Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Lastik değişim zamanım gelmek üzere.kafamda deli sorular.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
michelin kullanıyordum değiştireyim istiyorum.sessiz ve yakıt için yardımcı olsun,ee bi de ömrü uzun olsun :D lokantada sipariş veriyormuşum gibi oldu :D :D

Michelin'i değiştirme isteme sebebin lastiğin ömrü bittiği için mi yoksa beğenmediğin için mi?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Nokian line seçeneklerim arasındaydı.Sadece yakıt verimliliği açısından biraz kararsız bırakmıştı beni.

Hocam Michelin Energy Saver kullanırım iki aracımda. Kışlık olarak da Petlas kullandım, aradaki yakıt tüketimi farkı 1 lt olmuştur haliyle normal. Fakat yakıt verimi çok iyi olan lastiklerin ıslak yol duruş performansı çok kötü oluyor. Michelin gibi Nokian da öneriliyor sessizliğiyle ve yumuşaklığıyla.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Tamamen fiyat odaklı cevap verebilirim buna Murat :) Fiyatına göre Kumho tercih edebilirsin, o fiyatta en iyi tercih olur sanırsam, ama daha fazla da verebilirim dersen direk Nokian ı al derim, daha yumuşak olduğu için daha konforlu olacaktır. Kasislerden geçerken beşik gibi ohh mis :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam Michelin Energy Saver kullanırım iki aracımda. Kışlık olarak da Petlas kullandım, aradaki yakıt tüketimi farkı 1 lt olmuştur haliyle normal. Fakat yakıt verimi çok iyi olan lastiklerin ıslak yol duruş performansı çok kötü oluyor. Michelin gibi Nokian da öneriliyor sessizliğiyle ve yumuşaklığıyla.
Özellikle kışlık lastikte üstüne yoktur Nokian'ın, yazlık lastik konusunda da Michelin gibi yumuşak hamurlu ve kaliteli olduğu için param olduğu takdirde Nokian dan vazgeçmem ben. Nokian Mazda gibi Türkiye de kıymeti bilinmeyenlerdendir.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yakıt verimliliğini hissedebilecek kadar profesyonel kullanım yapmıyoruz ki Niyazi, bence farketmezsin bile.
1 litre küçümsenecek bir rakam değil.Son zamanlarda ekonomik kullanmaya oldukça dikkat ediyorum.tüp yok malum elden geldiğince dikkat ediyorum :D nokian ilk tercihim olacak muhtemelen.michelinden memnunum fakat farklı lastiklerde denemek istiyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
1 litre küçümsenecek bir rakam değil.Son zamanlarda ekonomik kullanmaya oldukça dikkat ediyorum.tüp yok malum elden geldiğince dikkat ediyorum :D nokian ilk tercihim olacak muhtemelen.michelinden memnunum fakat farklı lastiklerde denemek istiyorum.
Bence pişman olmazsın, 1 litre farketmez ki mümkün değil

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Dikkat ederseniz 1 litre fark yazlık ile kışlık lastikler arasında olduğu yazılmış...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yazlık lastiklerin çoğu zaten aşağı yukarı C yakıt verimliliği etiketine sahiptir. A-B-C vs bunların arasındaki farkları belirlemek zordur.
Tabiki yakıt verimliliği A olan bir lastiği almakta fayda var, tabi ıslak zemin fren performansı da A ya da B etiketine sahipse.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Özellikle kışlık lastikte üstüne yoktur Nokian'ın, yazlık lastik konusunda da Michelin gibi yumuşak hamurlu ve kaliteli olduğu için param olduğu takdirde Nokian dan vazgeçmem ben. Nokian Mazda gibi Türkiye de kıymeti bilinmeyenlerdendir.
Bende michelin energy saver kullandım hep şuana kadar sessiz ve yumuşak bi lastik 3 sene sonra aşınmalar oldu sadece oda normal.
Nokian daha sessizse onu deneyim hocam hangi modeliı tavsiye edersiniz.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arkadaslar aracimin lastikleri goodyear efficientgrip performance mayis 2015 yilinin . Genel olarak memnumun lastik sesi yoltutus olarak. Ama ozelikle yokuslarda lambalarda kalkis yapinca arac yol tutmuyor patinaj yapip kafa yılan gibi saga sola oynuyor. Dun bimden ciktim rampada durdum sagima soluma baktim yol bostu kalkis yaptim arac gene sardi ve kafa sola atti az kalsin kaldirima cikiyordu hatta araci kaldiramadim 3 kez denedim ama kafasi sag sol yapiyor pati yapiyor aracin kafasi yarim metre sola atiyor kaldiramadim makineyi dsc yandi surekli, rampa asagi saldim araci gaz kesmeden direk yola atladim. Lastik mi yenilemem gerekiyor sizce sevgili saygi deger dostlarim baş tacı abilerim

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaslar aracimin lastikleri goodyear efficientgrip performance mayis 2015 yilinin . Genel olarak memnumun lastik sesi yoltutus olarak. Ama ozelikle yokuslarda lambalarda kalkis yapinca arac yol tutmuyor patinaj yapip kafa yılan gibi saga sola oynuyor. Dun bimden ciktim rampada durdum sagima soluma baktim yol bostu kalkis yaptim arac gene sardi ve kafa sola atti az kalsin kaldirima cikiyordu hatta araci kaldiramadim 3 kez denedim ama kafasi sag sol yapiyor pati yapiyor aracin kafasi yarim metre sola atiyor kaldiramadim makineyi dsc yandi surekli, rampa asagi saldim araci gaz kesmeden direk yola atladim. Lastik mi yenilemem gerekiyor sizce sevgili saygi deger dostlarim baş tacı abilerim
Dsc de nasıl pati yapıyor alamadım?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Dsc de nasıl pati yapıyor alamadım?
Dsc yazmıyor araba resmı yanıp yanıp sönuyor tcs galıba, yarın önlerı arkaya arkaları önlere takıcam en mantılısı bence. Yalnıs olmus kardo tcs ımıs kıtaba baktım

Üst Alt