Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

İmmortal

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Güz Kahverengi - Hb
Arkadaşlar merhabalar, arkadaşlar bu Mazda 3 2010-2013 arasındaki kronik hata olan bilgi ekranı ile göğüs arasındaki boşluğu serviste gideren arkadaşlar bize plaka ve şase numaralarını iletebilirmisiniz. Ben servis ile görüştüm buna benzer örnekler olmuşsa yardımcı olabileceklerini söylediler. Yardımınıza ihtiyacım var çok sevdiğim arabama binemez oldum, bu sorunu serviste gideren arkadaşlar iletişime geçerse çok mutlu olacam telim 05379524354

rtmeng

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
evet arkadaşlar serviste yaptıran arkadaşlar hangi servis ve nekadara yaptırdıklarını yazabılırlermi bide memnunlarmı yenı konsoldan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Görüntü; sosyal medya çöplüğünden alınmıştır, konsol açılması olanların bu duruma düşmemeleri adına son derece dikkatli ve temkinli olmalarını tavsiye ediyorum... :(

45754

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Görüntü; sosyal medya çöplüğünden alınmıştır, konsol açılması olanların bu duruma düşmemeleri adına son derece dikkatli ve temkinli olmalarını tavsiye ediyorum... :(

Ekli dosyayı görüntüle 45754

Bilgi ekranını göğüsle birbirine yapıştırarak arayı kapatmaya çalışmış... Ama taşmış...

Ben de uygulama yaptım, şükür hala sorun yok ama bu ibret için duvara asılmalı.

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mükemmel bir çözüm değil ama alternatif olsun diye paylaşıyorum.. Yapıştırma işlemleri işe yaramadı. Açıklık da led şerit vb. araçların kapatamayacağı hale gelince; normalde araç dışında cam çevresinde kullanılan nikelaj şeridi o bölgede kullandım, uçlarını uygun şekilde keserek. Tip olarak bu model uygun gibi geldi bana. 1 metre yetiyor. 7,5 TL idi fiyatı. Yüksekliği 2 cm. Amerika'yı yeniden keşfetmedim, çok uzatmıyım lafı :)

46749

46750

46751

46752

Son düzenleme:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Mükemmel bir çözüm değil ama alternatif olsun diye paylaşıyorum.. Yapıştırma işlemleri işe yaramadı. Açıklık da led şerit vb. araçların kapatamayacağı hale gelince; normalde araç dışında cam çevresinde kullanılan nikelaj şeridi o bölgede kullandım, uçlarını uygun şekilde keserek. Tip olarak bu model uygun gibi geldi bana. 1 metre yetiyor. 7,5 TL idi fiyatı. Amerika'yı yeniden keşfetmedim, çok uzatmıyım lafı :)

Ekli dosyayı görüntüle 46749

Ekli dosyayı görüntüle 46750

Ekli dosyayı görüntüle 46751

Ekli dosyayı görüntüle 46752
Bence hoş olmuş daha fazla açılmazsa bu haliyle gayet yeterli . Elinize sağlık...

Dursun

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Arkadaşlar benim ararcimdada var bu kronik bir sorunmuş bunu bazı servisler değiştiriyormuş konsülü ben Ankaradayım servisle konuştum değiştiremeyiz dediler bence bu konuyu mazda türkiye ye iletmek lazım .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar benim ararcimdada var bu kronik bir sorunmuş bunu bazı servisler değiştiriyormuş konsülü ben Ankaradayım servisle konuştum değiştiremeyiz dediler bence bu konuyu mazda türkiye ye iletmek lazım .
Kişisel olarak iletebilirsiniz, konunun tamamını okuduysanız eğer, sorunun safahatı hakkında kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz... :(

kuaför

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Normalde bunu açıkça söylerdim ama yetkili kişi “her aracı farklı ele alıyoruz. İndirim yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa ne kadar yapılacağı konusunda elimizdeki verileri değerlendiriyoruz. O yüzden lütfen paylaşmayın” diye rica etti.

Yani kısacası araba ne kadar yetkili servise gelmişse o kadar indirim yapıyorlar.

Servis önemli değil. Fotoğraflar kusurlar incelendikten sonra İndirime merkez karar veriyor. Herhangi yetkili servise gidebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

selam arkadaşlar.
gögüs erimesi nedeniyle ,değişim yaptıran arkadaşlar varmı?sonuç ve memnuniyet belirtirlerse sevinirim.
bendede aynı sorun başladı değişim yapılacak ama kararsızım.değişimden sonra ses veya görüntü memnuniyetsizliği oldumu? teşekkürler

aykut ankara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Metalik Füme - Sedan
Arkadaşlar bu konu fazlasıyla can sıktı artık. Bu problemi yaşayan o kadar çok kişiyizki. Lütfen bir araya gelip **** ihbar hatlarını çağıralım. Sorunu çözülmüş ya da çözülmemiş herkes lütfen araç plakası, telefon, ad ve soyad bilgilerini aapak@tigem.gov.tr adresine yazsın. Kronik arızalarını bizim paramızla tamir etmeye kalkıyor koca Mazda Firması. Yabancı ülkelerde ücretsiz değiştiriyorlar.

Bu olay çok fazla abartılıyor sanki. Ben o kısma özellikle bakmadıktan sonra dikkatimi çekmiyor hiç :)
Öyle bir açılıyorki o küçücük açıklık zamanla.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yabancı ülkelerde ücretsiz değiştiriyorlar.
yabancı ülkelerde, Mazda sahipleri, her daim servise gidiyor, ülkemizde de, servisten başka yere gitmemiş olunsa ücretsiz değişim yapılırdı diye tahmin ediyorum...

Sorun, can sıkıcı, çözüm daha da can sıkıcı ama bu konudaki yol haritası da belli...

