Mazda 3 BK (2003-09) Tekerlek Rulman değişimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakın zamanda edinmiş olduğum bilgiyi buradan paylaşmak istiyorum ki; Rulman değişimi yapacak olan üyelerimiz kolayca çözüme kavuşsun.

Ön tekerlekteki Rulmanların değişimini porya ile birlikte yapılması gerekiyor ki; DSC ışığı yanmasın.

Bu değişimi Alman malı OPTIMAL marka kit ile yaptığınızda daha sağlıklı olduğu bilgisi verilmekte...

Mazda Yedek Parça

Yukarıdaki site ile görüşüp ellerinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz, yardımcı olacaklardır.

Sağlıcakla kazasız günler.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İhtiyaç duyan kişiler için faydalı bir link. Emek için teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Daha önce ihtiyacı olan kişi; bu sorunu deneme yanılma yoluyla çözmüş olduğu için hem nakit hem de vakit israfı olmasın diye paylaştım.

Bu sorunu yaşayan bu yolla sorunu kısa yoldan çözecektir... ;)

Dinçer

Katılımcı
Porya işlemlerinde genellikle abs tcs yanıyor. İtina ile işlem yapılması gerekiyor. Bu arada poryadaki sensör arızalanırsa hiç çıkmacılardan 200 tl ye sensör getirmekle uğraşmayın. Doğrudan ebaydan alın. kargo dahil 50 doları bile bulmuyor. Artı sıfır ürün alıyorsunuz.

reallaz61

Sessiz
Merhabalar,

Ön takımdaki aşırı ses ve titreşim sıkıntıdan dolayı rot-balansçıya gittim. Sorun salıncak burçlarından olduğunu görünce, değiştirmeye karar verdik fakat bomba burda patladı. Bu arabada (en azından düzce'de) salıncak burçları ayrı satılmadığından nur topu gibi 2 yeni salıncak + işçilik + rot ayarı = 400TL. Ama sesssiz sedasız mis gibi bi ön takım :) Ama halen o burçların ayrı satılmaması (3 yere sordum aynı cevap) epey bi ilginç geldi.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet arkadaşlar okuyucunun dogru görev görmesi için parçanın kalitesi burda önemli sonra ugraş dur ki abs neden yanıyor paylaşım için tşk ...

Üst Alt