Mazda 3 BL (2009-13) Araç İçi Kayıt Cihazı Hakkında

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Selamlar araç kamerası kullanmayı düşünüyorum. Dikiz aynasının altına koyacağım fakat araç içinde çakmaktan oraya kablo gitsin istemiyorum. Dikiz aynasından yada o civarda lambalardan çakmak elektriği alabilir miyiz?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İç aydınlatmadan alabilirsin elektriği, kafanda oluşturduğun model var mı peki

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben aynanın arkasına kendi görüş hizamdan göremeyeceğim şekilde cama sabitledim. Kabloyu hemen yukarı tavan triminin içine sokuşturdum ve soldaki a sütun trimini çıkartarak kabloyu buraya getirdim. a sütununun göğüsle birleştiği noktada ise kapı fitilini çıkardım. kapı fitili ile göğüs trimi arasında boşluk bulunmakta, buradan içeriye sokuşturdum. Sonradan sol ayak dayama hizasındaki trimi çıkartıp gelen kabloyu direksiyon altındaki panel triminin içine bez bant ile sabitleyerek orta konsol ile direksiyon alt panelinin kesiştiği noktaya getirdim. Bez bant ile sabitlemezseniz ya da bant ile sabitlemezseniz ses yapabilir. Sonrasında buradan orta konsola kabloyu alabilmek için de sağ ayak gaz pedalı hizasında orta konsolun uzantısındaki trimi söktüm ve kabloyu buradan soktum. Bu işlem için orta konsoldaki bardak tutacağı trimini ve vites topuzu trimini çıkarmanız gerek. Birazcık zorlayabiliyor bu kabloyu alma. Zorlanırsanız klavuz kablo ile çekebilirsiniz. Orta konsola aldıktan sonra kabloyu iş kolay. + - kablolarını, çakmaklığa gelen güç kablosunu sıyırarak ek yapabilirsiniz. Yine kabloları ses yapmaması için sabitlemek ve ek yapılan yerleri elektrik bandıyla yalıtmak önemli.

G1W-C kullanıyorum aracımda 7-8 ay oldu, bir sıkıntısını görmedim yaz ayında bile. Öyle memnunum ki, okuldaki sınavlarda gözetmen olduğumda da sınav kayıt amaçlı kullanıyorum. :D

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yurt dışından bir yakınımıza getirmiştim orta kalite bir ürün ama çok işlevsel. Gprs var yerini hızını harita üzerinden görebiliyorsun. İsmi yok ama resmini internetten buldum, çift kameralı

MTO-C143-02.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Selamlar araç kamerası kullanmayı düşünüyorum. Dikiz aynasının altına koyacağım fakat araç içinde çakmaktan oraya kablo gitsin istemiyorum. Dikiz aynasından yada o civarda lambalardan çakmak elektriği alabilir miyiz?

sorunun net cevabı burda :D
Clean Hardwire Dashcam Install in a 2010-2013 Mazda3

resimlerdeki adamın yaptıgı gibi klipsi kesme yenisi almak zorunda kalırsın.
(eğer kesersen(kesinlikle kesik bi şekilde araçı kullanma kaza anında airbağ açılırsa yaralanmana sebep olur) diyede kodu : D651-68-162A)

Bide resimde adamın sigorta kutusundan ek aldıgı aparatdan gören oldu mu hiç ?

Üst Alt