Allah kolaylıklar versin.

aykut ankara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Metalik Füme - Sedan
Arabam servis dışına hiç çıkmadı. Full servis bakımlı.

Birlik olamadık ki, çoğu yapıştırıp arabayı sattı, başka ülke olsa hakkını yasal yollarla bile aramıştı, ne yazık ki burada herkes başının çaresine bakıyor.

Dün Herter de göğüs açılma problemi için kayıt artırmaya gittim. Servis danışmanı yüzde 40 gibi bir maliyete katlanmam gerekebilecegini söyledi. Ben de kendisine normalde hiç para ödemeden değişmesi gerektiğini düşündüğümü gelen cevaba göre dava acacagimi bunun için de önce müracaat etmem gerektiğini söyledim. Danışman kendisinin de M3 sahibi olduğunu ondaki araçta olmadığını, kullanıcı hatası olabileceğini söyledi. Bu kadar kişi konsolun o bölümüne ne yapmış olabilir diyince cevap vermedi. Baştan itibaren olan durumu kabullenmeyen bir tavırları var. Kendisine yapış yapış olan ve parlayan konsollar da olduğunu söyleyince bunun da kullanıcı hatası olabileceğini söyledi. Gelen cevabı yazılı olarak istediğimi bununla dava acacagimi söylediğimde ise yazılı evrak vermeyiz şeklinde cevap aldım. Sorun değil sizi de dava ederim dedim. İşin özü şu 2012 model 2013 aralık trafik çıkışlı 6 yıllık aracta böyle bir soruna sahip çıkmayı bırakın , sizin hakkınızı savunmak bir yana hakınızdan eden bir anlayış var.
Aracım 57.000 km de ve 22 binden beri bende. Aracımı elimden geldiğince titiz kullanırım. Mazda 3 motor şanzıman yol tutuş ve bir çok özelliğiyle çok üstün evet ama eriyen açılan ön konsol, konusu açıldı mı bilmiyorum ama çabuk rengi dökülen direksiyon derisi ve kromaji atan direksiyon logosu vb. yonleriyle zayıf. Servise 57 binde beyazlamaya başlayan deri direksiyonu da gösterdim, bu da kullanıcı hatası dediler:) daha önce 0 km alıp 100000 km kullandığım 2011 focusu sattigimda direksiyon derisi ilk günkü gibiyken çok dikkat etmeme rağmen beğenerek kullandığım M3 de aracı bilmesem km düşürülmüş gibi duruyor:)
Herterden gelecek cevaba göre hareket edeceğim, paylaşmak istedim
Dava açalım, hepimiz imzalayalım

Arabam servis dışına hiç çıkmadı. Full servis bakımlı.

Birlik olamadık ki, çoğu yapıştırıp arabayı sattı, başka ülke olsa hakkını yasal yollarla bile aramıştı, ne yazık ki burada herkes başının çaresine bakıyor.

Dava açalım, hepimiz imzalayalım

Adamlar servis bülteni oluşturmuş bu konuda. Bu arıza kronik, topluca dava açalım. Millet kendi yapıştırmaya çalışıyor, ayıptır, günahtır.

Mazda aracında göğüs problemi yaşamış herkese soruyorum. Dava açalım diyenle kimler? Hep birlikte açalım şu davayı, ayıplı mal bu.

Son düzenleme:

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Bu sorundan muzdarip biri olarak önce açilmanin hangi tırnağın yerinden çıkması sonucu olduğunu farketmem ile denememe başladım, bilgi ekranını biraz kendime doğru çekip bilgi ekranına bağlı tırnak ve konsola bağlı yuvaya hızlı yapistiriciyi dikkatlice sürüp sonra konsola bastırarak tırnağı yuvasına oturttum. 2 saat oldu ve yapıştırıcı tam olarak kurudu , şu aşamada herhangi bir sorun yok. İlerleyen dönemde nasıl olur buradan sizler ile paylaşırım. Yapıştırıcı etrafa değmeden yapmaya özen gösterdim.

54191

Moderatörün son düzenlenenleri:

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Konsol yukarı kalkmak için direndiginden ekran ön camda kasma yaptı:) deneyeceklerin bilgisine

54193

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Konsol yukarı kalkmak için direndiginden ekran ön camda kasma yaptı:) deneyeceklerin bilgisine

Sorunu kaynağında çözmek yerine sonuç kısmına çözüm bulmaya çalıştığınız için ekranın pleksi camını kırıp çatlatma ile sonuçlanabilir durum. Oradaki tırnağın görevi oranın kabarmasını önlemek değil. Ekranın tutunması için destek tırnağı. Tekrar kabaracağı zaman şanslıysanız yapıştırıcı yerinden kurtulup ekranı serbest bırakır ve tekrar açılır. Yapıştırıcının iyi tutunup parçayı bırakmaması şanssızlığınız olur. Ekran camını kırıp son noktaya kadar esnedikten sonra yerinden kurtulabilir.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Sorunu kaynağında çözmek yerine sonuç kısmına çözüm bulmaya çalıştığınız için ekranın pleksi camını kırıp çatlatma ile sonuçlanabilir durum. Oradaki tırnağın görevi oranın kabarmasını önlemek değil. Ekranın tutunması için destek tırnağı. Tekrar kabaracağı zaman şanslıysanız yapıştırıcı yerinden kurtulup ekranı serbest bırakır ve tekrar açılır. Yapıştırıcının iyi tutunup parçayı bırakmaması şanssızlığınız olur. Ekran camını kırıp son noktaya kadar esnedikten sonra yerinden kurtulabilir.
Sorunu kaynağından çözmek için degisimden başka seçenek yok diye düşünüyorum:)

Üst Alt