Mazda 3 BL (2009-13) Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu modelin yakıt tüketim değerlerini bu konu altında paylaşabiliriz.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
2011 AT; benzin tüketim değerleri şehiriçi 10,5 lt/100 km. şehirdışı 7 lt/100 km.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şehir içi, şehir dışı hemen hemen yarı yarıya. Klima full açık, bazen tek bazen 4-5 kişi, anlayacağınız tamamen karma bir oluşumda 45 lt ile 810 km yol yaptım. (5,56 lt / 100 km)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şehir içi, şehir dışı hemen hemen yarı yarıya. Klima full açık, bazen tek bazen 4-5 kişi, anlayacağınız tamamen karma bir oluşumda 45 lt ile 810 km yol yaptım. (5,56 lt / 100 km)

Bence güzel değelerler... Allah kaza bela vermesin...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
son iletimden bu yana yakıt tüketim değerlerinde kayda değer bir artış oldu. Şöyle ki şehir içi kullanımda 100 km´de 13 litre civarında yakıt tüketimi oldu. Klimayı açınca daha da artıyor. Bana biraz fazla gibi geldi sizce normal mi.

aytacesen

Katılımcı
son iletimden bu yana yakıt tüketim değerlerinde kayda değer bir artış oldu. Şöyle ki şehir içi kullanımda 100 km´de 13 litre civarında yakıt tüketimi oldu. Klimayı açınca daha da artıyor. Bana biraz fazla gibi geldi sizce normal mi.
İlk değerlerinle kıyaslayacak olursak artış bariz oranda var.Her ne kadar kullanıma göre değişse de sonuçta ilk değerler de sana ait.Benim şehirçi ortalamam 8.4 ki arabayı agresif kullanırım.Hadi senin ki de olsun 10 lt. 13lt fazla geldi bana...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Havalar soğuyor artık 1 litre artar yakıt sarfiyatı alıcınızın ayarları ile oynamayınız :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O bir puanı hep klima ile gördüğüm için değişen bir şey yok benim için :)

slash

Katılımcı
At sedan
Şehir içi kullanım : 8.2 lt / km ( klima çoğunlukla açık )
Şehirler arası 6.5 lt' ye düşer diye tahmin ediyorum.

Bazen çok yaktığını düşünsem de çevremde öyle araçlar var ki 1.6 benzinli manuel focus bile 9-10 lt lerde geziyor. Veya bu motorda otomatik vites dizeller 7-8 lt yakanları var. O yüzden hiç şikayet etmeyin iyidir iyi:) Hayırlı bayramlar bu arada .

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
At sedan

Bazen çok yaktığını düşünsem de çevremde öyle araçlar var ki 1.6 benzinli manuel focus bile 9-10 lt lerde geziyor. Veya bu motorda otomatik vites dizeller 7-8 lt yakanları var. O yüzden hiç şikayet etmeyin iyidir iyi:) Hayırlı bayramlar bu arada .

Helal olsun valla bu değerleri yakalayabiliyorsanız.
Benim şehiriçi tüketim şu anda 12.2 litre. Ne agresif ne de yumuşak kullanım. Standart kullanımla hem de.

slash

Katılımcı
Evet yakın değerlerim bu şekilde eksiği var fazlası yok :) Ben her zaman mazdanın yakıt tüketiminden memnun kalmışımdır . Sakin bi kullanımla aracıda cebimi de üzmüyorum.

dr_mucar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
herkese selamlar, mazda 3 hb 2011 impressive at aracım.
tabiki aracımı çok seviyorum.
içi boş, o donanıma para bu donanıma para isteyen markaları sevimiyorum
ancak aracım şehir içi ki çoğu sadece hastane ev arası geçerli, ortalama 12.5 yakıyor, bu ne kadar normal fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim
yazın şehirler arası yolda 7.4 yakmıştı.

dr_mucar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
At sedan

nasıl bu değerleri yakaladınız ya gerçekten süpermiş benim de 2011 hb at impressive şehir içi 12.5 gibi şehirler arası 7.0-7.5 arası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bende bu işi anlayamadım, şehir içi 12-13 litreden aşağı yakmıyor, şehirler arası da 8,5 litreden aşağı görmedim...

slash

Katılımcı
Ben sürüş esnasında anlık tüketimden takip ediyorum baktım düz yolda artıyor gazdan ayağımı çekiyorum. Hatta bazen araçtaki yolcular isyan ediyor yavaş gitmemden:D Onun dışında servis bakımlarını düzenli yaptırırım, soğuk ve kısa mesafelerde ihtiyaç olmadığından kullanmıyorum . Valla bu şekilde ben yol bilgisayarının yalancısıyım :))

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
Şu anda şehir içi 12,4 lt. Birkaç ay önce havalar soğumadan 10 lt idi. Artık kesinlikle eminim hava soğuyunca bu araba en az yüzde 20 fazla yakıyor. Bu arada şehirler arası rekorum 5,0 lt.

aegean76

Sessiz
aracım manuel..

Şehir içi 8.1
şehir dışı 6.9

kış lastikleri ile değerler biraz arttı..
aracımda K&N kutu içi filtre var..

Üst Alt