Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Mazda evo’da yapılan 100000 km bakımı
motor yağı (mobil1 5w30)274 tl
Yağ filtresi 40 tl
Hava filtresi 109 tl
Polen filtresi 200 tl
Buji 80 tl
Motor takozu( rubber no.3 eng mtg) 1.147 tl
Şanzıman yağı (dexelia atf mv) 350
Şanzıman süzgeci 190 tl
Hayırlı olsun güle güle kullanın

touch the sky

Katılımcı
kapı fitilleri takoz kulakçık fiyatları çok pahalı
insanın değiştiresi geliyor ama fiyatları görünce acabalar alıyor yerini,belli bir fiyatta ki araçlar için (20 30 40 bandındaki araçlar)

sefa80

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
arkadaşlar iyi günler 60000 bakımı için gittiğim herterde arabamın periyodik bakımı yapıldı,ilaveten antifiriz değişmesi gerektiği söylendi,ve bununla beraber ödediğim miktar beklentilerimin üzerinde oldu(,aracı 50000 km de aldım ve ilk defa servise getirdim benden önceki sahibi düzenli götürüyormuş) bu antifirizi değişikliği normalmidir onu merak ettim,diğer ödediğim miktarlar normal forumdan takip ettiğim kadarıyla.

42117

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayırlı olsun bakımın, filtrelerin fiyatı epey yükselmiş, özellikle de polen. İşçilik saat üzerinden alınıyor diye biliyorum. 1 birim yazılmış olduğuna göre eskiye oranla iki katına çıkmış fiyat diyebilirim. Şuan yetkili servis fiyatları bu şekildedir demek, güle güle kullanın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar iyi günler 60000 bakımı için gittiğim herterde arabamın periyodik bakımı yapıldı,ilaveten antifiriz değişmesi gerektiği söylendi,ve bununla beraber ödediğim miktar beklentilerimin üzerinde oldu(,aracı 50000 km de aldım ve ilk defa servise getirdim benden önceki sahibi düzenli götürüyormuş) bu antifirizi değişikliği normalmidir onu merak ettim,diğer ödediğim miktarlar normal forumdan takip ettiğim kadarıyla.Ekli dosyayı görüntüle 42115
Servis fiyatları olarak normal fiyatlar bunlar... Yüksek olarak değerlendirilecek tek kalem var polen filtresi ve işçiliği, diğer kalemler bilindik servis fiyatları ve enflasyon ile mücadele eden canım ülkemin durumu...

İçime sinmedi diyorsan, özel servis alternatifi ve yan sanayi malzeme seçeneği mevcut. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun.

Somon

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-HB
Ben de evo da yakın zamanda yaptırdım. Fiyatları hemen yukarda yazılı. Polen filtresi göze batıyor. Sonraki bakımda polen filtresini dışarda değiştirmeyi düşünüyorum. Ama yan sanayi olup kaliteli ve mazdaya uygun hangisi olur bilmiyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben de evo da yakın zamanda yaptırdım. Fiyatları hemen yukarda yazılı. Polen filtresi göze batıyor. Sonraki bakımda polen filtresini dışarda değiştirmeyi düşünüyorum. Ama yan sanayi olup kaliteli ve mazdaya uygun hangisi olur bilmiyorum.
Her 10 bin bakımında polen değişimi şart değil.

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar Değerli Arkadaşlar.

Aracımın periyodik 10.000 km bakımı için yağ ve filtrelerini nereden temin etsem acaba. öneriniz varmıdır.

aracım 162.000 km bakımına girecek (LPG Var).

25 şubat tarihinde ayrıca tuv muayenesi doluyor. ön spotlarım yanmıyor,bir elektrikci baktı ama çözemedi. ön tamponun sökülmesine gerek olmadan çözebilirmiyiz acaba. ürünleri alıp Adem ustaya gitmeyi düşünüyorum.

değerli dostlarım ilaveten aracımda 2 numara cam filmi var. oldukca koyu tonda. muayeneden geçermi acaba. 2018 6. ay sonrası sıkıntı yok deniyor ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

değerli arkadaşlar yağ markası olarak motul kullanan varmıdır ?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar Değerli Arkadaşlar.

