Mazda 3 BK (2003-09) İlk Kalkışta Gelen Ses

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
formda bile biri yazar umarım mazdamı tanımaya çalışıyorum .Gerçekten çok guzel bir araç maşallahı var

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
yok manuel bazen yapıor zaten yüke bndiğinde anlık yapıor vites yerine otururo gibi hissediyor insan sesi

kraker35

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
merhabalar. aracımı 2 hafta önce aldım mazda 3 otomatik. bir sorunu paylaşmak istiyorum belki aramızda rastlayan olmuştur. Şöyleki;

Arabayı ilk çalıştırdıktan sonra 40-50 metre gidiyorum,2. viteste iken hıırrrtttt diye çok kısa(1 saniye falan) bir ses geliyor. Ama sonra diyelim 500 metre sonra bir kırmızı ışıkta durdum tekrar hareket ederken o hırrtt sesi gelmiyor. Bir kaç defa yolda denedim arabayı stop ettikten sonnra ilk hareket ettikten sonra 30-40 metre içinde(genelde 2. viteste) o ses geliyor başka zaman gelmiyor. umarım meremımı anlatabildim sorun ne olabilir.

not: bu arada arabam şu an 110 binde şanzuman yağı hiç değişmemiş.
Bu sesi duyan tek ben değilmişim ancak benim arabam manuel vites

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Aracı ilk çalıştırdığımda 20 km hıza çıktığım anda gaz pedalında kısa bir titreme oluyordu. Sebebini merak ediyordum. Kısmen de olsa anlatımlara bakarak emin oldum ki bir sorun değil. Bir kontrol yada sistemin devreye girmesi olarak anlıyorum.

mustafakaya

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
@sinyor konu ilgili bölüme taşınmıştır...

Bu ses herhangi bir sorun sıkıntı değil ayrıca otomatik şanzıman ile ilgili hiç değil için rahat olsun. İlk kalkışta 2. vitese denk gelir genelde ve 20 kilometre hızı geçtiğinde tırt diye sol ön taraftan ses gelir ve cam açıksa bu daha net duyulur, cam açık değilse de hafifçe ayağında bu sesin vibrasyonunu hissedersin.

Bu sesin kaynağı; DSC'nin devreye girmesidir...

Aracını stop etmedikten sonra bu sesi istediğin kadar dur kalk yap duyamazsın, ama stop edip yürüdüğünde kadrana dikkat edersen 20 kilometreyi geçince bu sesi duyarsın.

Kazasız günler.
Bu başlığı yeni gördüm enteresan bir durum sıkıntı var sanıyordum normalmiş teşekkürler. Bende de var çünkü garip geliyordu.

Üst Alt