?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracımı ilk aldığımda Bursa'da yaşıyordum , iş - ev mesafe 8 km idi ve ortalama hız 40 km idi tüketim 8.5-9.5 arasiydi. Uzun yolda ise 100 km sabit hızla 6.5 lt civarı yakıt tüketimini görüyorum.
Şu an yaşadığım şehirde iş ve ev arası 1.5 km civarı. Ortalama hız 17km, tüketim klima açık 14-15litreleri buldu!!. Motor ısınmadan kullanmamdan dolayı bu kadar yüksek tüketim olur mu? Küçük bir şehirde yaşadığım için 1-2 km menzilde kullanılıyor sürekli. Bu durum normal mi sizce?
Şartlara göre gayet normal değerler... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1-2 km de hangi aracı kullanırsanız kullanın benzinlide 14-15, dizel 10-11 tüketim elde edersiniz o şartlarda. Videolarımı izleyen varsa bilecektir. Brüksel'in bol ışıklı ve yokuşlu yerinde 4 km kullandım, ilk 2 km 22 lt gösteriyordu araç, 4 km sonunda 18 e düşmüştü. Beterin beteri de var yani. Daha bu yazın sıcağındaki değerler.

90-100 e sabrederseniz araç kesinlikle az yakıyor, 5.8 5.9 lt leri görürsünüz. Brüksel-Düsseldorf arasında 3 defa bu değeri yakaladım.

Üst Alt