Aracımın periyodik 10.000 km bakımı için yağ ve filtrelerini nereden temin etsem acaba. öneriniz varmıdır.

aracım 162.000 km bakımına girecek (LPG Var).

25 şubat tarihinde ayrıca tuv muayenesi doluyor. ön spotlarım yanmıyor,bir elektrikci baktı ama çözemedi. ön tamponun sökülmesine gerek olmadan çözebilirmiyiz acaba. ürünleri alıp Adem ustaya gitmeyi düşünüyorum.

değerli dostlarım ilaveten aracımda 2 numara cam filmi var. oldukca koyu tonda. muayeneden geçermi acaba. 2018 6. ay sonrası sıkıntı yok deniyor ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

değerli arkadaşlar yağ markası olarak motul kullanan varmıdır ?
Motul yağ orta üst segment yağ bana göre, hele ki orijinal dolum olarak geliyorsa daha da makbuldür. Ben aynı segmentte hatta bana göre daha kaliteli ve güvenilir olan Liqui Molly yağ tercih ettim, onunla devam etmeyi düşünüyorum, tercih senin.

Bakımı, Adem Ustam da yaptıracaksan çoğu şeyi dert etme derim. Guzuyu Ustamın kollarına teslim et, keyfine bak bence.

Orijinal filtreyi ancak servisten temin edebilirsin, geri kalanı için seçenek çok piyasada. Cam filmleri "şimdilik" sorun olmuyor, benim camlarda da koyu renk film vardı ve hafif kusur ile geçtim.

Orijinal yağ ve filtreler için @Murat Yılmaz ile görüşebilirsin, yardımcı olacaktır.

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@Domestos Değerli Dostum yorumların için çok teşekkürler. @kadir kardeşimden orjinal ürünler için fiyat aldım,orjinal olması sebebiyle tabiki fiyatlar biraz yüksek. hava filtresi ve yağ filtresi içinde aşağıdaki ürünü düşünüyorum.

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tekrar Merhabalar,

satın almış olduğum ürünlerin bilgisi aşağıdaki gibidir.

bujide fabrika verisi 5 iken lpg uyumlu olarak 6 olanı tercih ettim.

filtrelerde murat bey kardeşimin önerisi sebebi ile mann marka tercih ettim.

motor yağında uzun süredir motul kullanıyorum. özel indirim çeki ile 125 TL ye geldi.

linkleri paylaşıyorum,belki ihtiyacı olan olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tekrar Merhabalar,

motor yağında uzun süredir motul kullanıyorum. özel indirim çeki ile 125 TL ye geldi.

Gayet güzel tercihler ve güzel fiyatlar, şimdiden hayırlı olsun guzuya... :)

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Gayet güzel tercihler ve güzel fiyatlar, şimdiden hayırlı olsun guzuya... :)

Çok Teşekkürler Hocam. bu periyodik bakım içindi,genel bir kontrol yaptıracağım detaylıca. araba 162.000 km de ağır bakım ihtiyaçları olabilir. o kısmıda ayrıca sonuçlandıracağım inşallah :) Tekrar çok teşekkürler.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Tekrar Merhabalar,

Yag filtresinde Hyundai yazmış açıklamaya ama bizim araçlarla da uyumlu mu acaba ? Birde takdirdiniz mi nasıl memnun musunuz?

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Merhaba,
Aracımın yağ değişimi geldi. bugün servisten fiyat aldım; yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişimi için %20 indirimli 550 TL fiyat verdi Mazda Haldız.
Kendim yapma niyetim vardı artık kesin kendim yapacağım. Hepsiburadadan motul 5-30w yağ aldım 4 litre 145 TL. sanayiden de filtre aldım hava filtresi filtron marka, yağ filtresi asaş.(filtreci de çalışan abi köyden tanıdık çıktı sorun olmaz dedi) iki filtre 50 TL. Hava filtresini takmayı düşünüyorum ama yağ filtresi konusunda kararsızım tam bu noktada sizlere sormak istedim yağ filtresini ne yapmalıyım? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yağ filtresi için ek aparat gerekli. Aparat dediğim anahtarı farklı onu. Bu arada mazda servislerine pahalı diyenin gözü çıksın. Bugün ford kurye için 30.000 bakımı için fiyat aldım. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi en ucuz fiyat aldığım yer 1100 TL

Üst Alt