Mazda 3 BL (2009-13) Ampul Tipi Nedir ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba aracımın farlarını değiştirmek istiyorum uzun ve kısalari Xenon takmayı düşünüyorum far numaralarıni biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz
Mesajının taşındığı bu Konuyu başından itibaren okumanı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sen de okumuşssun baştan itibaren galiba eski mesajlarımı layklamışsın :D:D
Mesaj taşımada, konu birleştirmede ilk mesajdan itibaren okurum hep... Gereksiz mesaj, yanlış bilgi veya gelişme var mı kontrol eder, konuyu havalandırır, ışıkları kapatır çıkarım... :koptum:

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Makyajsız BL Kasa için;

Stoplar T20 W21/5W (7440) Kırmızı
Sinyal T20 W21W (7443) Amber
Geri vites T20 W21W (7443) Beyaz
Sis farı T20 W21W (7443) Kırmızı

Arka plaka aydınlatma T10
Bagaj ampulu T5 W5W
İç tavan aydınlatmaları 31mm Sofit
Uzunlar HB3/9005
Kısalar H11
Sisler HB4/9006
Merhabalar, akşamları yanan arka kırmızı lambadaki ampul patlamış,sag arka köşede camurluga yakin olan ampul patlamış,onun kodu adı nedir,internette nasil arayip nereden alabilirim acaba.
Biraz daha detaya inelim

15fbb52be5508bbe36b3530d09d75390.jpg
Merhabalar benim arabada ki akşamları yanan kırmızı lambanın içindeki ampul patlamış, farın camurluga yakın olan lambanın ampulü,sinyal degil,aksam yolculuğunda yaniyor bu ampul..o ampulu adı kodu nedir,nereden nasil temin edebilirim acaba

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
7443 nedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar, akşamları yanan arka kırmızı lambadaki ampul patlamış,sag arka köşede camurluga yakin olan ampul patlamış,onun kodu adı nedir,internette nasil arayip nereden alabilirim acaba.
Merhabalar benim arabada ki akşamları yanan kırmızı lambanın içindeki ampul patlamış, farın camurluga yakın olan lambanın ampulü,sinyal degil,aksam yolculuğunda yaniyor bu ampul..o ampulu adı kodu nedir,nereden nasil temin edebilirim acaba
Aynı ampul frene basinca yaniyor,ama aksam yolculuğunda yanmıyor ☹️

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
T5 oluyor bagajdaki.

Bagaj T5 ampul tipi

Önler 2 adet 31
Arka 1 adet 31
Bagaj t5
Plaka t10 (yanlara doğru ışık veren değildi direk karşıya verenden al)
Ön parklar t10

Ordaki ampul özel
Toshıba T10 1.7w

Torpido ışıgı parklarla beraber devamlı yandıgı için böyle bi ampul kullanılmış.

Kısacası farklı bi tip ampul kullanman ısının yükselip ordaki kapagı eritebilecegini düşünüyorum ve buna inandıgım için değiştirmedim.
Bagajdaki t5 hangi tip olmalı kadir bey, birde plaka ve ön parklardaki t10 kar hangi tip? Yazınca farklı farklı ledler çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Üst Alt