Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

touch the sky

Katılımcı
aşırı pahalı değil
misal 323 için güncel orjinal parça fiyatları paylaşayım
yağ filtresi 48
hava filtresi 79
polen filtresi 188
yakıt filtresi 280

touch the sky

Katılımcı
orjinal kullanmak istiyorsak
stok yapmanın zamanı çoktan geldi,alıp kenara koymak lazım 3 er 4 er adet
aklımdayken yazayım motor takım conta orjinal 2 bin TL

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba,
Aracımın yağ değişimi geldi. bugün servisten fiyat aldım; yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişimi için %20 indirimli 550 TL fiyat verdi Mazda Haldız.
Kendim yapma niyetim vardı artık kesin kendim yapacağım. Hepsiburadadan motul 5-30w yağ aldım 4 litre 145 TL. sanayiden de filtre aldım hava filtresi filtron marka, yağ filtresi asaş.(filtreci de çalışan abi köyden tanıdık çıktı sorun olmaz dedi) iki filtre 50 TL. Hava filtresini takmayı düşünüyorum ama yağ filtresi konusunda kararsızım tam bu noktada sizlere sormak istedim yağ filtresini ne yapmalıyım? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alta yakın noktadan tornavidayı sapla ve çevir , ama aldıgın filtre yan sanayi oldugu için elle sıkma konusunda öneride bulunamam zımpara yada aparat kullanman daha iyi olur , orjinal olsa idi elle sık bırak derdim.

Not filtreyi takmandan önce parmagın ile contasını yağla.

Emir

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Herkese iyi günler
Bir kaç tavsiyeye ihtiyacim var bakım isleriyle ilgili.
İlk olarak, iyi bildigim bir mazda servisi yok bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.
İkinci olarak, arabayi 140binde aldim.ve oncesindeki servis kayitlarini bilmiyorum ve simdi 150 bin olmak uzere arac. Hava ve polen filtresi haric 150bin bakiminda neleri değiştirmem gerektigini bilmiyorum,bu konuda da onerilerinizi bekliyorum.

Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim , hayirli gunler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herkese iyi günler
Bir kaç tavsiyeye ihtiyacim var bakım isleriyle ilgili.
İlk olarak, iyi bildigim bir mazda servisi yok bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.
İkinci olarak, arabayi 140binde aldim.ve oncesindeki servis kayitlarini bilmiyorum ve simdi 150 bin olmak uzere arac. Hava ve polen filtresi haric 150bin bakiminda neleri değiştirmem gerektigini bilmiyorum,bu konuda da onerilerinizi bekliyorum.

Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim , hayirli gunler
Özel servis olarak Rem Oto, yetkili servis olarak ta Herter size yardımcı olur. Öncelikle düşük maliyetten yola çıkarsak, bir şikayetiniz yoksa rutin bakım (motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi) yaptırın. Bakım yapılırken balata ve diskin durumuna da bakılır. Sonrasında eski sahibinin neler yaptığını öğrenmeye çalışın, ona göre önem sırasına göre yol çizilir, sıvılar değişir vs.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Emir

Aracın geçmişi belirsiz ise; yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, bujiler, direksiyon ve fren hidroliği, soğutma suyu vs. hepsini değiştirmeni tavsiye ederim. Duruma göre balata kontrolü de yapılabilir.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
"Filtron" hava ve yağ filtresi markası nasıldır kullanan var mı acaba ? Bosch mu filtron mu desem ? :)

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Araca özel olarak bir şey diyemem. İki marka da iyidir.
Filtron Mann+Hummel grubunun bir markasıdır.

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba. Bk bakım seti için şöyle bir fiyat var

Filtron marka kullanım için iyi midir tavsiye eder misiniz?

disstortion55

Sessiz
Arkadaşlar merhaba , yeni araç aldım 3 ay önce ve 90000 bakımı geldi , araç servis bakımlıydı ancak Samsun'da yetkili servis olmadığı için özelde yaptırmayı düşünüyorum. Orijinal filtreler için fiyat aldım aşağıdaki şekilde:
Yağ filtresi 60 tl
Hava filtresi 70 tl
Tapa pul 30 tl
5lt orjinal dpfli yağ 200 tl
Polenorjinal 210 tl
Filtron marka 60 tl
Sorum şu , polen filtresi orijinal olmasa çok fark eder mi ve 4 lt yağ yeterli değil mi? Fiyatlar nasıl?
Yağ olarak motul 5w30 x clean fe düşünüyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Orijinal hava ve yağ filtresi fiyatlarında emin miyiz, yağ o kadar arttı mı, hava o kadar düştü mü?

4 litre yeterli, 5 litrelik ambalaj alırsan artan 1 litreyi biriktir.

Üst Alt