Mazda 3 BK (2003-09) Rölantide Titreme - Stop Etme - Subap Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
nedir bu sensör ne işe yarar ne kadardır?

hs4255

kedi
Araç Markası
2000 - 626 2.0 115 hp
Araç Renk ve Tip
gümüş gri
sağol abi baktım biraz önce çok can sıktı gerçekten...

Resul

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Merhaba arkadaşlar.aracimi ilk calistirdigim zaman titremeli çalışıyor isindigi zaman duruyor .4-5 dk suruyor.sebebi ne olabllir
46448

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar.aracimi ilk calistirdigim zaman titremeli çalışıyor isindigi zaman duruyor .4-5 dk suruyor.sebebi ne olabllir
Ekli dosyayı görüntüle 46448
Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var. Forumda arama yaparsan aracınla ilgili bir çok konu bulabilirsin.

Verdiğin kısıtlı bilgilere göre ilk akla gelen sübap erime sorunu var diyebilirim.

rmzn0509

Sessiz
İyi akşamlar. 2 gündür benim arabada da sarsıntılı çalışma gaz yememe gibi bir problem peydah oldu arıza ışığı yandı obd cihazı p0303 hatası verdi baktığımda ateşleme hatası olduğunu gördüm.dayımın aveoda da aynı kodu vermişti bujileri yeniledi geçmişti bende bu konuyu görünce malzemeciden ngk markalı aracıma uygun buji vermesini istedim oda verdi taktım biraz değişiklik olsa da hala sarsıntılı NGK BKR6E vermiş acaba uyumsuz mu ?(parça filosunda baktığımda uyumsuz diyor.sizin fikirlerinizi almak istiyorum) yoksa başka bir problem mi var sizce? arabadan çıkan eskiler bosch markaydı.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İyi akşamlar. 2 gündür benim arabada da sarsıntılı çalışma gaz yememe gibi bir problem peydah oldu arıza ışığı yandı obd cihazı p0303 hatası verdi baktığımda ateşleme hatası olduğunu gördüm.dayımın aveoda da aynı kodu vermişti bujileri yeniledi geçmişti bende bu konuyu görünce malzemeciden ngk markalı aracıma uygun buji vermesini istedim oda verdi taktım biraz değişiklik olsa da hala sarsıntılı NGK BKR6E vermiş acaba uyumsuz mu ?(parça filosunda baktığımda uyumsuz diyor.sizin fikirlerinizi almak istiyorum) yoksa başka bir problem mi var sizce? arabadan çıkan eskiler bosch markaydı.
Sonraki buji değişimi için bende bunu kullanmayı düşüyorum uyumsuz oldugunu sanmıyorum kesinde diyemiyorum henüz bende araştırıyorum.

Aracınız hakkında kısa bil bilgi verirseniz daha iyi tahmin yürütebiliriz.

O koda karşılık.

Buji hatası
Bobin hatası
Subap kaçırması
Lpg tesisatı sorunu

Benim karşılaştıklarım

Bobin , subap , lpg tesisatı , buji hiç karşılaşmadım mazdacılar genelde buji değişimini atlamazlar ondan sebep olsa gerek bujide sorun yaşayan görmedim.

Araçda lpg varmı ?
Kaç kmdir takılı ?
Daha önce subap değişimi yapıldı mı ?
Yakın zamanda motorla ilgili işlem yapıldı mı ?

rmzn0509

Sessiz
Sonraki buji değişimi için bende bunu kullanmayı düşüyorum uyumsuz oldugunu sanmıyorum kesinde diyemiyorum henüz bende araştırıyorum.

Aracınız hakkında kısa bil bilgi verirseniz daha iyi tahmin yürütebiliriz.

O koda karşılık.

Buji hatası
Bobin hatası
Subap kaçırması
Lpg tesisatı sorunu

Benim karşılaştıklarım

Bobin , subap , lpg tesisatı , buji hiç karşılaşmadım mazdacılar genelde buji değişimini atlamazlar ondan sebep olsa gerek bujide sorun yaşayan görmedim.

Araçda lpg varmı ?
Kaç kmdir takılı ?
Daha önce subap değişimi yapıldı mı ?
Yakın zamanda motorla ilgili işlem yapıldı mı ?
araç mazda 3 2006 sedan lpgli.
lpg tesisatından olduğunu sanmıyorum çünkü benzinde de lpgde de bu sarsıntılı çalışma ve gaz yememe sorunu var.
aracı 238000 aldım şuan 244000de. subapların 230000 de değiştiğini söyledi aldığım kişi hatta yapan tamirciyle de tanıştım görüştüm.hiç bi problem yoktu geçenlerde bi sarsıntı gaz yememe yaptı sonra geçti 2 gündür sürekli var.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
araç mazda 3 2006 sedan lpgli.
lpg tesisatından olduğunu sanmıyorum çünkü benzinde de lpgde de bu sarsıntılı çalışma ve gaz yememe sorunu var.
aracı 238000 aldım şuan 244000de. subapların 230000 de değiştiğini söyledi aldığım kişi hatta yapan tamirciyle de tanıştım görüştüm.hiç bi problem yoktu geçenlerde bi sarsıntı gaz yememe yaptı sonra geçti 2 gündür sürekli var.
Lpg tesisatı olabilir.
Tesisatda sorun sadece lpg olarak değil lpg ve benzin olarak kendini belli ediyor.
2 bobinin yerini değiştirip bi kontrol edin , yine aynısı olursa lpg tesisatını kontrol edin/ettirin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
2.ve 3 bobinin yerini değiştirin arıza kaydını silip deneyin sorun yoksa eğer , rampa bulup biraz yüksek devir çevirin.

ArızA ışığı yanacak mı bi kontrol edin.

Sonra tekrar yazın durumu şuanki em basit yöntem bu ;)

rmzn0509

Sessiz
hocam iş yoğunluğundan anca eve gelebildim.) bugün 2 tane tamirciye gittim biri bobinlerinden biri bozulayazmış ama tam bozulmamış tam bozulsun haftaya gel değiştiririz dedi. Diğeri aracın subaplarını yanileyen usta onada sordum bujileri ben değiştrimiştim daha giderdi ama yine yenilemiş olmuşsun iyi olmuş dedi arıza için motor sanki bir yerden hava alıyor gibi dedi yarın sabahtan bana bırak dedi. öle yapcam bakalım sonuç ne çıkacak

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
hocam iş yoğunluğundan anca eve gelebildim.) bugün 2 tane tamirciye gittim biri bobinlerinden biri bozulayazmış ama tam bozulmamış tam bozulsun haftaya gel değiştiririz dedi. Diğeri aracın subaplarını yanileyen usta onada sordum bujileri ben değiştrimiştim daha giderdi ama yine yenilemiş olmuşsun iyi olmuş dedi arıza için motor sanki bir yerden hava alıyor gibi dedi yarın sabahtan bana bırak dedi. öle yapcam bakalım sonuç ne çıkacak
Size yakın adem usta var , aslında ona gitseniz bozulayazmış gibi şeylerle uğraşmazsınız.

rmzn0509

Sessiz
3.bobin arızalıymış.değişmesi lazımmış hangi bobini almalıyım sizce 100 lirayada var 200 e de var 650 ye de var. orjinali nedir acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
3.bobin arızalıymış.değişmesi lazımmış hangi bobini almalıyım sizce 100 lirayada var 200 e de var 650 ye de var. orjinali nedir acaba
Orijinal her zaman tartışmasız en iyisidir ama fiyat olarak yüksek kalır...

Bu fırsatı değerlendirmekte bence fayda var.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Orijinal her zaman tartışmasız en iyisidir ama fiyat olarak yüksek kalır...

Bu fırsatı değerlendirmekte bence fayda var.
Fırsat çokdan kaçtı satıldı onlar ben ilanı kapatmayı unuttum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfır orjinal için yardımcı olabilirim.

rmzn0509

Sessiz
haftasonuna kadar bişeyler yapamazsam ikitellideki çıkmacılara gidicem o zaman.parçacıda japon yek marka varmış 190 diyor bakcam artık

Üst Alt